Co s nim je?

Od: Datum: 13.04.14 17:40 odpovědí: 30 změna: 19.04.14 14:26

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, jestli nevíte nebo či nemáte nějaké zkušenosti, co by s mím kocourkem mohlo být. Rovnou Vás chci upozornit, že mě nemusíte s ním zasílat k veterináři, protože se na to chystáme, ale jaksi o tomhle moc já nerozhoduji. A chtěla bych vědět něco, co se sním děje.Tudíž: pozoruji na něm, že se už aspoň týden chová jinak než obvykle. Pořád jen leží - spí, přijímá málo jídla, moc nepije, nejspíše i hubne, nechodí často na záchod, pohybuje se pomalu, často, když ho postavim, aby se šel projít tak jen tak stojí a přemýšlí kam by měl jít nebo mně to aspoň tak příjde, nechce si hrát, jeví absolutní nezájem, příjde mi naprosto unavený. Zuby má tak trochu do žluta a z očí mu teče hnis. Taky bych měla dodat, že jsem ho asi před měsícem odčerňovala a že mu jsou 3 roky. Děkuji za odpovědi!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 13.04.14 17:58
avatar

Dobrý den, bude nemocný - co jiného. Horečka, zánět, bolesti - při tom nikomu není do vesela. Na veterinu běžte hned zítra, ať kocourek netrpí. Nevím, kdo o tom rozhoduje, ale rozhodnout by měl rychle. Zdravím!

doplněno 15.04.14 11:03:

lucka321 - je to nepříjemné, ale obávám se, že toto kocourek nepřežije. Připravte se na to.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.04.14 18:15
avatar

Dáváte něco na bezoáry? Trávu nebo pastu?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ria®
Datum: 13.04.14 18:50
avatar

Trošku to vypadá na otravu - k nám se takhle dobelhala venkovní číča, vídala jsem jí, ale pohladit se nenechala, až když jí bylo opravdu zle, tak se nám "svěřila do rukou" bohužel jí už nebylo pomoci, prý snědla návnadu pro hlodavce, to jí odrovnalo ledviny, játra a po pár dnech jsme jí nechali raději utratit.

Uvidíte, co Vám řekne veterinář, držím čičmundovi palce..

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.04.14 20:26

To si moc nemyslím, protože je to domácí kočka tudíž je opravdu jen doma a máme o ní v celku přehled a dáváme jí spíše jen kapsičky pro kočky.

Od: ria®
Datum: 13.04.14 20:59
avatar

spíš jsem tím chtěla říci, že to vypadá na problém s vnitřími orgány - to bohužel neovlivníte ani nejlepší stravou, vždy se může něco "pokazit"

Pak napište, jak se kocourkovi vede..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.14 19:25

U našeho kocoura se tak projevoval zánět močového měchýře, ale to spíše kočky dělají při každé nemoci.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.04.14 20:49
avatar

Podle toho co píšete,je kocourek vážně nemocný.Stejně nechápu ,pokud už mu jde z očí hnis musí mu být opravdu zle a vy jste s ním ještě nebyla u veterináře?Akorát se o to déle bude chudinka léčit.Potřebuje antibiotika,to je jasné,U nás je i nonstop pohotovost pro malá zvířata,nevím odkud jste ale já být vámi,už dávno jsem na veterině.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: myse®
Datum: 14.04.14 11:06
avatar

kocour potřebuje antibiotika! věřte mi nebo ne, na tohle může i umřít! náš kocour tímto trpěl opakovaně, jednu to přišlo hodně rychle a veterinář nám řekl, že fakt by hrozila smrt, kdybychom čekali ještě den-dva...

dostane injekci, prášky a bude fit za tři dny. neodkládejte to prosím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.04.14 11:01
Selhavaji mu ledviny, má asi 33 C. Veterinář nám nabízel i utrácení. My jsme řekli, že to ještě nějak zkusíme. Od 19:00 jsme tady doma. Leží a my mu dáváme do pusy vodu. Už opravdu nevím, co bysme měli dělat.
Datum: 15.04.14 11:56
avatar

Dobrý den, a veterinář nasadil nějakou léčbu? Protože vodou to vážně nezachráníte, to jste ho měli nechat radši utratit. Víte jak musí trpět?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.04.14 12:12
Právě, že ne. Řekl nám, že už to lepší nebude...
Datum: 15.04.14 12:21
avatar

A proč ho necháte v bolestech umírat? Proč jste ho nenechali uspat?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.04.14 12:39
Protože si pořád ještě v naději myslíme, že má ještě nějakou šanci se přes to dostat. :(
Datum: 15.04.14 12:41
avatar

To je ale bez léčby blbost, pokud má takhle nízkou teplotu tak umírá. Měli jste to ukončit. Tohle nikdy nepochopím.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.04.14 12:45
Tak může existovat ještě nějaka šance, že přes teplé láhve ho zahřejeme.?.
Datum: 15.04.14 12:46
avatar

Proboha ženská co to vymýšlíte? Víte vůbec co je to selhání ledvin? To je bez léčby se životem neslučitelný stav i kdybyste ho zahřívali na kamnech! Proboha jak může být někdo tak...radši nic. Nebo si jen děláte legraci?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.04.14 12:48
Ano, ale i spoustu koček se selháním ledvin může prožít ještě pár let s dietou.
Datum: 15.04.14 12:49
avatar

