Jak odnaučit psa přehnaně štěkat

Od: Datum: 11.05.14 21:06 odpovědí: 5 změna: 13.05.14 20:25

Dobrý den,

potřebovala bych radu. Nedávno jsme zachránili malé štěně z hrozných podmínek, jak jsme ji dostali mohla mít tak 6-7 týdnů, byla malá, podviživená ... Za tu dobu co ji máme jsme si ji vypapkali, ale neustále máme problém s jejím neustálým "stěžováním si". Je taková v podstatě od prvního dne, neustále si mručí (což mi nevadí) a štěká - doma na vše co se hne, když má hlad, chce si hrát, něco se ji nelíbí/líbí... no prostě pořád:) Jelikož bydlíme v bytě tak je to dost nepřijemné. Je to kříženec vlčáka a má dost pronikavý hlas. Venku je to spíš takový ťunťa a štěká jen na lidi či psy, kteří jsou od pohledu zvláštní. Potřebovala bych radu, jak co nejvíce minimalizovat její hlasový projev v bytě, ono přeci jen probudit se v 5 ráno na psí štěkot není uplně přijemné :)

Děkuji za každou radu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 11.05.14 22:06
Ohodnoceno: 1x
 
Od: martina0*
Datum: 11.05.14 22:15

Myslíte, že je takováto pomůcka vhodná pro ani ne 3 měsíční štěně? Já se toho docela bojím, aby pak neměla do budoucna trauma a nevhodné chování se ještě neprohloubilo

doplněno 13.05.14 06:31:

ok tedy, zkusím se po nějakém podívat, protože to vyštěkávání je občas úděsné. Děkuji :)

Od: mon*
Datum: 13.05.14 15:37

martina0 - Dáte prosím fotku? :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.14 22:29
Dobrý večer, mě se to zdá s tím obojkem taky trochu "ujeté" ale možná to má něco do sebe kamarádka to pořídila svému psovi ( taky bydlí v bytě ) a pes už vůbec neštěká. Soused si to také pořídil a po pár dnech přestal pes skoro štěkat. Takže to funguje celkem rychle.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.14 20:25
avatar

Dobrý večer , jste si jistá , že jste vyzkoušela všechny možnosti výcviku klidu psa? Chápu , že věčné štěkání je nepříjemné , zřejmě máte tkz ,,ukecánka ,, Hodně věcí , včetně štěkání se dá odnaučit systematickým výcvikem. Je to sice zdlouhavější , ale pro 3 měsíční štěně se mi zdá obojek předčasný. Podle Vašeho dotazu usuzuji , že štěně museli být už od mala průbojnější než ostatní , to aby přežilo . Tahle dravost v něm zůstala. Začala bych jednoduchým nácvikem klidu. Jakmile štěká , že chce jídlo , tak nic nedostane (odvedu pozornost jinam , třeba hračkou , nebo hrou zvanou ,, pojď hledáme schovanou hračku ) a jakmile se zabere do hledání , tak ji zavolám k jídlu. Pokud si vyštěkává hraní , tak bych odešla z místnosti a počkala až přestane , pak bych se vrátila a začala třeba s nácvikem lehsedových , podejpackových povelů. Zkrátka bych s ní dělala vždy naprosto něco jiného než si vytrucovává a jen v případě , že neštěká. Je jednoduché odnaučit psa štěkat el, obojkem , ale ve Vašem případě u takovéhoto štěněte , je důležitější , aby pochopilo , že vy rozhodnete kdy se jí a kdy se hraje . Tenhle typ psů má tendenci tlačit na pána ,( třeba štěkotem ) aby bylo po jeho . Snadno by se Vám pak mohlo stát , že by vám pes přerostl přes hlavu a měl by tendenci doma velet a za čas byste se tady ptala , co se psem ,který mě kouše když nedostane co chce . Je to ještě batole , pochopí rychle , že štěkáním nic nedostane . Přeji Vám hodně štěstí a báječné zážitky s psíkem.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.