Otec neznámý

Od: Datum: 01.05.14 21:06 odpovědí: 52 změna: 05.09.14 18:36
Dobrý den,před dvěma měsíci jsme si domu přinesli štěňátko jorkšíra,tedy alespoň nám ho prodali jako čistokrevného jorkšíra. Stále jsme čekali,kdy se z něj udělá ta roztomilá kulička,a ono pořád nic. Maminku jsme viděli,ale tatínka ne,věřili jsme totiž,že jsou oba rodiče stejné rasy. Po dvou měsících ale to naše miminko stále připomíná spíše štěně ovčáka. Prosím tedy o zamyšlení. Jakě plemeno myslíte,že je tatínek? Předem děkuji za pomoc

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 01.05.14 21:13

Dobrý den, to je těžká tipovačka - já bych dal asi jezevčíka. Hlavně, že je pejsek hezký a máte ho rádi. Zdravím!

doplněno 01.05.14 21:38:

Ono se to více pozná, až tak v roce pejska - do té doby se bude tělo vyvíjet a měnit.

A možná trochu i zbarvení srsti. Jenom si pořešte toho nezodpovědného prodejce.

Tedy, pokud jde o peníze - pejska si už ponechejte.

doplněno 01.05.14 21:43:

Jestli je to pejsek chytrý, tak v něm musí být jezevčík. To je pes velice inteligentní a také má svou hlavu.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.05.14 21:28

Jestli to zůstane malé a moc nevyroste, tak tipuji s čivavou. S vlčákem by to bylo velké i po narození, pokud by to vůbec fenka porodila, případně spojení přežila.

Ohodnoceno: 0x

Od: tgb852edc
Datum: 01.05.14 21:33
No on už teď není žádný drobeček. Soused má také jorkšíra (4,5let) a náš malej (3měsíce) je o trochu větší. Čivava se mi nezdá,už teď by byl jednou tak velkej co táta :-D
Od: papirovapepina
Datum: 02.05.14 18:46

A co jste čekala, když ten pes nemá prokázanej původ? Když máte bez papíráka, tak se nedivte, že vám z toho vyroste tohle. Krásný voříšek to je, ale já bych 5 táců za vořecha od množitele nekoupila. To vám nepřišlo divný, že vám nechce ukázat otce štěněte? Bůh ví, kdo tím otcem je, ale už nikdy nezjistíte, nemáte jak. Gratuluji, koupila jste zajíce v pytli.

Datum: 01.05.14 21:31

Dobrý den, pejsek mi připomíná přerostlou čivavu. Nicméně otec štěňátka může být klidně jakýkoli voříšek, takže původ prostě nezjistíte. Kolik jste za něj dali?

Datum: 01.05.14 21:35
Jako za normálního čistokravnýho psa...5000kč :-/
Datum: 01.05.14 21:39

Nějaká čivava se tam někde v "rodokmenu" určitě mihla, jinak to může být vážně cokoli. Ono jorkšír s PP stojí víc, za tuhle cenu se holt kvalita očekávat nedá. Popravdě v něm nevidím ani toho jorka... Ale jinak je moc krásný, hlavně ho mějte rádi:)

Od: leira
Datum: 02.05.14 11:08

"Normální čistokrevný" pes má průkaz původu a stojí šest tisíc či víc. Bez průkazu původu je to voříšek, žádný "čistokrevný" pes. Vyhodili jste peníze oknem - mohli jste rovnou jít do útulku a vybrat si nějaké hezké štěňátko tam. Takhle jste jen podpořili zloděje, co si vydělává na hlouposti lidí.

Osobně ve štěněti vidím JRT. Možná zkřížený s hrubosrstým jezevčíkem, i ta čivava tam třeba je. Těžko říct, zda vám ukázali skutečnou matku. Chtěli jste bez průkazu původu, tak si ten původ vymýšlejte doma na papíře. Hezký den.

Od: lemonka
Datum: 02.05.14 12:10

Napsaný hodně vostře, ale úžasně pravdivě.

