Jak může být velký v dospělosti?

Od: Datum: 23.05.14 16:07 odpovědí: 12 změna: 27.05.14 09:18
Dobrý den. Mám štěňátko kterému jsou rovné čtyři měsíce a váží 27 kilo. Pro ty z vás kteří máte velké psy pastevce, kolik může chlapák vážit v dospělosti? Děkuji za odpověď.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: milan23*
Datum: 23.05.14 22:35
Pastevce nemám, ale nebojím se tvrdit že se dostanete někam lehce pod 80 kilo.
Vy nevíte co máte za plemeno?
doplněno 24.05.14 09:38: A pečlivě dbejte na správné krmení , u takhle velkých psů může vývoj kostry trvat i do 2 let věku! Neuděláte chybu když použijete prémiové krmivo nebo nějaký doplněk s obsahem glukosaminu a chondroitinu( něco na bázi GS condro ale pro hafany) Poraďte se s vetem. nebo chovatelem od kterého máte štěndo. Když si teď připlatíte, ve stáří ušetříte.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.05.14 06:49
avatar

Začátkem týdne jsme potkaly "štěňátko" leonbergra. 5 měsíců, něco pod 40 kg (pravil majitel), byl takový jako zlatý, černá maska, dobrá nálada, nadšení z mé Dorotky. Úžasné! Ale pán měl co dělat, psa držet. *sok* Asi ta doba, kdy je ještě štěně, výrostek, musí být hodně náročná. Zvládnout takového "drobka" je velmi fyzicky namáhavé, nemá-li nějaký alespoň základ kázně. :-D Ještě že jsou pipetky proti blechám. Nikdy jsem si nedovedla představit, jak se v takovém obrovském, huňatém, kožiše blechy likvidují. ;) Pohlaďte ho za mě a ať vám roste do zdraví a krásy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.14 09:26
avatar

jj, v hospodě Pepova bouda za Červenohorským sedlem kolem nás pobíhalo štěně Bernardýna. Podle tělesných proporcí, podle zubů a podle hlasu to muselo být ještě hodně malé štěně, vážilo patnáct kilo.

Tak vám přeji mnoho zdaru při chovu. Máte nejvyšší čas, abyste začali šetřit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 24.05.14 09:36
avatar

Dobrý den, já Vám to řeknu zcela přesně - bude vážit stejně, jako ostatní pejsci jeho druhu v dospělosti. Pokud bude špatně živen, tak to bude méně a pokud ho budete přecpávat, tak to bude více. K této přesné odpovědi jsem byl inspirován známou filmovou hláškou o kadenci samopalu (viz Donutil a jeho: "Ta, ta, ta, tááá!"). Zdravím!

doplněno 24.05.14 09:38:

Myslím, že přesnější odpověď (předpověď), než je ta má, zde nedostanete .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milan23*
Datum: 24.05.14 10:36
Jsou na to tabulky a odhadované procentuelní váhy vztažené k věku ale to je opravdu takové ta,ta,ta,tááá
Ještě zmíním, že většina standardů FCI se o hmotnosti obřích plemen ani nezmiňuje, uvádí se optimální rozmezí výšky a váha je posuzována poměrem k ní, tzn že bonitováni můžou být jedinci stejného plemene, ale s rozdílem váhy třeba 15kg.
Čím menší plemeno, tím je rozsah menší, váha ve standardu bývá uvedena a naopak výška se ne.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kladivko
Datum: 24.05.14 22:21
Dobrý den. Plemeno psa je Moskevský strážní pes. Jasně že standart uvádí váhu minimální. Dle rodičů lze vyhodit přibližnou váhu. Spíš jsem chtěl porovnávat.
Jináč je to klasicky medvěd. Dost vnímavý. Chytrý pes. Nevybírá si. Krmení dostává kvalitní. Když chci takového psa musím ho pořádně krmit.
Od: milan23*
Datum: 25.05.14 00:52
A proč se tedy nezeptáte na váhu dospělého mosk. st.psa a necháte nás tady ,,vařit z vody"? Zřejmě by se Vám ozval někdo kdo toto plemeno má a chov. stanic není tolik aby se nenašel někdo kdo má dospělého psa od jednoho z Vašich rodičů, ne-li ze stejného spojení.
PS: Upřímně Vám řeknu že na takovéto plemeno bych si netroufl
Ohodnoceno: 1x
 
Od: kladivko
Datum: 25.05.14 07:01
Samozřejmostí je načíst a vidět u chovatelů co nejvíce, ale to nestačí. Prostě se člověk musí sžít a nebo ne a to je pak problém. Jinak zatím se mi daří se psem dobře pracovat. Spousty lidí odrazují od těchto psů, ale.. Pokud psa vedu od mala a věnuji se mu, pak nenacházím důvod proč ne. Jasné je, že pes je to velký a těžký. Hlídá tvrdě. To všechno znamená přizpůsobit tomu zázemí.
K té mnou zmiňované váze. Porovnání váhy ve stejném věku může poměrně dobře ukázat jak poroste. Chce to ale psy vážit a měřit. Majitelů právě těchto psů není tolik. Štěně bylo koupeno od zodpovědného člověka nikoliv množitele. Rodiče jsou z venku. Táta z Maďarska máma z Ruska. Váhu obou rodičů znám samozřejmě.
Datum: 25.05.14 09:34
avatar

Dejte fotky! Prosííím. ;)

doplněno 27.05.14 06:58:

Týýýý jooo! Tož to je veliká paráda! To se chce pomuchlat mu za ušima kožich. :-D Řve nebo jen když je potřeba? To musí být štěkání jako hrom. V takové lebce a hrudníku to musí znít!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kladivko
Datum: 27.05.14 05:46
Dobrý den. Tak tady je medvídek.
Od: kladivkov
Datum: 27.05.14 09:03
Abych pravdu řekl, ještě neštěkal co ho mám. Ale to přijde. Rodiče jsou hodně hlídací. Táta je opravdu velmi. Je to psí miminko.
 
Od: myse®
Datum: 27.05.14 09:18
avatar

Strašně vám závidím... je to pes, kterého bych moc chtěla...

Doufám, že se jednou zadaří a budu ho mít... Je nádherný!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.