Royal Canin pro yorky

Od: Datum: 14.05.14 18:36 odpovědí: 15 změna: 19.05.14 13:12

Dobrý den, mám malého yorka 1,5, váží 2,3kg. Vařím jí, ale občas má nějaké problémy - zvracení, takže podle vet. jsme omezili stravu ... Občas dáváme i granule pro yorky Royal Canin. Bohužel jsem zjistila, že už ho vyrábějí Poláci *blee*. Známá mi potvrdila, že od té doby bylo jejímu yorkovi taky špatně. Můj pes, když ho koupím v Německu, ho žere bez problémů, ale z toho Polska si čuchne a občas si ho vezme docela s nechutí. Takže už ho nekoupím. Proto se chci zeptat, jaká by byla dobrá značka pro tahleta písklata. Rozhodně nic polského, čínského... *ee*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: astik
Datum: 14.05.14 18:38

btw: taky má po prvním hárání vytahané bříško, jako po 3 porodu, proč?

Od: astik
Datum: 15.05.14 15:22

Díky za odpovědi, jj, je to děs, sehnat kvalitní cokoliv... ti Poláci mě už vážně hodně štvou! *bum* Zvířata nejsou blbí, a když raději žerou německý RC než ten polský, tak je to jasný. Budu holt muset zkoušet značky... ;)

Od: mon*
Datum: 14.05.14 18:56

Z granulí Purizon, Essentials, bezobilná Acana, TOTW, Wolfsblut.. koukejte na složení, ať je na prvním místě maso!. Máte mrňouse, takže finančně to nebude problém. Ale pokud má problémy, tak bych buď jedině vařila, nebo dávala jen granule. Některým psům takové míchání nesedí. Nebo můžete taky zkusit BARF - to jsou kosti a syrové maso, takže už se nemusíte namáhat s vařením.. tady je o tom dobrý web: manwe.eu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.14 08:07
avatar

Mám jorkinku 9 let starou, zdravou, hravou, veselou. Nedávno jsem zkrmila poslední zbytky Royalek, které jsem si nechávala přivážet v pytlích 8 kg. Díky původním Royalkám je psina taková, jaká je. Ale to, co Poláci udělali, to je zločin! *bum* Tak už nějakou dobu hledáme, čím Royalky nahradit. Z obchodu a od kamarádů jsem nanosila po hrstkách mnoho značek a málá, hladná, raději umře, než by je sežrala. A to opravdu! Jedině, co jí chutnalo a bez protestů sežrala, byl Pro Plan mini, kuřecí a K-9. Necelý měsíc K-9 žere. Že bych byla z hovínka nadšená, to nejsem. Někdy akorát, mnohdy řídká, byrvy hořčice. Dám tomu čas a nechám ji sežrat ještě jedno 3kg balení a pak uvidíme, jestli si trávení zvykne. Jinak je stejně akční, hravá a lítá jako poděs. V 9 letech! ;) Víte, můžeme vybrat úžasné granule, úžasné složení, ale když je pes odmítne, neuděláme nic. Dohodněte se s prodavačkou, nakupujte po větších hrstech, dejte si k tomu lístek, ať nezapomenete značku a psinečce nabídněte. ;) Ani nemusím říkat, že maso by mělo být ve složení na prvním místě, že? Holistické granule jsou určitě bezva, ale já mám seniorku, to už příliš masa není dobré. Poklikejte a koukěte na holistické, ale hrstku vám, na zkoušku, nikdo neprodá. Ceny jsou rozumné. Až to vyřešíte, napište, jak jste dopadli.

doplněno 16.05.14 16:36:

mon, staří vlci stále mají pohyb. Dnešní pes už vůbec ničím vlka nepřipomíná. A válením se na gauči, pochrupováním v teplé posteli, bez výdaje energie, procházkami většinou na vodítku, louděním u lidí, kteří občas neodolají? Kde vidíte vlka? Srovnání vlka s bytovým psem, tož to vůbec! :-D Schválně se zeptejte veta, jak to s masem a starým psem je.

doplněno 17.05.14 07:03:

Nene, u předchozích psů jsem byla několikrát, různými vety, upozorněna na to, abych zvětšila množství přílohy a ubrala masa. Tenkrát se vařilo. A taky to beru kapku podle sebe, kdy už flákotu zas až tak nemusím, jako před několika lety. Dnešní granule pro seniory mají kapku jiné složení, aby objem byl stejný a pes neměl hlad z prázdného žaludku. Dejte řeč s vetem, třeba už je to zase všecko jinak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mon*
Datum: 16.05.14 11:35

babkazov - Proč by pro zdravého seniora bylo hodně masa problém? Staří vlci také žerou hlavně maso..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mon*
Datum: 16.05.14 19:05

No jo, ale né všichni starší psi se válej jen v posteli. A když tak se upraví krmná dávka tak, aby pes netloustl, když budou granule s velkým obsahem masa. A když se krmí masem, tak dietnějším. ;) To je můj názor..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.14 11:17

Dobrý den.