Od: pumicka
Datum: 02.05.14 13:02

Ano napsala jste to hodně pravdivě, ukamenujte mě, když na toto budu reagovat tím, že mé rodiče mi před x lety také koupili k 16tinám pudlíka, ale nakonec to byl nejmilovanější voříšek. Po té jsem si k němu pořídila štěnátko fenky drsnosrtou jezevčici (nikdy nebyla nemocná), když se paní narodila štěnátka ano neměla je s PP, ale bylo mi jich líto a nic za ně nechtěla... což mi nešlo o peníze, ale aspoň jsem jednomu pomohla. Je mi 34l a také teď vím, že až si časem pořídím pejska (teď mám kočičku a 13l dítko) tak jedině s PP a nebo z útulku. Do nedávna jsem neměla vůbec páru o, když to nazvu pěstírny psů což po několika videjkách jsem brečela jak malé dítě a cítila hnus k těmto lidem. Což nejsou pro mě lid., ale sv.ně... Ale paní by měla hodně šlapat po majiteli, když po ní chtěl 5000,- a podvedl jí, ale zase věřím tomu, že lidi jsou bohužel důvěřivé a věří tomu co kupují... a nenapadne je v tu chvíli, když dají určitý obnos, že budou podvedeni kord, když vidí slušné majitelé psa a všude čisto atd... Ano je x milionů lidí co si pořídí pejsky bez PP jsou levnější... ale pokud tato republika pořádně nebude sakra informována, že toto se s pejskama dějě... jsou v klecích a jsou používána jen na plození... nebudou mít ani tucha. Nebo, že fenku obskočí jiný pes a oni to neřeknou. Toto je hodně těžké... A upřímně doufám, že tohoto pejska budou páníčci milovat a nechájí si ho... a ze srdce ... ano, aspoň pomohli jednomu štěnátku, které budou milovat!

Moje zkušenost je z jiného soudku... když jsem v Praze jela z práce domů a na lavičce seděl pár (bylo vidět, že jsou fetky) bylo to na podzim, když tam měli fenku vlčáka a v krabici měli 5 štěnat a ceduli prodám za 500,-... koukala jsem tam 15minut...bylo mi do breku... neměla jsem u sebe tolik peněz... bylo mi úzko.. než bych přijela domů a vzala peníze, i když bych je poté měla dát do útulku, aby se měli lépe, ale než bych tam přijela určitě by byli,už pryč a kdybych zavolala policii asi by nic neudělali. Ona je někdy otázka.. zda v dané situaci clovek nema pomoci, aby aspon to stěndo melo hezky život a ano brát v potaz, že může být nemocné... Ale aspon ve svedomi vite, ze jste pomohli jednomu a nebude trpět...

Datum: 02.05.14 17:00

Jenže ty peníze by je utvrdily jen v tom, že množit štěňata je super byznys a hned další hárání by fenu nechali obskočit znova. A znova, a znova. Prachy totiž nesmrdí. Dokud budou lidi "chudáčky štěňátka" kupovat, nebo dokud nebude prodej bezpapírových zvířat ošetřený zákonem, budou tihle bezpáteřní jedinci na živých tvorech vydělávat dál.

Od: bell
Datum: 01.05.14 21:35

Možná bych tipovala nějakého teríéra? Každopádně pejsek je nádherný! :) hlavně ty ouška a očička jsou úžasný :)

Datum: 01.05.14 21:39
To jo milujeme ho! Je take dost chytry...na procházce chodí bez vodítka s náma a uz umí "sedni" a "ke mně" a to mu jsou tři měsíce. Je nám jedno z "čeho" je,jen nas trochu doatava xena 5000kč za voříška. Úžasného a milého,ale voříška :-D
Datum: 01.05.14 21:42

Hlavně Vám přeju, aby byl zdravý. Množitelé si se zdravím svých odchovů bohužel příliš hlavu nelámou...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.05.14 21:41

jokšíra má kdekdo. Vy máte naprosto nádherný, neopakovatelný originál. Je fakt úžasný.

Tátu nezjistíte. Tam může být od tolika ras kousek *smich*

Datum: 01.05.14 21:37

Nebo možná nějaká směska-oříšek. Kolik jste za něj dali neřešte, hlavně že vám bude maličký dělat radost a budete ho mí rádi :)

Od: bobinky
Datum: 01.05.14 21:37

Já hlavně doufám, že jste do chřtánu dalším mizerným množitelů hodili okolo 4.000,- ne-li víc.
Opravdu nechápu, jak může někdo chtít štěně určitého plemene a potom jít a koupit si zaručeně čistokrevného psa bez PP? Jak sakra může být čistokrevný, když u něj nelze prokázat původ? Skutečně si ještě většina lidí v téhle zabedněné zemi myslí, že průkaz původu je proto, aby se se psem muselo chodit po výstavách?
Pokud chci plemeno, hledám zodpovědného chovatele s PP, ptám se na zkušenosti, rady - jezdím na čumendy...
Pokud je mi to jedno tak adoptuji, ne?
Kdy už to sakra lidem dojde a přestanou podporovat samozvané "chovatelé", kteří množí pro prachy a skutečně jim o psy nejde? Protože pokud by jim šlo o plemeno, tak se pustí do PP chovu, který je přínosem pro plemeno a nebudou se snažit naplnit již tak přeplněné útulky.

