Štěně ze Slovenska

Od: Datum: 01.05.14 23:22 odpovědí: 2 změna: 02.05.14 07:24

Dobrý den,

chtěla bych si dovézt štěně ze Slovenska, je bez průkazu původu, očkované s očkovacím průkazem (bude mít 7 týdnů, takže ještě ne proti vzteklině). Je potřeba něco zajistit? Někde jsem četla, že pes musí mít pas a čip, ale nevím jestli to platí i pro Slovensko? Čipované ani tetované nebude.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.05.14 23:36
avatar

Dobrý den, štěně musí mít čip a europas, tedy teoreticky. Prakticky jsme naší fenku s europasem i s čipem převáželi s sebou na Slovensko a zpět a nikdo nám nic nekontroloval. Mimochodem 7 týdnů je moc brzy na odběr štěněte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.05.14 07:24
avatar

Je to úplně jedno, jestli je pejsek ze Slovenska nebo ze sousední ulice. Ať vám chovatel napíše všechna očkování a způsob odčervení na kousek papíru. Očkovací průkaz a čip si zařídíte u svého veta. K němu běžte co nejdříve pejska představit. Vet si ho poslechne, prohmatá a řekne, jestli je vpořádku. Snad kousek hovínka vezměte do skleničky na vyšetření. A s čipem se domluvíte na později, na dobu kdy ho půjdete na úřad přihlásit. Veterinář už vám poví. ;) Nikdy nikoho nezajímá, kde bylo štěně bez průkazu původu koupeno.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.