Kel nebo obyčejný zub

Od: Datum: 14.04.14 13:06 odpovědí: 4 změna: 14.04.14 14:23

Dobrý den,

potřebovala bych se zeptat, mám s přáteli menší hádku - totiž říkají, že smilodon či šavlozubý tygr měl kly, žila jsem v domnění, že měli nejdelší špičáky ze všech kočkovitých šelem, ale nikdy jsem neslyšela, že by se jim říkalo kly. Jak to tedy je, respekt. kdo má pravdu?

Děkuji předem za odpovědi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.04.14 13:11

Stará dobrá wikipedie - jedná se o špičáky

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.04.14 13:24

Spicaky, jak rikate vy..

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.04.14 14:16
Abych to trochu zamotal - kanec má taky zvětšené špičáky a oficiálně se jim říká kelčáky. Od každého slova kousek
Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.04.14 14:23

U Smilodona se jednalo urrčitě o špičáky. Zde je ukázka ze zajímavého zdroje:

Vrchol v evoluci šavlozubých tygrů představoval rod Smilodon a rod Homotherium z pleistocénu (viz příloha 7). Zvířata těchto rodů byla velikosti dnešního lva a svrchní špičáky byly dlouhé zuby ve tvaru dýky. Anatomická studie ukázala, že na rozdíl od lvů, tygrů a koček, měla tato zvířata možnost tlamu široce rozevřít a proto silně prodloužené špičáky byly funkční.

Zdroj: http://astro.arms.cz/9802-9.htm

Ohodnoceno: 0x

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.