Co to je za hada?

Od: Datum: 23.04.14 15:30 odpovědí: 9 změna: 24.04.14 08:12

Zdravím,

právě jsem na zahradě "potkala" hada.
Zmije by měla mít klikatou čáru, užovka prý zas nemá trojúhelníkovou hlavu.
Je dlouhý a dost tlustý.
Co je to?
Díky za radu.
Ráda bych si šla hrát na zahradu s dcerou, teď se bojím...

Nebo mi poradíte nějakou "hadí" poradnu?

Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.04.14 15:44

Vypadá to na užovku obojkovou (natrix natrix), která zrovna něco vélkého spolkla... nebo je to mutant!

Ohodnoceno: 1x

Ohodnoceno: 0x

Je to užovka obojková. Naprosto neškodný plaz. Nemusíte se ničeho bát :)

Od: had
Datum: 23.04.14 15:51

*sok* že ničeho bát, já bych si cvrnknul do kalhot a zapoměl bych dýchat do doby, než by se to laskavě odplazilo, asi bych při tom i potichu brečel *mala*, proboha ať to nikdy nepotkám *modla*

Datum: 23.04.14 16:21

Užovka obojková, jedovatá není, ale pokud se brání tak obstojně kouše a blbě a dlouho se to hojí.

Datum: 23.04.14 16:24

Zdravím, jak je psáno přede mnou, neškodná objkovka, a v obranné pozici, kdy se nafukuje a zplošťuje hlavu, aby vypadala větší a nebezpečnější.;).

Narozdíl od zmije, která syčí jak o život a až pak kouše, obojkovka nejdřív kouše a pak se ptá.

Datum: 23.04.14 16:26

Nedokáži přesně vyjádřit své pocity, ale snad Vám i závidím, že u Vás žije na zahradě takovýto tvor. Ať uvidím u mne doma nějakou žabku, slepýše, ještěrku, motýla, můru, ježky, velké koníky atd. vždy mám velkou radost, že to s naší přírodou není ještě tak zlé. A děkuji paní přírodě, že mi ta divoká zvířátka ukázala u mě doma na zahradě. Také proto nesekám celou zahradu stoprocentně, ale nechávám kus přirozeně vykvést, nechávám tam kameny a dřevo. Je mě hrozně, když potom čtu články, že někdo uviděl neznámé zvíře a dobil ho a pak se s tím vyfotografoval. Myslím, že příroda a divoká zvířata tady byla dřív než my, lidé, a mají větší právo žít na svém území.

doplněno 23.04.14 16:30:

Není to odpověď, proto prosím o přesun asi do volné diskuze.

doplněno 23.04.14 16:33:

Ať to nedopadne jako s tou tvrdou krkovičkou a ohodnocenou gratulací. Aby se někomu zase neudělalo zle.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 23.04.14 20:34

tohle jsem s velkou radostí a nadšením potkal také na zahradě k fotce mám autorská práva

Od: dery®
Datum: 24.04.14 08:12

Tak to je to stejné, co jsem potkala já
Autorská práva k fotce taky mám, ač se to zdá focené zblízka, byla jsem na zídce :-D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.