Kdo je otec už nezjistíte, pravděpodobně kříženec několika plemen, možná nějaký "skorojork". Měli by jste doufat, že je pejsek zdravý a že jeho mamina nebude muset postupovat další bezpočet vrhů, které dopadnou podobným zaručeným čistokrevným fiaskem ...

Datum: 01.05.14 21:44
Vzali jsme si ho od paní,která je naší známou...bohužel vzdálenou (kamarádka janarádky babči :-D ),tak to zkusime nějak "vyreklamovat" a nemyslím si,ze je to nějaká "chovatelka",která by chtěla své milované fenečce ubližovat
Datum: 02.05.14 11:09

Fenečce možná ne, ale lidem, kterým štěňata prodává, rozhodně ano. Okradla vás.

Datum: 01.05.14 21:49

Tak nějak, pravděpodobně na parkovišti koupený, za pět litrů, z množírny.

Jenže běžný člověk o tomhle svinstvu nic neví.

Datum: 02.05.14 13:06

Myslím si, že lidé vůbec netuší... donedávna i já jsem netušila... Vždy jsem viděla inzeráty daruji např: německého vlčáka... a ono ejhle je v tom zídrhel... lidé jsou hodně důvěřivé :(

Datum: 01.05.14 21:49

My jsme koupili havaňáka bez PP za 3 500. Oba rodiče jsme viděli. I kdyby ne, bylo by nám to jedno. Do psa bez PP jsme šli kvůli předchozí zkušenosti. Měli jsme maltézáčka s PP, oba rodiče vyhrávali na výstavách. Pes měl už od roku samé zdravotní problémy. V 6 letech bohužel umřel. Havaňákovi je momentálně 15 let, je zdravý, čilý, zvládá hry s malými dětmi. Tak kde je teď ta záruka o bezchybnosti pejsků s PP. To že je pes bez PP ještě hned neznamená, že bude jen nemocný apod.

Od: bobinky
Datum: 01.05.14 22:04

Já taky nepsala nic o bezchybnosti psů s PP, zkuste si to přečíst znova :)
Pokud by vám to bylo tak moc jedno, tak by jste skutečně nevyhazovala 3.500Kč, ale zašla do útulku a adoptovala.
Pokud měl problém, nejspíš jste nedala moc času zodpovědnému výběru chovatelské stanice - všude se najdou zmetci, ale rozhodně by mě jedna špatná zkušenost nehodila do toho, že bych měla kupovat psy bez PP. Protože u psa s PP sice nemáte 100% jistotu toho, že bude zdravý (člověk míní, příroda mění), ale aspoň máte jistotu, že si kupujete havaňáka a ne ňahaváka ;)
A znovu - díky tomu, že věnujete dostatek času výběru chovatelské stanice, kde působí zodpovědný chovatel, který dělá (ne)potřebné testy a skutečně tomu rozumí můžete eliminovat to, že váš kamarád bude trpět.
Navíc pokud koupím psa s PP a něco se mi nezdá - mám si kde stěžovat, např. na ČMKU
Pokud si koupím psa bez PP můžu si stěžovat leda tak na hlavním nádraží v Praze a věřte mi, že tam to nikoho zajímat nebude :)

Od: lilil
Datum: 01.05.14 22:15

Plně souhlasím s bobinou. Kdyby to u nich lidé nekupovali, tak by to nemnožili. A ta najivita nevidět rodiče. Také jsem jednou byla omylem v množířně maltézáčků je to statek Podolanka u Prahy. Otce neukážou a chování hrozné. Jelikož vím jak maltézáček vypadá, hned jsem poznala kde jsem a nic nekoupila.

