Hnědý Labrador s bílou lysinkou

Od: Datum: 23.04.14 16:00 odpovědí: 5 změna: 24.04.14 13:25

Dobrý den, narodili se nám štěňátka Labradorského retrívra bez PP. Všichni jsou čistě dnědé, jen dva mají bílou lysinku. Je to obvyklé nebo velká vada? Předem děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: anges*
Datum: 23.04.14 16:19

No tak podle mého názoru když to je bez PP, tak to třeba ani není labrador, ale něco mix (sice to vypadá jako labrador, ale předky muže mít jiné)

to jsou geny v tom psovi .. já u labradora čistokrevného bílou lysinku neviděl nikdy...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 23.04.14 16:27
Ne nadarmo se říká, že co se nedá prokázat pp, není plemeno ale kříženec. Neodpovídající zbarvení psa nijak neohrožuje ani neomezuje, zato existují vady, které mohou zvířeti život výrazně znepříjemnit nebo zkrátit a proto v organizovaném chovu je třeba je testovat. Jak jsou na tom rodiče štěňat s dysplazií?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.04.14 17:27
avatar

Ta bílá hvězdička je možná to, proč rodiče nebo některý z prarodičů byl vyřazen z chovu nebo mu nebyla udělena chovnost. Štěňata jsou čistokrevná, ale ne chovná. Nemusí to být kříženci, ale nejsou ve standardu, ikdyž čistokrevná jsou. ;) U bezpapírových psů se nic neděje.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mon*
Datum: 23.04.14 18:47

To nevadí, jsou bez PP. Hlavně, aby štěňata byla zdravá!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bohemica*
Datum: 24.04.14 13:25

Promiň, ale množení psů bez PP odsuzuji. Je mnoho důvodů proč nepodporovat takový "chov", jedním z nich je ten fakt, že se jedná o produkci na zdravotně neprověřených rodičích, čímž může docházet k dalšímu šíření dědičných chorob a vad.

Lysinky u labradorů vadou jsou, ale to bude to nejmenší, co bude někoho zajímat. Jen bude na první pohled vidět, že se jedná

o nečistokrevného psa.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.