Máme taky yorkširku 3 letou.K obědu má "polévku"kuřecí někdy krůtí maso vařené se zeleninou/mrkev,celer/ Canin Royal ji dáváme a žádné vážné problémy zatím nemá.Že je to Polské výroby ani nevím,musím to taky zjistit a najít něco lepšího

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.14 11:23
avatar

Zwiki, koukněte se na složení. Než to dostali do parády Poláci, bylo kužecí dehydrované maso na prvním místě ve složení. Teď je drůbeží, což jsou nejspíše namleté pařáty, zobáky a zbytky peří, na třetím místě. *plac* Za ty peníze, kukuřice?! Která je na prvním místě?!

doplněno 18.05.14 15:45:

Zviki, v obchodě mají všechno naváženo, takže spotřebitel vůbec neví, co kupuje. A prodavačka neví, co prodává. Ví jen, co jde na odbyt. Ale dozvíte se to, když si necháte ukázat pytel, ze kterého se rozvažovalo. A pak, stačí poklikat v jakémkoliv e-obchodě, kde nabízejí suché krmení. U každého výrobku je podrobné složení. Sranda je v tom, ža mnohde mají ještě tu původní nabídku snad od Francouzů.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.05.14 09:57

Oni to mají už navážené v prodejně ve svých sáčcích,tak se dovím houby.Ale poptám se ,jestli kápnou božskou...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: astik
Datum: 19.05.14 11:09

Je to podvod na zákazníky. Většina to neví, já to taky zjistila úplnou náhodou. *bum* A je pravda, že prodavačka nevědí téměč nikdy nic, nebo nechtějí. Když narazím na informovanou prodavačku, tak málem na ní nechápavě zírám *smich*

Od: bohemica*
Datum: 18.05.14 14:15

Když feně vaříte a k tomu dáváte granule, tak se nedivím, že má potíže. Předpoikládám, že jí podáváte vařené krmení a k tomu má stálý přístup ke granulím.

Já bych především zvolila týdenní dietu, tedy jen libové kuřecí maso s mrkví a rýží a to vše v menších dávkách než byla doposud zvyklá. Pokud vám vet doporučil "dietru" kvůli hubnutí a úpravě trávení, tak Royalkami ať už z Polska nebo Německa problémy neupravíte.

Uvažujte o krmení BARF. Nejsem fanatický zastánce tohoto způsobu výživy, ale hodně psů i malých a trpasličích plemen se upravilo na tomto krmení ať už v problematice různých al.ergií, potížích s trávením, obezitou atd.

Jednak přesně víte, co psovi podáváte (a ne jako v granulích) bez konzervantů a barev , krmení se neznehodnotí varem, pes snadněji tráví a přijímá přirozenou potravu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: astik
Datum: 19.05.14 11:06

Díky, nemá granule pro hubnutí, drobná je dost, ale jen jako příležitosné krmení - občas a jen velice malinko. Je (byla) krmená kuř. masem, rýží, mrkví..., zvěřinou - domácí! takže žádné hnusy, prostě čas od času jí není dobře, přede dvěma dny jí bylo zase zle - hodně, léky od vet. vyzvrátila taky, dne je jí už docela dobře, ale co bude za týden, měsíc...? Je to už únavné pořád chodit na veterinu, utrácet nehorázné peníze a za nic! Stravu se jí opravdu snažíme dávat to nej, doslova děláme psí kusy, má pohodu, psího kamaráda, lásku, dostatek venčení..., prostě všechno, ale nic platný. Máme strach, aby nám takhle neumřela. Jinak byla už u třech veterinářů - dobrých! Něco je špatně, ale nevíme co. Chtělo by to křišťálovou kouli či co. *plac*

Od: mon*
Datum: 19.05.14 12:13

astik - Zkuste ten BARF, třeba pomůže..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.05.14 12:35
avatar

RC je humus, takže tím určitě nekrmit. Jen nechápu, proč výrobu převzali Poláci a zhoršili složení? Proč? *sok*

K těm granulím... Mohu doporučit Brit (Brit Care, Brit Premium), fajn značka ;) Potom můžete zkusit: Taste Of The Wild, Acana, Artemis, Nutra Gold, Brit Carnilove, Applaws... ;)

Nebrat! Friskies, Pedigree, Propesko, Chappi. *blee*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: astik
Datum: 19.05.14 13:12

Friskies, Pedigree, Propesko, Chappi - ty jsem vyřadila už dávno - už u minulého pejska. Je to humus!

Jak už jsem psala, Poláci moc dobře vědí, že nemají dobré jméno, proto mlčí a doufají, že to lidi zjistí co nejpozději.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.