Kočka se po porodu třese

Od: Datum: 12.05.14 17:30 odpovědí: 14 změna: 14.05.14 15:54

zdravím, naše kočka před třemi dny prodila koťata.ale třese se nejspíš zimou ikdyž je v místnosti,čím to může být? mohlo by to být vetší ztrátou krve po porodu? poraďte,děkuji K.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: cobrak*
Datum: 12.05.14 17:34

Dobrý den. Popište více ten třes. Kdy se třese? Pořád nebo jenom při určité poloze těla nebo třeba jen venku? Mohla dostat nějaký zánět během porodu, pokud rodila někde venku, a má horečku. Pokud má horečku, je to na veterináře a myslím si, že by bylo dobré ho navštívit, i když jí nemá. Není to správné...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.05.14 17:42

Šla bych k veterináři. Po třech dnech by číča měla být už tak trochu OK. Kdyby to bylo večer po porodu, tak to chápu. Zimou jsem kočku nikdy neviděla se třást - schoulí se, zamračí, ale třes ne. Ale také souhlasím s předchozí odpovědí, že je třeba třes upřesnit. Jestli je to tak, jak si představuji - třesení se, neustále nebo často, jako by jí byla zima, tak upalujte k veterináři.

Datum: 12.05.14 17:53

Takovéto problémy po porodu a při kojení mají fenky díky velké náročnosti na vápník. Mají-li ho nedostatek, mohou dostávat i křeče. ;) Na vašem místě bych zavolala jakémukoliv veterináři pro radu. Chápu, že je náročné jezdit za vetem a čekat v čekárně s kočkou a koťata nechat samotná doma. Ale po telefonu by to bylo nejsnadnější řešení. Buď poradí nebo řekne, že kočku musí vidět.

Od: pb®
Datum: 12.05.14 18:23
Souhlasím, vypadá to na eklampsii, příčinou je akutní nedostatek vápníku. Je to urgentní stav, kočka je přímo ohrožená na životě a bez pomoci veterináře, který jí podá vápník nitrožilně, s největší pravděpodobností během pár hodin uhyne.

Datum: 12.05.14 18:39
To chce určitě ihned k veterináři. Určitě má teplotu. Moje kočka měla takhle zánět, když z ní neodešla placenta. Ale může to být i co píše @pb
Ještě bych na veterinu zavolala co s koťaty po dobu co budete na veterině, jsou ještě malá.

Datum: 13.05.14 15:58

Coklit, já se nechci přít, ale mám pocit, že kočka placentu nemá. Má jen plodové obaly. Každé kotě má svůj a při porodu dochází k vypuzení obalu s kotětem.

doplněno 13.05.14 16:42:

Kovis, máte pravdu, placentu má.

Datum: 13.05.14 16:16

Kočka placentu má.

Od: pb®
Datum: 13.05.14 20:34
Všichni savci, jejichž mláďata se vyvíjí v děloze, mají placentu, odtud také název placentálové. Ten zbytek, vačnatci a vejcorodí placentu nemají, nebo jen nedokonalou, která zaniká.

Datum: 13.05.14 17:51

Dobrý den, jedná se eklampsi - nedostatek vápníku. Základním krokem je nitrožilní (intravenózní) podání vápníku ve formě infuze. Aplikace musí být provedena pomalu a lékař kontroluje neustále srdeční činnost zvířete. Neléčené zvíře upadá do šoku a může nastat smrt díky depresi dýchání, přehřátí a edému mozku. Proto neváhejte a ihned vyhledejte pomoc. Eva

Datum: 14.05.14 10:00

Kočka placentu má,samozřejmě.Když rodila moje kočka, tak jsem sama byla svědkem toho,jak jí žere.A kdyby se mi takhle kočka třásla po porodu tak je snad jasné,že není něco v pořádku a už bych s ní byla na veterině,.tady vám kočku nikdo nevyléčí.Ale jelikož jste se již neozvala,tak to asi dopadlo špatně.

Od: milan23*
Datum: 14.05.14 11:45
Eklampsie, ale to už je asi pozdě, my máme před porodem vždy nachystané vápníkové tablety ty šumivé pro lidi a zavoláme veterináři aby počítal s tím že by musel přijet.Zatím vždy OK.zaklepat.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.05.14 13:13

Nedá mi to, musím si to ujasnit. Když má každé kotě svůj porodní vak, je tento současně placentou a odchází s kotětem? Anebo všechny vaky jsou v jedné placentě, která po odrození všech koťat odchází? Jak to je? Hledala jsem to, ale stále s v tom nevyznám. Je jedna placenta nebo je jich tolik, kolik je koťat?

Od: milan23*
Datum: 14.05.14 13:51
Každé stěně/kotě má svůj obal-vak a svou placentu.může vyjít ven v obalu-vypadá jako pytlík rýže nebo může obal vyjít až po něm. Pak následuje placenta.Placenty mohou vyjít třeba 2 naráz a pak zase 2krát nic.placenta je brčálově zelená něco jako želatina.
Uvnitř feny jsou jakoby 2 kóje a strany se střídají(pravá levá) proto je placenta 1.štěněte vytlačena až 3.ale občas se to ani nepozná. Je to trochu trochu krkolomný popis ale líp to neumím.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.05.14 15:54

Milane, děkuji. Tak jsem to myslela dobře, ale popsala blbě. Nemá jednu placentu, ale několik. Podle počtu mláďat.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.