Zemřel mi pejsek, pořídit nového?

Od: Datum: 21.04.14 08:41 odpovědí: 8 změna: 21.04.14 18:12
Chtěla bych se s Vámi podělit a možná i poradit Před více jak půl rokem mi zemřel yorkšírek Byl mu necelý rok...Máme ještě dva větší psi - boxery a vždy s nimi byl na zahradě a nikdy se nic nestalo. Ale v ten osudný den jsem Nickymu otevřela dveře na zahradu a než jsem se stačila obout. .vyšla jsem ven a on ležel u plotu mrtvý. ..srazili mu vaz.Ta bolest a výčitky byli hrozné, skončila jsem na prášcích.Ted je vše lepší, ale jen díky tomu, že jsem si v hlavě nastavila, že se mi Nicky vrátí, že si pořídim nového pejska Ale nevim zda opět yorka, je malinký a křehký. ..strašně bych se o něj bála.Nepouštěla bych ho na zahradu jen na chvilku a pod mym dozorem proste obrovský strach bych mela. Nebo mám v hlavě myšlenku, pořídit pejska většiho a bude mit volnost na zahradě, bude spokojeny a ja se nebudu bát. Ale nezradim tim Nickyho? A mam mu dat stejne jmeno?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 21.04.14 09:00
avatar

Dobrý den, patrně na toto nebude stejný názor, tak tedy ten můj. Nedělejte to. Dva pejsky máte a třetího k životu nepotřebujete (jenom chcete). Ta situace by se mohla opakovat a nevíte, co se vlastně přesně stalo - zda to bylo při hře nebo útok. Nový pejsek by byl náhradou a Vy ho rozmazlíte - a stejně nebude úplně stejný, i když mu dáte stejné jméno. Ale, Vy asi spíše hledáte podporu své myšlenky, tak snad Vám ji vyjádří někdo jiný. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: knifethrower*
Datum: 21.04.14 09:01

Pokud vám nestačí dva psi, zkuste si pořídit westíka. Také patří mezi malá plemena, ale od jorkšíra se přece jen liší. Neštěká, rvačky sice nevyvolává, ale zároveň si nenechá nic líbit. Jak můžete vidět zde, rozhodně se nedá. Je velmi živý, ale naštěstí limitován krátkými končetinami. Pojmenovat ho klidně můžete po předchozím mufíkovi. Westík - to je můj tip.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kubrt
Datum: 21.04.14 09:04

Zdravim,a to vám nestačí ti dva boxeři?Nic o nich nepíšete,jako by pro vás neexistovali,jen ten yorkšír...Bejt vámi,zaměřim se teď na ně a věnuju jim minimálně stejně tolik lásky,jako tomu malýmu!Určitě si to kucí zasloužej!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sweet
Datum: 21.04.14 09:12
Ne, mam je ráda, samozřejme.Ale jsou přítele, nemam je od malinka a yorka jsem prostě mela od miminka, byl to muj mazel...jako dite. ..
Datum: 21.04.14 09:45
avatar

To musíte vědět sama, zda se cítíte na nového pejska. Pokud byste se o něj hrozně bála, jak píšete, asi to nemá cenu. Zvířátka si pořiizujeme především pro radost a pohodu - a pořídit si zvíře a pak se o něj neúměrně bát je jaksi kontraproduktivní...

Je to ryze individuální záležitost - někdo si po úmrtí pejska či jiného zvířátka hned pořídí nové, někdo zase už nikdy.

Pokud se přece jen rozhodnete pro nového psa, abyste ho měla odmalička, přece jen bych doporučila pořídit si větší plemeno, které by šlo k boxerům, abyste se vyvarovala podobného neštěstí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.04.14 16:24
avatar

Asi vám rozumím. Přišla jste o pejska a chybí vám. Navíc výčitky svědomí, že kdybyste lépe hlídala. . . .Dva velcí psi nejsou vašemu srdci blízko, jsou vám vpodstatě lhostejní. Určitě si nového pejska pořiďte. Jestli ti dva habáni na dvoře jsou psi, kupte si fenečku. ;) Kamarádka přišla o nemocnou shih-tsu a samozřejmě jí to hodně vzalo. Rodina udělala to nejrozumější, co udělat mohla. Prostě jí přinesli nové štěně. Vyhodit ho nemohla, pocit nevěry a zrady za nového pejska tak záhy, to také nešlo. Mám pocit, že jí to zachránilo od antidepresiv. Pohledejte malou rasu a kupte si ho. Těšte se už teď, vybírejte, hledejte. Jen pro úsměv přidám fotku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sweet
Datum: 21.04.14 17:53
Děkuji ano ty vycitky, ze jsem ho neuhlidala me trapi stále :( poridim asi nakonec opravdu většího psa, ale jméno mu zůstane stejne jako mel Yorksirek
Od: kladivko
Datum: 21.04.14 18:12
Zdravím. Tohle se prostě může stát. V životě se všechno nemůže podařit. Neuhlídáte děti, natožpak psy.. Člověk musí vyvodit důsledky a poučit se. Všechno to máte ve svých rukách. Zvažte, co bude následovat až bude nové štěně. Máte úkol vše zajistit, ať se situace neopakuje. Za sebe vám radím, nedávejte mu stejné jméno.. To patřilo jenom jemu.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.