Štěně a pobyt venku

Od: Datum: 18.04.14 12:00 odpovědí: 21 změna: 19.04.14 17:35
avatar

Dobrý den. Máme doma 7 týdenní štěňátko (velkého plemen) a první 2 dny jsme ho měli doma (samozřejmě jsme s ním chodili i ven, nebyl pouze doma). Doma ho máme proto, protože u nás bylo chladné počasí a nám bylo líto ho nechat venku mrznout. Jenže teď, když ho zvykáme na venkovní prostředí, pořád jen chodí ke dveřím a chce dovnitř. Jak ho máme zvyknout na venkovní prostředí. Asi jsme udělali špatně, že jsme ho nechali doma, jenže nám ho bylo prostě líto a tak jsme ho vzali k nám, aby byl v teple. Prosím pomozte, jsem z toho zoufalá. Nejradši bych si za to dala facku. :( Jestli mi pomůžete, tak budu moc vděčná. Už stavíme boudu a bude za chvíli hotová. :( Děkuji moc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.04.14 12:17
avatar

Micinko, věř více svým rodičům. Jsou dospělí, mají spousty zkušeností a určitě najdou východisko. Neprožívej to tak! Užívej si nového krásného tvorečka a starosti přenechej rodičům. Stejně budeš muset udělat to, co oni budou pokládat za nejlepší. A určitě to nejlepší bude. Nemůžeš jim přece říci: Chci to tak, protože to psali na poradte.cz. ;) Neboj, to bude dobré. Všichni pejsci a jejich rodiny to zvládli, zvládnete to i vy. To všechno není důvod ke takovému zděšení. Klid a úsměv a laskavou ruku ke štěňátku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.14 12:22
avatar

Děkuji Já to štěňátko zbožňuji Snad to dopadne dobře ;) a mám ho brát pořád ven nebo má být doma a ven chodit jen na vančení?

Datum: 18.04.14 14:19
avatar

Očekávala jsem, že se tu s tím ještě ozvete a je to tady. Štěněte je mi upřímně líto, v sedmi týdnech mělo být ještě u mámy. Labrador navíc není plemeno vhodné na samotu, natož takové mimino. Takže já doporučuji mít štěně doma, ven jen na venčení a prosazovat pobyt psa uvnitř i v jeho dospělosti. Jinak bude nešťastný stále. Měli jste na pobt venku zvolit jiné plemeno (a psali Vám to i v dalších poradnách kam byl vznesen dotaz).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.04.14 15:12
avatar

Přesně tak, labrador je kontaktní a společenský pes, kterému je nejlépe vedle pána, ne chudáka zavřít na zahradu. A sedmintýdenní štěně už máte u sebe? Docela by mě zajímalo, který "chovatel" Vám ho prodal takhle brzo. Štěňata, která nejsou správně socializovaná od mámy a jsou odebraná moc brzo, pak mají výchovné potíže - a ještě ho vyhodíte na zahradu. Rodičům dej přečíst tuhle diskuzi a doporučuji, ať si něco zjistí o povaze labradora, než nadělají víc škody.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.04.14 16:13
avatar

To si asi těžko přečtou. Každopádně nevidíte naši situaci. ;) Štěně je s námi doma pořád a už se naučilo sedni, ke mně a pac, takže nějaké výchovné potíže by mít nemělo. A nemusíte ho litovat. Má se u nás velmi dobře. A když bude na zahradě, tak bude stále s námi a nebude zavřený někde v kotci. Prosím Vás, co si jako o nás myslíte? :( Štěně se už skoro spřátelilo s naší kočkou a vypadá to, že budou kamarádi, takže nebude úplně OSAMOCENÝ.

Datum: 18.04.14 16:18
avatar

Já Vás chápu, nic jiného než obhajovat si to svoje Vám nezbývá, nicméně pořád je to špatně, tak či tak, na tom ani kamarádství s kočkou nic nezmění. A výchova také není jen o "sedni, lehni". Myslím, že se tu za čas ještě něco dočteme.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.14 16:18
avatar

