Andulky a klování

Od: Datum: 08.05.14 19:09 odpovědí: 5 změna: 04.07.14 12:22

dobrý den ..chtěl bych zde přítomné poprosit o radu... mám doma páreček st. samečka a ml. samičku... jsou spolu víc jak rok a při pohledu ted na samičku sem zjistil,že jí sameček okloval v oblasti tváře místo kde nemá peříčka.. nevím co dělat ..mám je na nějakej čas od sebe oddělit? (sameček má zkušenost že z minulé samičky se vyklubal dominantní samec který mu to také dělal)prosím moc o radu děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.05.14 12:45

Dobrý den,

no zkusit to můžete. Ale spíše bych počítala, že se to nezlepší, a budete je muset oddělit zcela navždycky. Ale za pokus nic nedáte. Ale doporučuji pečlivě hlídat.

doplněno 11.05.14 13:17:

Ještě dopíši: Myslím si, že v tomto případě jde o projev dominance, a tímto samec ukazuje, že on je na společenském žebříčku výš než samice. I viz. jak jste psal. (dominantnější samec)

Bílá andulka, má sice ozobí hnědé, ale je to albino, a tam může mít i samička vyjímku z pravidla ( standartně samec modré ozobí, samička hnědé).

Albino, lutino andulky mají vyjímku a samci můžou mít ozobí růžové, a samice světle modré nebo bílé, ale i hnědé v době hnízdění u samic, ale i samec může mít ozobí hnědé! Takže je i možné, že máte druhého samce. (ale nechci strašit, a jsem jenom laik) Já při koupi andulky se řídím bílými kroužky kolem nozder, ne barvou ozobí. Ozobí se vybarvuje až později.

Snad jsem trošku pomohla.

doplněno 11.05.14 13:29:

Dplnění 2: Dívala jsem se na foto, je sice hooodně mázlé, ale nevidím bílé kroužky u toho lutina, proto si myslím, že máte samce a ne samici a ten modrý samec uzurpuje toho bílého, aby byl společenesky výše. (nebo že je společensky výše).

Jestli máte andulku ze zverimexu, jako já, tak mi taky nebyli schopní nikdy říct pohlaví a vždy se sekli. (proto jsem se naučila to rozeznávání podle těch bílých kroužků, jak jsem psala výše, je to spolehlivější a jde pohlaví rozeznat mnohem dříve)

doplněno 11.05.14 15:10:

pardon - lutino žlutá, albino bílá. Překlikla jsem se. Omlouvám se.

Ohodnoceno: 1x

Od: rellex*
Datum: 11.05.14 17:27

při první koupi sem si myslel,že i s předchozí andulky je samice... tak jsme jí vyměnili za tady tu bílou andulku hnědé ozobí... Andulky jsou od soukromích chovatelů.Takže ještě zkusím zajit za jedním z nich a vybrat samici a zkusím je u obou jaká bude reakce. a ještě se chci zeptat jaká si myslíte že bude reakce když budou všichni tři pohromadě? když budou 2 samci a 1 samice a nebo by se líp snášeli 1.samec a 2 samice? sem amatér a rád si nechám poradit.. strašně moc děkuji za odpověď

Datum: 12.05.14 13:55

Dobrý den,

Jaká bude reakce netuším. Všeobecně je známo, že sameček se stará o samičku. Ale jaké budou reakce netuším a nedokáži to ani odhadnout. Bohužel. Chovám jednu andulku - jako domácího mazlíčka. Zkuste se zeptat spíše chovatele, měl by vám poradit a pomoci vám. Dle vašich dotazů předpokládám, že chcete asi začít s chovem andulek, nebo se mýlím?

doplněno 12.05.14 14:00:

Ještě doplním:

Sice jsem psala, kolik samic a samců nevím, ale tady snad najdete odpověď. Snad jsem trošku pomohla. ;o)

http://www.amadina-gouldove.c…e/item/292-andulky-vlnkovane/

(snad to admin nesmaže)

Ohodnoceno: 0x

Od: huwik
Datum: 24.06.14 20:15

ahoj, určitě nedávej 2 samice a 1 samce. Samice by se praly a takové samičky by se mohly i zabít. 2 samci a 1 samice taky není ideální, ale je větší šance, že to bude OK. Jinak mi přijde divné, že by samec útočil na samici. Samečci by měli mít instinkt na žádnou samici neútočit. Bohužel to neplatí naopak. Řeším teď problém samičky, co je agresivní na samce. Vyhání ho od jídla, z bidýlek, kouše... a to navzdory tomu, že je o půl roku mladší. Možná je to povahou. On ten můj samec je prostě takové obětavé ťululum. Zkouším teď metodu, že jsem je dala každého do jiné klece (ale aby na sebe viděli) a sameček, který dominantní není je výš. U něj vím, že i kdyby byl tím dominantním on, nikdy by jí neublížil. Taky si dávejte pozor, jestli dominantní jedinec nesedává výš než ten druhý. To je jasný projev dominance ( ta naše samička mě vždycky kousne, když jí chci sundat odněkud z výšky. V normální výšce, kde jsem já by si to nikdy nedovolila). Pokdu sedává výš, dejte všechny větve do jedné roviny. Nevím, jestli to bude fungovat, sama to zatím zkouším, ale je to jediné, co mě z racionálního hlediska napadlo.

Od: ajany
Datum: 04.07.14 12:22

Já mám zrovna opačnou zkušenost, že mladší sameček je mnohem dominantnější a moje první andulka byla a je vždycky plašší. Sameček jí naučil si hrát a ona ho dost napodobuje a lítá za ním, ale lásky se od něho nedočká i když by chtěla. On ji často zlobí, vúbec se k ní netulí a ještě žárlí i na mě a odhání ji, když chce přijít samička ke mně blíž. A naopak samička spí úplně jak nejvýš to jde, jako by se ho bála. Mladýmu je půl roku tak trochu doufám, že se uklidní. Nebo myslíte, že se povaha s věkem nezklidní?

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.