Soused volně pouští psa

Od: Datum: 17.04.14 11:55 odpovědí: 16 změna: 22.08.15 11:59

Dobrý den,jeden náš soused nechává volně pobíhat psa po vesnici.Pes není zdá se nebezpečný. Pes je přes den i noc klidně venku a on to neřeší. Už jsem se mu snažila vysvětlit náš problém, ale jemu je to fuk.Žádný jeho pes nikdy nebyl zavřený na zahradě a nebo v kotci.

Jsem z něho na nervy běžně a úplně nejvíc, když naše feny hárají!To že máme věčně rozhrabané záhony s kytkama před vraty neřeším, že při každé jízdě autem musím zastavovat nebo zpomalovat,jelikož on se motá po silnici také ne.A to že celou noc běhá po vsi a nedá se spát, jelikož řve celá psí vesnice také ne.

Jenže teď se naše jedna fena naučila díky němu přeskakovat plot, takže je zavřená v kotci,jelikož řešíme zabezpečení zahrady. Dřív to nedělala,jenže on se celý den a celou noc motá kolem našeho plotu,kňučí,štěká a jak ona má choutky, tak se to naučila. Jenže ten sousedův pes nám začal štípat plaňky na novém plotě a leze nám do zahrady, skáče na feny a rozhrabává záhony.Už jsem z toho fakt na nervy.Od jednoho plotu ho odženu a on je za 2 minuty zpátky. Na procházku se psema také nemůžu, jelikož on se furt táhne za náma a feny otravuje.

Nevím, jak už to řešit :( Soused nás vidí, že jeho psa odháníme a je mu to jedno.

Není snad moje povinnost zabezpečovat zahradu, aby se k nám nedostal jiný pes, né?

Jak se dá tohle řešit aspoň nějak v klidu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.04.14 12:34

Volné pobíhání psů většinou upravuje obecní vyhláška, to si musíte zjistit na vaší obci, jestli je zakázané, nebo ne.

Tomu aby vnikal na váš pozemek musí zabránit on, i kdybyste neměla plot. Takže zdokumnetujte, podejte oznámení, případně požadujte náhradu škody. Nebo až bude pes na vašem pozemku, zacpěte díru a zavolejte odchytovou službu. Až ji bude muset párkrát platit, tak si to rozmyslí.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.04.14 12:34

K řešení volně pobíhajících psů po vsi /i po městě/ je jako jediný kompetentní obecní úřad. Nic víc a nic míň

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.04.14 12:34
avatar

Obraťte se na policii, že se Vám kolem domu toulá volně puštěný pes a ničí Vám věci. Případně podejte stížnost na příslušný (obecní?) úřad.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: myse®
Datum: 17.04.14 12:41
avatar

jo jo, dobře to znám...máme stejný problém. Navíc když naše fenka hárá, nemůžeme pomalu ani na NAŠI! zahradu, protože tam pořád nějakej vořech je! Naštěstí je to jenom 2x do roka, tak se to dá přežít, ale neskutečně mě to štve.

Naštěstí si jí psi moc nevšímají mimo hárání, takže dobrý...

U vás vidím jedině zkusit napsat stížnost na místní obecní úřad, lépe, kdyby těch stížností bylo více a oni si souseda předvolají k správnímu řízení (snad) a možná dostane pokutu a třeba to napraví... Ale moc šancí tomu nedávám...

Další možnost je zavolat městskou policii že vás pes napadl... (je potřeba to nějak dokázat - zranění, roztržené oblečení, svědci)

jako poslední a nepěknou možnost vidím, že sdělit sousedovi, že jestliže psa načapu u nás na zahradě - vezmu vzduchovku...(ten pes za to nemůže, soused ano)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.04.14 12:47

Tu poslední možnost nedoporučuji. Bránit přestupku tím, že se sám dopustím trestného činu není dobrý nápad.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.04.14 15:33
avatar

elektricky paralyzer, verte, ze uz se za vama priste nepotahne

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kejki
Datum: 17.04.14 22:53

Tady po stížnostech vydala obec vyhlášku a pak napomínali profláknuté majitele až do pokut. U normálních lidí to zabere.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.14 06:15
avatar

klidně bych na tu brzdu při nejbližší jízdě nešlápnul... účel světí prostředky. Pokud by si stěžoval, že jste mu psa přejel, nechal bych si od něj zaplatit geometrii kol a náhradní díly za ty, které jeho pes poškodil při podběhnutí pod auto. Svědků na to, že se pes ústavičně toulá, najdete jistě dost.

planky zůstanou celé, záhony také, psí vesnice bude spát, nervy si odpočinou...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.14 21:24

Tak jsem dneska opět mluvila se sousedem, jelikož co ten jeho zmetek dneska předvedl, to už se nedalo. Řekla jsem mu, že tok budu řešit přes obecní úřad, když s ním není normální domluva a on mi na to řekl, že když si myslím, že mi to pomůže, že klidně můžu. Co na to víc říct. V úterý tam zajdu.

Od: rady*
Datum: 18.04.14 21:41

Víte, pes je zvíře a nemá rozum. Proto bych se nemstila na zvířeti. Je to věc mezi vámi dvěma, Vy a soused, hledejte řešení v rámci zákona. Možná bude někdo více konkrétní, ale určitě na obecní úřad jděte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.14 22:22

Vím, že pes za nic nemůže. Soused je spíš na zabití.

Datum: 18.04.14 22:01
avatar

Nevěřím, že OÚ to vyřeší. Maximálně sousedovi domluví a nic se nezmění. Volal bych policii, opakovaně, klidně několikrát do týdne. Podle místních poměrů městskou nebo ještě lépe státní. Oznámil bych, že tu pobíhá pes, obtěžuje mě, cítím se ohrožena. Oni musí konat, ty nemusíš nic dokazovat. Dostatečným důkazem je ten volně pobíhající pes. Že nikomu jinému nevadí? Ale MNĚ obtěžuje, JÁ se ho bojím. A vy mi zajistěte bezpečí.

Ohodnoceno: 2x
 

 

Datum: 18.04.14 22:24

Také si myslím, že úřad bude sousedovi neustále domlouvat a soused bude neustále psa pouštět.

Od: miguel
Datum: 28.04.14 18:05

Zdravim!

Majitel psa je povinen svého psa zajistit, zabezbečit. Volně pobíhat by neměl, tušim, že to upravuje nějaká vyhláška. Nápravu zjedná jen policie na vaše nahlášení. Poté přestupková komise, která napaří pokutu. Takže jediný Vaše řešení, pokud si soused nedá domluvit, je oznámit to na policii. A pokud by bylo víc lidí co si stěžujou tim líp.

Přeju fajn den a ať se Váš problém brzo vyřeší :o)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: astik
Datum: 14.05.14 18:45

Zkuste pepřový sprej, už ten syčivý zvuk psi nemají rádi. Už párkrát jsem ho musela použít na obranu mého psa a pomohlo to. Neříkám, že je to 100%, ale šance je. Navíc to psovy neublíží, ale odstraší. Úřady asi moc nepomohou. Lidi, co na to říct... :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.08.15 11:59
avatar

No jako kdyby mě nějakej čokl, ničil nové pláňky na plotě a ryl v zahradě, kterou si pečliově opečovávám, tak bych ho bez milosti zastřelil.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.