Já vím, dostali jsme ho brzy, ale od množitele rozhodně není. Množitele nechávají své psy někde zaneprázdněné v blátě a nechávají je o hladu. My jsme dostali štěňátko naprosto zdravé, očkované, odčervené... naučilo se pac a je to miláček. :) Já mám z něj radost, mám pejska po 5 letech a je mi jedno, jestli to je papírový či nepapírový Labrador, nebo čistokrevný či nečistokrevný. Já jsem prostě ráda, že nějakého pejska mám a nechci si kazit svou radost tady. A věřte mi, že se o toho pejska budu vážně věnovat... přece jen jsem ho dostala po 5 letech. Stále jsem na něj čekala a ještě teď si vlastně neumím uvědomit, že mám doma vedle sebe psa. Já si myslím, že se u nás má ten pejsek dobře. Podívejte se na útulky, jak tamhle žijou psi... :( *plac*

doplněno 18.04.14 16:20:

A k tomu já ještě bydlím s rodiči. Kdybych žila sama, tak mám to štěndo v posteli.

Datum: 18.04.14 16:27
avatar

Já chápu, že Vám ve Vaší pozici (rozhodují rodiče) nezbývá nic jiného, než si obhajovat to své. Nicméně to nic nemění na faktu, že je to špatně. Takže bych apelovala na rodiče aby pes mohl i v budoucnu dovnitř (nemusí být nutně v posteli). Je to pro jeho dobro.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.14 16:29
avatar

On nebude pořád venku *smich* Samozřejmě ho také budeme brát dovnitř.

doplněno 18.04.14 16:30:

Ale jen někdy *hej*

Datum: 18.04.14 16:39
avatar

Ten pes s Vámi ale bude chtít být pořád a nepochopí proč je venku když vy jste uvnitř. To je povaha labradora, chce být se svou rodinou. No ale pokud rodiče povolí "někdy", mohli by povolit "vždy večer" a tak dále:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.14 17:43
avatar

To myslím, že povolí... Ale pořád ho mít doma, to ne... Přece jen to je velký pes a bude potřebovat hodně pohybu a taky dost dlouho procházky (samozřejmě, jak bude větší) ;)

doplněno 18.04.14 17:44:

Omlouvám se za překlep "dlouhé" ;)

Datum: 18.04.14 17:50
avatar

Tak takový pes samozřejmě potřebuje pohyb a zaměstnání, hlavně na těch procházkách, protože běhat jen tak po zahradě ho bavit nebude, to tam tak maximálně bude tropit neplechu:) Ale dokud je malý, měl by být doma.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.04.14 18:10
avatar

My jsme si ho právě pořídili na procházky, k vodě a aportování. Už teď nám aportuje, což mě dost překvapuje. Potřebuji kámoše na výlety a pro sebe.

Od: susenka*
Datum: 18.04.14 19:39

Tak já mám fenku Jack russell teriéra a potřebou pohybu se vyrovná labradorovi, i když je menší než on. A taky ji mám doma. Je to zatím 5-ti měsíční štěndo, ale je to pořádná dračice, s každým psem si chce hrát a taky ho furt honí, i když má jazyk až na zemi.. :D Ale k otáce, já bych štěndo měla doma, venku by bylo jen na venčení a když bych venku byla taky, to samé v dospělosti. Labrador je přeci velmi společenský pes a sám na zahradě by se nudil a trápil, když byste byli vy doma a on sám na zahradě. Je to pes, který chce být se svým člověkem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sara111*
Datum: 18.04.14 22:22

male stene v zime musi byt v teple! nebo v boude s dekou!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.04.14 07:07
avatar

Saro, jakého psa máte? Jakou rasu, jak je starý? A kolikátý pes ve vaší rodině to je?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: susenka*
Datum: 19.04.14 09:00

sara111 - Deka v boudě je k ničemu, musí tam být sláma.

Ohodnoceno: 1x
 

 

Datum: 19.04.14 09:02
avatar

Nebo seno ;)

Od: anges*
Datum: 19.04.14 17:35

Seno, ne seno moc práší... :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anges*
Datum: 19.04.14 17:33

S tím souhlasím, deka navlhne (i v zateplené boudě ze všech stran) a pesanovi je ještě větší zima...
Nejlepší je sláma, izolační vlastnosti má lepš než deka nebo madrace... :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.04.14 09:04
avatar

My toho pejska máme v teple. ;) Má se u nás dobře, dostává kvalitní stravu, masíčko, mrkvičku, prostě všechno co mu prospěje ;) A deka vůbec není vhodná do boudy.

doplněno 19.04.14 09:04:

Tato odpověď byla pro Sáru ;)

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.