Je to kukla?

Od: Datum: 03.05.14 16:17 odpovědí: 10 změna: 06.05.14 15:10

Zdravím, dnes u Labe jsem narazil na sloupu na tuto jakousi "kuklu", která měla asi 10-15 cm. Nikde jsem nevygoogloval o co se jedná. Bude někdo vědět? :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.05.14 16:31

[ Obsah příspěvku byl skryt moderátorem z důvodu porušení pravidel poradny. ]

Ohodnoceno: 0x

Od: tomino*
Datum: 03.05.14 16:47

Díky za reakci, hledal jsem tak i tak. Nevyznám se v motýlech a ani ve hmyzu obecně a nepoznal jsem tedy podle obrázků zda se jedná o tohoto motýla, jelikož v zakukleném stavu vypadá podstatně jinak než tak, jak jste mi ho poslal.

Ještě jednou díky

Od: radko
Datum: 04.05.14 15:10

@ukulele Podíval jste se na kuklu martináče, než jste radil? A prohlédl si nejprve pořádně fotku? Vždyť je na první pohled jasné, že jsou to dva tvorové

Datum: 04.05.14 20:57

neprohlédnul, jen zběžně ( není to moc ostré a detailní ) a vycházel jsem z toho, že člověk co se na to ptal to viděl z blízka a ptal se na kuklu, já jsem teda dva tvory nepoznal ...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 06.05.14 15:00

Kukla martináče je schovaná v kokonu a ten nemá nožičky ani křidélka. Z té fotky je poznat docela dobře, že jsou to dvě můry, ale kdo nikdy něco podobného neviděl, nemusí poznat oč se jedná.

Datum: 04.05.14 15:04

Zdravím. Nejedná se o žádnou kuklu, ale o kopulující pár hranostajníků vrbových Cerura vinula (Linnaeus, 1758). Maskují se ale hezky a kdyby si vybrali jiný kmen, vůbec si jich nevšimnete, co říkáte?

Datum: 04.05.14 21:00

Ja si rikam ze 15cm kukla je asi hloupost, a jestli tohle je kopulujici par...pak klobouk dolu za jejich "spojeni"

Ohodnoceno: 1x

Datum: 06.05.14 14:55

Takto se přece "spojují" všichni motýli. Ti noční jsou navíc většinou pěkně zamaskovaní

Datum: 06.05.14 15:10

Vřetenušky u toho poletují.

Od: tomino*
Datum: 04.05.14 21:27
Děkuji za odpověď, tím se to vysvětluje, byli tak dobře propojení, že jsem nepoznal, že jde o dva tvory. Nevybrali si zrovna nenápadné místo. :)

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.