Co delat se zlým kohoutem dá se napravit?

Od: Datum: 04.05.14 12:52 odpovědí: 18 změna: 07.05.14 15:55
Prosím nevíte co mám dělat? Máme zlého kohuta pořád na nás útočí.Zastřihli jsme mu jedno křídlo,ale nepomohlo to.Nevíme co máme dělat klove nás a skáče na nás je to čím dál horší.Prý je to schování,ale my nic takového neděláme jenom když jsme mu zastříhávali jedno křídlo což nepomohlo. Skáče ze zadu na záda klove do noh kolikrát i do krve prostě hrůza.při útoku je načepířený .Útočí i na náštěvy. Nemáme ho ani měsíc už od začátku byl takový co sme ho pořídili.Plemeno kohouta je nevím přesně jak se zo píše arakua arakua nebo tak něja. MOC BUDU RÁDA ZA KAŽDOU ODPOVĚĎ NEVÍM CO MÁM DĚLAT ASI PÚJDE DO POLÍVKY BUDE HO SICE ŠKODA VYPADÁ NÁDHERNĚ,ALE NEBUDEME ČEKAT AŽ...PROSÍ DÁ SE NĚCO UDĚLAT.BDU MOC VDĚČNÁ.
doplněno 04.05.14 13:05: Omlouvám se zaty překliky na klávesnici ve slovech: s chování(jako z nošení),načepýřený,nějak,PŮJDE,PROSÍM

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.05.14 13:05
avatar

Sníst! Jde o oči! A nejen o ně. Kohout, který jednou začne útočit si nic jiného nezaslouží. Pořiďte si nového, klidnějšího.

Ohodnoceno: 6x
 
Od: lenka125*
Datum: 04.05.14 13:08
Myslým že máte pravdu,asi se nic nedá udělat
Datum: 04.05.14 13:07

Takový kohout se nenapraví - zaslouží si jedině hlavu na špalek - znám to ze své zkušenosti .

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.05.14 13:09
avatar

Na mě kohout vystartoval, když mi bylo asi 5 let. Můj otec to vyřešil rázně - špalek a sekera.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.05.14 13:15
avatar
Babička když měla slepice a k tomu i samozřejmě i kohouta, tak stačilo, aby jednou jedinkrát na někoho skočil. Byl to pokaždé jeho poslední hrdinský čin. Hned měl tu čest se proměnit v nějakou lahůdku.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: lenka125*
Datum: 04.05.14 13:41
Je to asi jediné řešení,ale nechtěla bych být tím kdo to dělá
U toho já nebudu nevidržela bych se koukat jak ho někdo zabíjí
,Ale přeje mu to celá rodina.Ten už se nedá napravit.Ještě že jsme ho nekupovali,ale dostali.TO SE NEDIVÍM TAKOVÝHO...stalo se no nic aspoň si pochutnáme,ale ještě počkáme třeba najdeme něco co by pomohlo.škoda kdy by bylo po mém zbavila bych se ho hned!
Datum: 04.05.14 16:32
avatar

Lenko, nepomůže ani svěcená voda. Vlastní zkušenost z dětství. :-D Určitě jste ho dostali od někoho, kdo neměl to srdce, jako vy. Tak ho pošlete dál. Darujte ho. Nač ho živit, pitbula s peřím?!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lenka125*
Datum: 04.05.14 17:21
Ale nchceme aby měl zase někdo jiný stím kohoutem problémy
To už ho radši sníme.
Máš pravdu nic mu nepomůže :(
Datum: 04.05.14 17:58
avatar

Paní babkozov, já bych ho asi raději nikomu nedávala... :( Také jsme nedávno měli takového kohouta - krásného, čistokrevného, ale pořád se kolem nás otáčel, jako by si chtěl vyskočit (nikdy to ovšem přímo neudělal!). Známí potřebovali kohouta a tento byl u nás navíc - dali jsme jim ho s upozorněním na možnou agresivitu. Asi za 14 dní jsme se dozvěděli, že kohout málem vyrazil oko jejich 3letému synovi a divže mu nezlomil nos. Prostě na malé dítě si troufl. Kohout, který útočí i na dospělé, je o to nebezpečnější.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.05.14 16:18
avatar

Nedávno jsme měli to samé,kohout skončill nemilosrdně na smetaně.Skákal i když jsme ještě nebyli ani u slepic,dobýval se na nás přes drátěný plot,Ten co jsme ho měli pár let předtím byl hodný,nikdy neskočil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.05.14 17:51
avatar

