Retrívr-nemocné srdíčko

Od: Datum: 16.05.14 17:33 odpovědí: 7 změna: 17.05.14 13:11

Dobrý den, dnes jsem byla s naším 5-ti letým Rastym u zvěrolékaře, protože se nám Rasty dusil a to hlavně v noci, nebo když někoho vítal. VET nám diagnostikoval nemocné srdce. Rasty je prý už od narození kardiak. Nerozumím tomu, nikdy se nedusil a nebyla na něm jediná známka tohoto onemocnění. Máte někdo pejska kardiaka? Napište mi prosím, jak pejsek léčbu zvládá. Děkuji vám.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.05.14 17:45
avatar

Jo, měli jsme křížence kokříka se srdeční vadou, bral na to prášky a žral jen dietní krmivo. I s tou vadou a na prášcích žil ještě asi 5 let, problém však je v tom, že to pořádně leze do peněz. Pes však byl vcelku v pohodě, nebyl nějaký ztrápený, jen prostě nebyl takový tryskáč jako zamlada.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: multipla*
Datum: 16.05.14 22:23

Měla jsem hrubosrstého jezevčíka se srdeční vadou, která se u něj projevila až ve 12 letech. Dusil se, jakoby nemohl popadnout dech a navíc se začal zavodňovat, takže jsem s ním musela chodit ven i v noci každé 3 hod. Bylo štěstí, že jsem byla doma a nepracovala. Bral na to léky.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.05.14 22:33
avatar

Nemocné srdce = nedostatek železa. U psů na granulích zcela běžné. Organizmus psa je naprogramovaný na příjem živin z normálního masa, ze kterého dokáže získat dostatek všeho. Granule obsahují pouze náhražky, barviva, konzervanty, dochucovadla které psovi blokují trávení a když už je tam trocha masa, je tak upravené, že z něj pes skoro nic nevstřebá. Cpát do psa granule je stejné jako lít do auta místo benzínu rum. Potom se nelze divit, že nefunguje úplně správně...

Prášky psovi pomůžou jen v tom smyslu, že budou potlačovat důsledek (budou ždímat oslabené srdce na maximum). Vždy je lepší odstranit příčinu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.05.14 09:29

No a co jí to pomůže,když je problém na světě? Má fenka čivy měla 13let a dostala silnou paradentozu,že nemohla vůbec jíst a našli jí ,že má nemocné srdíčko.Také kašlala ,,dusilase. Byl to hrozný pohled . Nemohli jí zuby vytrhat,jelikož by to kvůli srdci nepřežila,tak jsem musela ji nechat uspat. No hrůza. Ale věřte,že se budete bát každého zakašlání ,,jak mu je ,,je to hrozný pohled jak mu nemůžete pomoct. A co vám říká veterinář? Budete schopná mu dávat řadu let léky? Třeba nebude chtít žrát,,tak co potom,,jak se mu ty léky podají...je to strašné .Nechci vás strašit ale už bych to nechtěla prožít.A jak tady žvrdí pisatel,že je to z granulí,,nemá pravdu,Vůbec můj pec je nejedl. Jedl kuřátka s rýží a mrkev ,zeleninku...Prostě je to v genech.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mon*
Datum: 17.05.14 11:25

zavinac - Jestli jedl celý život kuře s rýží a zeleninou a ještě k tomu vařené, tak se není co divit..

Tazateli bych doporučila BARF - dá se upravit, aby to byla dieta na nemocné srdce.. manwe.eu doporučuji tuto stránku.. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.14 07:30
avatar

Máme kamarádku čárli špringl španělku (nebudu hledat, jak se to píše), které taky snad až v pěti letech zjistili vrozenou vadu srdíčka. Také až když se dusila a kuckala. Bere prášky a baští dietní granule. Nesmí přibrat. Je pomalejší, nelítá, ale stejně tato rasa zas až taková pohyblivá není. Coletka už má skoro deset let a vypadá spokojeně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.14 13:11
avatar

Naš Nik- šeltie měl vrozenou srdeční vadu,zjistilo se to až v jeho 2 letech, byl celkem pomalý, na dlouhé vycházky nebyl a zadýchal se při blbnutí, přesto se dožil 12ti let. Léky bral nárazově. Bohužel měl nádor hrtanu a operace k vůli srdeční vadě a stáří už možná nebyla, nepřežil by narkózu. Nebojte se, takových pejsků běhá po světě víc určitě to váš mazlík zvládne a kdyby přece jen došlo k nejhoršímu, mějte na paměti, že povinnost každého majitele je pejskovi trápení ukrátit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.