Kočka se po porodu třese

Od: Datum: 12.05.14 17:30 odpovědí: 14 změna: 14.05.14 15:54
avatar

zdravím, naše kočka před třemi dny prodila koťata.ale třese se nejspíš zimou ikdyž je v místnosti,čím to může být? mohlo by to být vetší ztrátou krve po porodu? poraďte,děkuji K.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.05.14 17:34
avatar

Dobrý den. Popište více ten třes. Kdy se třese? Pořád nebo jenom při určité poloze těla nebo třeba jen venku? Mohla dostat nějaký zánět během porodu, pokud rodila někde venku, a má horečku. Pokud má horečku, je to na veterináře a myslím si, že by bylo dobré ho navštívit, i když jí nemá. Není to správné...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.05.14 17:42
avatar

Šla bych k veterináři. Po třech dnech by číča měla být už tak trochu OK. Kdyby to bylo večer po porodu, tak to chápu. Zimou jsem kočku nikdy neviděla se třást - schoulí se, zamračí, ale třes ne. Ale také souhlasím s předchozí odpovědí, že je třeba třes upřesnit. Jestli je to tak, jak si představuji - třesení se, neustále nebo často, jako by jí byla zima, tak upalujte k veterináři.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.05.14 17:53
avatar

Takovéto problémy po porodu a při kojení mají fenky díky velké náročnosti na vápník. Mají-li ho nedostatek, mohou dostávat i křeče. ;) Na vašem místě bych zavolala jakémukoliv veterináři pro radu. Chápu, že je náročné jezdit za vetem a čekat v čekárně s kočkou a koťata nechat samotná doma. Ale po telefonu by to bylo nejsnadnější řešení. Buď poradí nebo řekne, že kočku musí vidět.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 12.05.14 18:23
Souhlasím, vypadá to na eklampsii, příčinou je akutní nedostatek vápníku. Je to urgentní stav, kočka je přímo ohrožená na životě a bez pomoci veterináře, který jí podá vápník nitrožilně, s největší pravděpodobností během pár hodin uhyne.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.05.14 18:39
avatar
To chce určitě ihned k veterináři. Určitě má teplotu. Moje kočka měla takhle zánět, když z ní neodešla placenta. Ale může to být i co píše @pb
Ještě bych na veterinu zavolala co s koťaty po dobu co budete na veterině, jsou ještě malá.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.14 15:58
avatar

Coklit, já se nechci přít, ale mám pocit, že kočka placentu nemá. Má jen plodové obaly. Každé kotě má svůj a při porodu dochází k vypuzení obalu s kotětem.

doplněno 13.05.14 16:42:

Kovis, máte pravdu, placentu má.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.14 16:16

Kočka placentu má.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 13.05.14 20:34
Všichni savci, jejichž mláďata se vyvíjí v děloze, mají placentu, odtud také název placentálové. Ten zbytek, vačnatci a vejcorodí placentu nemají, nebo jen nedokonalou, která zaniká.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.14 17:51

Dobrý den, jedná se eklampsi - nedostatek vápníku. Základním krokem je nitrožilní (intravenózní) podání vápníku ve formě infuze. Aplikace musí být provedena pomalu a lékař kontroluje neustále srdeční činnost zvířete. Neléčené zvíře upadá do šoku a může nastat smrt díky depresi dýchání, přehřátí a edému mozku. Proto neváhejte a ihned vyhledejte pomoc. Eva

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.14 10:00
avatar

Kočka placentu má,samozřejmě.Když rodila moje kočka, tak jsem sama byla svědkem toho,jak jí žere.A kdyby se mi takhle kočka třásla po porodu tak je snad jasné,že není něco v pořádku a už bych s ní byla na veterině,.tady vám kočku nikdo nevyléčí.Ale jelikož jste se již neozvala,tak to asi dopadlo špatně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milan23*
Datum: 14.05.14 11:45
Eklampsie, ale to už je asi pozdě, my máme před porodem vždy nachystané vápníkové tablety ty šumivé pro lidi a zavoláme veterináři aby počítal s tím že by musel přijet.Zatím vždy OK.zaklepat.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.05.14 13:13
avatar

Nedá mi to, musím si to ujasnit. Když má každé kotě svůj porodní vak, je tento současně placentou a odchází s kotětem? Anebo všechny vaky jsou v jedné placentě, která po odrození všech koťat odchází? Jak to je? Hledala jsem to, ale stále s v tom nevyznám. Je jedna placenta nebo je jich tolik, kolik je koťat?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milan23*
Datum: 14.05.14 13:51
Každé stěně/kotě má svůj obal-vak a svou placentu.může vyjít ven v obalu-vypadá jako pytlík rýže nebo může obal vyjít až po něm. Pak následuje placenta.Placenty mohou vyjít třeba 2 naráz a pak zase 2krát nic.placenta je brčálově zelená něco jako želatina.
Uvnitř feny jsou jakoby 2 kóje a strany se střídají(pravá levá) proto je placenta 1.štěněte vytlačena až 3.ale občas se to ani nepozná. Je to trochu trochu krkolomný popis ale líp to neumím.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.05.14 15:54
avatar

Milane, děkuji. Tak jsem to myslela dobře, ale popsala blbě. Nemá jednu placentu, ale několik. Podle počtu mláďat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.