Narostou nové zuby morčeti

Od: Datum: 10.05.14 18:40 odpovědí: 2 změna: 25.05.14 21:00

morčeti vypadli přední dva horní zuby,narostou nové?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bhkl*
Datum: 10.05.14 18:41

chovám 2 morčata a s tímto jsem se ještě nesetkala ale já si myslím že narostou

doplněno 10.05.14 18:43:

možná ale bude mít problém z kousáním radši co nejdříve zajeďte k vetovi a ten vám poradí

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ah*
Datum: 25.05.14 21:00

Nikam chodit nemusíte (a tudíž nestresovat morčátko). Holkám padají pravidelně, především mladším a starším zvířatům. Samozřejmě je to i vrozené, a některá morčátka jsou "odolnější". Mám starší samičku (4,5 let) se dvěma nádorama (veterinář se jí bojí operovat pro její věk a taky proto, že zažívá velmi aktivní důchod) a zuby jí vypadli snad 2x za život a pak tady mám 10 měsíční samičku skinny a zuby nemá skoro každý měsíc. Navíc taky záleží na tom, zda morčátku rostou zuby rychleji nebo pomaleji. Některé morčátku si bude zuby brousit klidně o umělou hmotu každý den, jen proto, že mu zoubky rostou rychle. A pak další morčátko bude stačit tvrdý chleba jednou do dvou měsíců. Je důležté morčátku zoubky alespoň 1 týdně zkontrolovat - ale s citem!

Morčátku bez zoubků se bude těžko papat a tak ho přikrmujte nakrouhanou zeleninou nebo ovocem (ale bacha, pokud máte dvě, rádi si to kradou) a dávejte mu více sena, protože pokud jim dáváte ještě jinou stravu (především ty kupované) nebude ho moct jíst. Také nedávejte tvrdé pamlsky a tvrdý chléb - nové zuby snadno vypadnou a navíc si morčátko podrápe dáseň. Jsou to odhodlaná zvířata a myslím, že mu nechcete tahat zkrvavený chleba z pusy (to znám z vlastní zkušenosti).

Bát se opravdu nemusíte, morčátku to vypadne mnohokrát, jak jsem řekla, každé je originál a nesuďte morčátko podle jiného.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.