Březí fena, ano či ne?

Od: Datum: 14.05.14 15:55 odpovědí: 8 změna: 14.05.14 17:42

Ahoj, mám takřka víc jak půl roční fenečku JRT. Měla nedávno první hárání. Mám strach jestli náhodou není březí, má nafouklé břicho, zvětčené cecíky, je neklidná, agresivní, někdy mazlivá, z pochvy jí teče bílý výtok, jakoby sliz. Máme ještě 1 JRT-pes, který se asi o její březost postaral. Může jít i o falešnou březost? Zítra jdeme k veterinářovi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.05.14 16:02

,,no to jsem zvědava,,půroční fena a rodit! Oni ti lumpíci si vždy najdou chvilku nepozurnosti,,,

Ohodnoceno: 1x
 
Od: maryse*
Datum: 14.05.14 16:08

mám šílený strach o ní. Snad to bude jen faleška :(

Od: pb®
Datum: 14.05.14 16:23
Jestli máte i psa a nebyli při hárání odděleni, tak asi falešná březost dost těžko. Co takhle zajít na veterinu, nechat feně udělat ultrazvuk, který březost buď potvrdí nebo ne, určí se počet plodů atd. A pokud bude březí, domluvila bych si zkušeného chovatele, který má za sebou desítky odchovů a je ochoten přijet k porodu kdykoliv. A pochopitelně i veterináře, to kdyby byl třeba císař. Abyste pak nebyla nepřipravená v situaci, kdy fena v noci nemůže porodit, nonstop veterina je v jiném městě a vy bez auta.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: maryse*
Datum: 14.05.14 16:38

Nebyli, ale ona je pro něho moc malinká, ale je taky možnost, že to může být faleška. Doufám v to.

Datum: 14.05.14 16:47
avatar

"ona je pro něho moc malinká" - to je bohužel pouze lidský dojem/omyl. Měli jste jí dát hárací kalhotky a hlídat. Stejně jako může 11 letá dívka, která měla první menses, otěhotnět, tak může zabřeznout fenka po prvním hárání. A divila byste se, z jakého spojení dvou velikostně zcela odlišných psů vzejdou štěňata.

Zítra budete chytřejší. Také předpokládám, že to falešná březost není, potom bych se poradila a domluvila s odborníky.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: maryse*
Datum: 14.05.14 16:49

hárací kalhotky měla,nešlo to někdy uhlídat no...

Datum: 14.05.14 16:49
avatar

Nikdy nemůžete říci-nedávno měla hárání. Musíte říci naprosto přesně, datum, kdy hárala. A také, zda jste ji v té době nechali se psem. Jasněže ji nakryl, když jste mu ji nechali v době, kdy byla schopná nakrytí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mon*
Datum: 14.05.14 17:42

Panebože, pardon, ale myslíte vy vůbec? Když necháte psa a fenu o samotě, tak si myslíte, že jí pes nenakryje? Chudák fenka, kolik jí přesně je 6 měsíců nebo 7 měsíců? Kdy přesně hárala? Před týdnem, před měsícem? Kdy? Ihned na veterinu a pokud je to ještě možné, tak nechte kastrovat, jinak vám bude fenka rodit pořád s vaším přístupem.. achjo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.