Datum: 02.05.14 13:10

Smutný, ale vemte si... co by bylo potom s těma štěnatama kdyby si je nikdo nekoupil... vím je to hnusně napsaný... tak by je tam pořád měli a pořád by to bylo dokola... by psi umírali... mám slzy zase v očích.. já si myslím že by byla potřeba prostě šlapat proti těmhle svinucham a lidi informovat co jsou to pestirny :(

Od: marge
Datum: 01.05.14 22:27

Koukám na to krásné zvířátko a napadá mě jediné. Je to jedinečně hezké štěňátko, mnohem hezčí, než jakýkoli jorkšír. Ano, je Vám líto, že jste naletěli, ale tam by to mělo končit. Jorkšír má dost otravnou dlouhou, neustále dorůstající srst, čůrá si do ní pod břichem, je problémová kolem očí a tlamičky. Tohle hrubosrsté zvířátko bude mnohem snazší na údržbu, nebude Vás to stát peníze (pokud tedy je Vám líto těch peněz ). Mějte ho rádi!
...A samozřejmě propagujte mezi všemi známými myšlenku, že od množitelů se štěně kupovat nemá.

Datum: 02.05.14 10:23
My jsme na jednu stranu rádi,ze nevypadá jako jorkšír,ale chtěli jsme ho kvuli alergii. Cela rodina je alergická na psy a ta otravna srst jaoršíra je jediná možnost. Náš miláček je velmi příjemný na dodet ale už trošičku líná. Ale milujeme ho asi i víc než nějakého jarkšíra
Datum: 02.05.14 13:49

Nepleťte si alergii na chlupy s alergií na sliny. Většina alergiků není alergická na chlupy a srst, ale právě na sliny zvířete, když se olizuje a čistí (sliny ulpívají na chlupech). Peo alergiky není vhodný žádný pes!, mluvím z vlastní zkušenosti. Svou alergii můžete pěkně zhoršit a dohnat i ji až k astmatu.

doplněno 02.05.14 18:49:

Zřejmě to bude kus od kusu, někdo to rozchodí, někomu se přitíží. Přetrpění bych rozhodně neriskovala, protože alergie je, narozdíl od astmatu, docela neškodná.

Ohodnoceno: 3x

Od: mnozitelkajefuj
Datum: 02.05.14 15:10

Naopak znám spoustu lidí, co byli alergičtí na psy (zjistili, až si psa pořídili) a prostě ty začátky přetrpěli a alergie se zbavili...

Datum: 02.05.14 18:43

Dcera má alergii, proto jsme koupili havaňáka-je vhodný pro alergiky. Opravdu ji nevadí.

Od: pacinka
Datum: 02.05.14 15:18

Jorkšir má srst, která NELÍNÁ. Padá jim asi jako nám lidem vlasy, ale nelíná, proboha...

Od: mon
Datum: 02.05.14 16:35

pacinka - jenže oni nemají jorkšíra, ale voříška..

Datum: 02.05.14 07:46

Ani jsem ostatní příspěvky nečetla, tak možná budu opakovat to, co už jednou bylo napsáno. Psi, kteří mají průkaz původu a jsou chovní, musí splňovat určité parametry. Když ve standardu nejsou, není jim udělena chovnost. Z nějakého důvodu předek vašeho pejska chovnost nedostal. A byla-li bezpapírová fenečka nakrytá psem, čistokrevným, bez průkazu původu, jejich potomci a jejich potomci prostě dokonalí nejsou. Nesou sebou vady, pro které nebyli jejich předkové uchovněni, vyřazení z chovu. *sok* Zaráží mě však, kolik lidí si koupí štěně bez průkazu původu, bez rozmyslu, bez toho, aniž by viděli oba rodiče, bez jakékoliv znalosti, za pár peněz a pak, když by pejsek měl dostávat nějakou podobu, začnou lamentovat a pátrat a divit se, cože to koupili a že je někdo napáli a že a že a blablabla. Nejde mi o to, že takto koupili. Jde mi o to, že pak, po tom všem, chtějí výstavního psa. Koupím-li cokoliv levně, bez rozmyslu, nemohu očekávat špičkovou kvalitu. To je přece jasné! Ne?! ;) Váš pejsek je moc pěkný. Má pěknou figurku, pěkný kukuč. Srst není ve standardu, ale bude pohodlná na úpravu. Nebudete muset často štříhat a koupat a fénovat a česat. Snadno uvidíte klíšťata a blechy. Když je zdravý a šťastný, tak co vymýšlíte?! Pohlaďte ho za mně.:-D

doplněno 02.05.14 08:26:

Nedá mi to, musím se vráítit a napsat ještě: Největší pindy a jedovaté poznámky mají ti, kteří nemají dokonalého psa. Jakoby si odrovnávali svoje komplexy. A my, kteří nemáme na konci vodítka dokonalost, se stydíme, ostýcháme, zlobíme se na toho člověka i na psa a i na sebe, že nás takový hlupák rozhodil. Doma tu svou chlupatou lásku pohladíme a myslíme si, co nám může takový kritik! Na každou půlku zvlášť! :-D Měla jsem špičkového psa, průměrného psa a teď mám k dokonalosti daleko, fenečku. Milovala a miluji je úplně steně velkou láskou. A na to, jestli ona není nějaká velká, odpovídám, my jsme dvě velké holky. :-D

doplněno 02.05.14 08:29:

Dorotka a Barunka (čtyřměsíční šica)

Od: nemamnick*
Datum: 05.09.14 18:36

Souhlas, smutný ale je, že nečestnýmu jednání se nevyhnete ani u chovů s drahýma papírákama v řádech desítek tisíc korun..nevyhnete se mu vlastně asi nikde :D :(.

Znala jsem chlapa. co dal k utracení kobylu (hnědačku) ČT jen kvůli tomu, že ji nakrýval běloušem a ta "svině" mu nedala vraníka (ne že by alespoň jeden z nich měl vranný předky..). Holt lidi..

Datum: 02.05.14 08:18

Jsem "voříšková", takže nejdříve upřímnou gratulaci k úžasnému unikátu!

Otec může být "známý" a dokonce může vypadat jako yorkšír. Před časem nám sousedé darovali štěnátko dovezené od příbuzných. Prý to bude jezvčička. Opravdu z ní vyrostla kráska svého druhu, podle znalců dokonce výstavní. Jenže sousedé tehdy dovezli i její sestru. Velkou, bílou s černými skrvrnami a na vysokých nohách. Přestože oba rodiče vypadali jako jezevčíci, projevily se geny z některé dřívější generace.

Datum: 02.05.14 10:53

Jen pro zajímavost, vy jste si štěně brali, když mu byl 1měsíc? Tak hlavně nezanedbejte socializaci. Podle zákona se smí štěně brát od matky nejdříve v 50ti dnech. Asi "chovatelka" tušila, že je musí udat, než povyrostou, aby nebylo poznat, že to není jork :/

Datum: 02.05.14 12:01

Tu socializaci bych podtrhnul. U množírenských kříženců bývá psychika největší problém. Po fyzické stránce mohou být v pohodě víc, než papíratci, jejichž pradědeček byl současně jejich dědečkem.

Datum: 02.05.14 12:59

Těžko papírák může mít stejného dědečka a pradědečka - tam se to hlídá, aby nebyli příbuzní.

Datum: 02.05.14 16:15

Množitelko, kde tohle čtete? Že pes má stejného dědečka i pradědečka? Kdo tohle kdy a kde napsal? *sok*

Datum: 02.05.14 16:37

napsal to ra252

Datum: 02.05.14 23:28
napsal to ra252

Datum: 02.05.14 19:10

Ale kdež. Pradědeček mamky je dědečkem taťky. I s papírama.

Datum: 02.05.14 19:27

A kde jste to viděl? Tohle seriozní chovatel neudělá(myslím to příbuzenské krytí ).

Datum: 02.05.14 19:33

Viděl a u šampionů. Když máte v zemi pár kousků od plemene ...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.05.14 13:07

ra252 - No jo, tak u malopočetného plemen to je něco jinýho, někdy se tato příbuzenská plemenitba dělá.. ale musí to dělat odborník..

Datum: 03.05.14 14:10

Všechna plemena domácích zvířat pochází z příbuzenské plemenitby!

Nejen to! Při záchraně mnohých ohrožených druhů volně žijících zvířat se úzká příbuzenská plemenitba užívá také.

V přírodě dochází k úzké příbuzenské plemenitbě mnohem častěji než u zvířat, která jsou chována člověkem.

Bohatá škála plemen psů (koní, koček, skotu, prasat...) a jejich rozmanité užitkové vlastnosti, to vše je založeno na úzké příbuzenské plemenitbě.