To bude asi kohout araukány. Pořiďte si jiného - zlého kohouta nenapravíte (pokud ho budete trestat, bude ještě horší) a ještě vás může zranit. Jinak známá měla též agresivního kohouta tohoto plemene - možná se to u nich vyskytuje častěji. Pravdou je, že některá plemena mají k tomuto chování větší sklony (úplně nejhorší jsou v tomto ohledu pravděpodobně hybridi z rozvozu - tam jsou často útočné i slepice).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 04.05.14 20:09

léčba sekerou za krk

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.05.14 10:16
avatar

Podobné chování u lidí se ve středověku léčilo akupunkturou a měli s tím výborné výsledky. Jen bylo potřeba vědět, kam přesně zapíchnout vidle. Pro tohoto kohouta bohužel asi jiné řešení nebude. Je to zřejmě alfasamec, magor, který žárlí na všecko. Je mi líto, ale na špalek s ním a jestli má být k něčemu užitečný, tak ať splní svoje poslání alespoň na talíři

Ohodnoceno: 0x
 
Od: myse®
Datum: 05.05.14 10:37
avatar

taky máme takového "pitomce". Sice neútočí vždycky, ale občas ho to napadne. A obzvlášť když nemá kam ustoupit tak zaútočí a zásadně zezadu... Dávám si na něj pozor a chodím tam pouze s klackem - toho se bojí...

ještě to s ním zkusím, ale jestli se bude zhoršovat, tak "papinovy lázně" to jistí

P.S. dopouručuji kohouta na víně (ale vařit v papińáku - je děsně tuhej)

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 05.05.14 16:25
avatar

*smich* Ještě že kohouti nechodí na net! *haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.05.14 16:39
avatar

Jakto že nechodi?! A co já? Ale já si hrabu na svým hnojišti :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: korelka
Datum: 06.05.14 11:52

Ahoj,myslím si to samé,co tady říkají,doma to šlo taky tak,jednou zaútočil a odměnou mu byl špalek.Měli jsme doma kuřátka a mezi nima byl mladý kohoutek,starý ho vždycky zrasoval do krve.Pokaždé jsem ho hledala,aby byl na noc v kurníku.Odměnil se mi tak,že,když jsem sbírala vejce,nebo jsem brala už vylíhnutá kuřata,aby byly vylíhnutý všechny,(stávalo se,že kvočna zdrhla z hnízda s kuřatama a zbytek vajec šel do kopru)skočil mi na záda.Dala jsem mu párkrát šanci a pak... smůla pro něj,ale jinak byl moooc dobrej.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maxon
Datum: 07.05.14 15:55

Zdravím,no nechci být válečným štváčem, ale ten by byl dobrej vycvičit na zápasy! Rodiče mojí mladý dostaly asi před 4mi měsíci toho krasavce na dlouhejch nohách,co je na fotce.Mě se moc líbil,i když k drůbeži namám žádný vztah-dělám kočky.Ale byl to parádní kus.Já jsem k němu chodil do výběhu ho obdivovat a fotit(zblizoučka),i jsem u něj klečel puťapuťapuťá...-na dosah ruky,nastávající pantáta tam chodil krmit,čistit,sbírat vejce a kohout byl uplně vpoho,staral se sám o sebe a o slepičky.Pak jsem odjel s mladou a pantátou ke mě na stavbu,po asi 14dnech přišla zpráva od skorotchýně,že ji kohout napadá,že nemůže pro vejce,tak jsme se zasmáli,za týden na ní vletěl a proklof jí prso,což si tu situaci nedovedu ani představit-zepředu(i když u ní to je podobná situace,jako kdyby se sniper trefoval z 10m do vzducholodi...),a že až přijedem ho musíme zabít.Podotýkám,že ta žena je 150kg živé váhy,skoro se rozbrečí,když neumí roztopit kamna vlhkým dřevem,když promluví je to jak vesnický rozhlas a když zakřičí,tak aparáty na technopárty nejsou slyšet...Její systém-vše musí ihned poslouchat,vše bez námahy,rychle...-a šup na gauč k telce.Když na ní někdo dupne,tak se po...,nezvládá žádnou situaci.Nemá u nikoho žádný respekt. Když jsme se vrátili,šel jsem se podívat na toho "bojovníka",že si s ním trochu "pohraju" - ale skončilo to vkleče u puťapuťa,pantáta dál chodil klidně sbírat vejce a čistit výběh... Nakonec ho pro stálé nářky manželky setnul,my jsme s mladou skoro brečeli.. Asi hodně záleží na tom,jak se ke zvířeti chováte,a co z vás "cítí",či co "vyzařujete".Asi je to stejné,jako když se na vás rozběhne pes,začneteli couvat,či utíkat,tak vás jistě kousne,pokud se rozeběhnete s mávajícíma rukama a rámusem proti němu-uteče,po přidání pořádného kopance se už nikdy nedovolí přiblížit-myslím normoš vesnickýho voříška,né vycvičeného ovčáka zásahovky,či vzteklého. Tak lituju kohoutka,možná,že když jste ho takového dostali,že s ním někdo špatně zacházel,a to si zvíře-aspoň kočka-pamatuje nadosmrti. Tak chutnou polívku, Max.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.