Bodnutí pejska včelou

Od: Datum: 20.05.14 10:01 odpovědí: 6 změna: 21.05.14 12:10
avatar

Máte někdo zkušenost s pejskem, když ho bodne včela, nebo vosa? Našeho asi něco na zahradě kouslo, ale neviděli jsme to, jen začla padat na nožku, a během chvíle byla jak po narkóze...motala se, padala a lehala. Pak se vyzvracela a to důkladně, a potom se stav začal hodně lepšit. Nejdřív jsme mysleli, jestli ji někdo neotrávil. pacičku jsme prozkoumali, ale žádný vpich, otok, či žihadlo jsme nenašli. Myslíte, že by to mohla být reakce na včelí bodnutí? A když se to stane, získají psi jakoby protilátky na příště? Je jí 8 měsíců, tak ještě štíplá ničím nebyla. Teď už je druhý den v pohodě... Děkuji za zkušenosti.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 20.05.14 10:23
avatar

Dobrý den, měl jsem pejska, kterého jako malého bodla včela. Já jsem u toho nebyl, ale dle svědků to včela byla. Reakci neměl žádnou - jenom už celý život, když slyšel bzučení hmyzu, tak zdrhal do bezpečí. Určitě věděl proč. Pokud je již Váš pejsek v pořádku, tak jen sledujte jeho další reakci na hmyz (bzučení), jestli se poučil. A žádný otok jste nenašli? To "blitíčko" byly šťávy nebo hustá pěna? Hustá pěna je při mrtvičce, ale to by musela být hodně slabá. Zdravím!

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 20.05.14 10:34
avatar

Reakce na bodnutí by to mohla být, pravděpodobně máte nějaké malé plemeno. Vpich vůbec nemusel být do nožky... v tu chvíli ale mělo štěně asi teplý čenich, že? Bude mít zkušenost na celý život - možnosti jsou dvě, buď bude před hmazem utíkat nebo, jak to dělá naše psina, vosy chytat. Ta je bravůrně chytá ze vzduchu překousne a vyplivne. Je to BOC, ale dělala to i předchozí fena, ta byla NO.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: myse®
Datum: 21.05.14 09:36
avatar

naše taky chytá...a jednou dostala bodlo do tlamky... vypila pak kýbl studený vody, jinak nic...

kocoura píchla včela do packy a skučel velmi hlasitě... už si dává pozor a neloví je...

(máme včely doma, tak je jich tam spousta...)

nejvíc ale bolí kousnutí od čmeláka

myslím, že to mohlo být bodnutí od vosy (včely) a reakce na něj. vyplatí se pejska odlovit a místo chladit...může i dát tabletku na alergii (dithiaden, zodac, xyzal apod) ale v závislosti na velikost psa...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: astik
Datum: 21.05.14 11:52

Mému pejskovi se to stalo taky, píchla ho vosa do přirození - byl docela v šoku, muselo ho to dost bolet. Volala jsem na veterinu a ti mi poradili, ať mu to chladím, kdyby to nepomohlo, mám k nim zajet. Naštěstí to pomohlo, měl to nateklý, horký a byl na nervy. Stalo se mu to během jednoho léta 3x! 1xtlapka, 1xnad okem, 1xpřirození. Takže přes rok, jakmile slyšel bzučení, tak začal panikařit. Postupem času na to zapomněl :) Ta vaše reakce byla dost silná, záleží na tom, co máte za pejska, můj má 15kg. Ale nějaký 2kg prcek... Rozhodně bych se poradila s veterinářem. Držím palce. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.14 12:08
avatar

Děkuji za odpovědi, už to je dobré, ale byli jsme z toho paf, akorát bylo divný, že neotekla...ale asi to opravdu bylo od štípnutí, včely teď lítají jak divé, aspoň u nás na zahradě. Pejsek má 5 kilo, volali jsme veterinářce, ale už bylo po prac. době, tak to nebrala...a pak už jsme to nechali být. Kdyby se to stalo příště, tak dithiaden, co je pro lidi? Má obojek proti klíšťatům, což zatím funguje dobře, škoda, že to není i na bodavý hmyz...že? Děkuji.

Od: myse®
Datum: 21.05.14 12:10
avatar

dithiadem pro lidi, klidně...ale takovému mrňousovi tak čtvrtku... počítejte s tím, že bude hodně spavý

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.