V poslední době kdejaký poučený laik odsuzuje příbuzenskou plemenitbu nebo chov psů s PP a přitom ani neví o co přesně

se jedná a nemá kritiku založenou na zkušenostech nebo znalostech.

Ano, šampioni často mají v původu příbuzenskou linii. Právě proto jsou šampiony v exteriéru nebo výkonu. Běžně se užívá příbuzenská plemenitba otce a dcery nebo matky a syna. Takové odchovy zpravidla "vytáhnou" různé skryté vady, takže je u těchto vrhů hodně postižených jedinců. Ovšem důvod, proč se k takové plemenitbě přistupuje je ten, že se v těchto vrzích také vyskytnou jedinci, ve kterých se kumulují kladné rysy, které jsou dědičné a spolehlivě se přenášejí na další generace. Takový jedinec bývá "vylepšovatel" v chovu.

Ne každý chovatel má odvahu přistoupit k takovému kroku, kdy se může stát, že celý vrh nebo jeho valná část bude "odpad" často určený k utracení. Raději všichni chovají na jedincích, kteří sice splňují podmínky chovu, ale často skrývají dědičné vady, které se čas od času na některém potomkovi projeví.

Naprosto nevhodná je příbuzenská plemenitba mezi sourozenci atd.

Určitý kompromis je u tzv. liniové plemenitby, kterou má v rodokmenu téměř každý čistokrevný pes.

U čistokrevných psů si můžete snadno jejich původ a výsledky jejich zdravotních nebo pracovních testů a zkoušek, několik generací dozadu přečíst, kdežto u "čistokrevného" množení bez PP často dochází ke krytí sourozenců ap. protože původ jedinců na kterých se množí často neznají ani sami množitelé natož jejich lidské oběti z řad kupců.

Genetika je velmi složitá disciplína a to, co jsem napsala je jen hrubý nástin, žádné odborné pojednání.

Od: fajlin
Datum: 02.05.14 18:45

Nezlobte se, ale čistokrevný pes bezPP NEEXISTUJE! Pokud nemůžete doložit původ, pes není čistokrevný, pouze se může podobat nějakému plemenu. Jinak taky mám jorka - s PP za osm tisíc, teď nedávno jedna chovatelka nabízela psa jorka s PP za 6tis, protože ji zájemci odřekli a pejsek byl o něco starší (5-6měsíců), tak dala nižší cenu a jednalo se o seriozní chovatelku, která má jorky přes 12 let. Pro příště až budete chtít pejska určitého plemene, pořizujte z kvalitní chovky nebo z útulku - já mám "jorkšírku" z útulku. Jinak k vaší otázce - kdo byl otec nikdy nezjistíte a je zbytečné to řešit. Spíš by bylo dobré si přiznat chybu a pro příště si vše důkladně pozjišťovat!

Datum: 05.09.14 18:25

Já si zas libuju v křížencích .) a jsem za to ráda, neb výběr kvalitního chovu téměř jakéhokoli plemene v ČR je téměř nadlidskej úkol (většina lidí z mého okolí pořídivší si papíráka zažila v souvislosti s chovatelem nějaké problémy - nevyhovující péče, zamlčované skutečnosti etc. a to mezi nimi byli i dva veterináři), mnohem větší jistota je myslím v zahraničí. Chov by neměl být na prachy, ale na lásku...

Datum: 03.05.14 14:47

Máte krásné štěňátko. :) Možná se mnou nebudou někteří souhlasit, ale já si záměrně pořizuji voříšky. Žádná z běžně dostupných psích ras se mi nelíbí tak, jako kříženci některých z nich.

Ohodnoceno: 3x

Od: adelkaa1*
Datum: 05.09.14 17:11

Dobrý den, mám doma úplně stejnou dvou letou fenečku.. Taky mi ji prodali jako jorkšíra a nakonec s toho vyrostlo něco jiného. A stejně jako vy jsem viděla jen maminku. Otázku jako vy si kladu pořád..

Datum: 05.09.14 18:13

těžko posuzovat velikost - já bych tipla asi krysaříka, ratlíka, čivavu nebo nějakého menšího teriéra typu jack russel, ale štěně je pořád na posuzování moc malé, nejlíp se bude tipovat až bude dospělý .) je děsně roztomilej a hrozně vtipně chlupatej :D

Od: ria®
Datum: 05.09.14 18:28

Opravdu jak malý neměcký ovčák :) je krásný..

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.