Ale ne když je v takovémto stadiu a ne bez dialýzy. To Vám asi veterinář řekl.

doplněno 15.04.14 12:50:

Ano sami jsme měli kočku, která chodila pravidelně na dialýzu a měla dietu, prodloužilo jí to život o dva roky, ale rozhodně nestačí podávání vody a zahřívání!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.04.14 12:53
Tak, ale.. to už asi jinak nejde, když veterinář vám nic nedá. A nechci to jen tak ukončit bez šance. Copak si nemyslíte, že nemá žádnou šanci? Vážně je to hrozně těžký.
Datum: 15.04.14 12:56
avatar

Ne nemá žádnou šanci žít bez ledvin, co jste měla z biologie? Chápu, že je to těžké, ale neměli jste s návštěvou veteriny tak otálet, teď mu můžete prokázat aspoň poslední službu a dát ho uspat. Vždyť musí strašně trpět. To Vám nevadí? ůžete samozřejmě vyzkoušet ještě jiného veterináře, ale "samo" se to doma vážně nespraví, je mi líto.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 15.04.14 15:35

Když už jste to takhle zanedbali, tak to zvíře aspoň netrapte a nechte ho utratit, veterinář ví, co říká. Veti se obvykle snaží léčit do poslední chvíle, pokud je ještě nějaká šance na zlepšení stavu, někteří to dělají, i když ta šance není, protože pár dní před neodvratnu smrtí zvířete se dá ještě hodně podojit majitelova peněženka.

Tomu kocourovi bylo něco už dávno dávno před tím, selhávání ledvin se projevuje zvýšeným příjmem tekutin a hubnutím. V tu chvíli se dá ještě něco dělat, nasadit speciální dietu a vyvazovače fosforu. Kočky mají tu výhodu, že i s hodně poškozenými ledvinami dokážou žít při vhodné péči plnohodnotný život. Na dietě může kočka žít i roky, sama jsem měla kočku se selháváním ledvin.

Vy jste ale celý týden nebo i déle ignorovali jasné příznaky onemocnění. Já zjistit, že kočka málo čůrá nebo nečůrá vůbec, tak jí zbalím a jdu na veterinu, to je život ohrožující stav.

Kocourovi doma nijak nepomůžete, to jste mohli možná tak před týdnem nebo ještě dříve, kdyby se mu nasadily infuze. Takhle vlastně umře na otravu vlastními metabolity, kterých se tělo díky nefunkčnosti ledvin nedokáže zbavit. Nezahřívejte ho a nenuťtě mu vodu, jen ho tím víc trápíte a nechápu, jak můžete mít žaludek na to nechat ho ještě několik hodin nebo dní umírat. Osobně si myslím, že každý majitel zvířete by měl mít tu zodpovědnost nehledět na nějakou svojí falešnou lítost a nechat zvíře včas utratit. Existují veterináři, kteří jezdí domů, takže zvířátko není stresované převozem a umře na místě, kde to zná.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 16.04.14 13:45
avatar

Pokud chcete, aby to (nějakou náhodou) přežil, tak navštivte nějaké jiného veterináře a nasaďte nějakou léčbu. Teplou vodou nebo čím ho chcete léčit... tím ho opravdu nevyléčíte... Akorát bude trpět a trpět... Je mi ho líto! Nechte ho utratit, nebo jestli v tom vidíte nějakou šanci, tak s ním zajděte na nějakou dobrou (nejlépe NONSTOP) kliniku a léčte ho léky a ne nějakou vodou proboha! Měla jste jít k veterináři už dřív a ne se tady vyptávat na netu, my toho kocoura nevidíme a ani nejsme vetové. Chtěla jste odpověď... tady ji máte: Jestli ho chcete nějak vyléčit (což už nemá dost velkou šanci), tak zajděte k vetovi a léčte ho. Pokud nechcete, tak ho nechte utratit.. bude to pro něj přece jen lepší. Tou svou vlastní léčbou je jenom trápíte. :(

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bohemica*
Datum: 16.04.14 15:46

Vůbec se mi nechce komentovat váš přístup.

Napřed vidíte, že je kocour nemocný, otálíte a k vetovi dorazíte až když je pozdě. Sám veterinář vám potvrdil, že jeho stav je nevratný a nabídl vám utracení. On vám tedy asi také nabídnul léčbu u něj nebo někde na klinice, ale s nejistou prognózou a finančně nákladnou. Vy jste nechtěli dávat takovou částku, ale bylo vám hloupé nechat kocoura utratit. Tak jste ho vzali domů a pro váš lepší pocit a alibismus, a pro ulehčení svědomí jste mu nasadili z milosrdenství "vodoléčbu". Tak nějak to asi bylo, protože z mnohaletých zkušeností vím, že takhle to prostě bohužel u některých lidí chodí.

A teď ten hloupý nevděčný kocour klidně v bolestech umírá a přitom jste mu dali přeci šanci!

Kdybyste měli trochu soudnosti, tak dáte na radu veterináře a necháte kocourka v tichosti bezbolestně ve spánku odejít.

Raději si už žádné zvíře nepořizujte, protože vlastnit zvíře znamená mít zodpovědnost za jeho život, zdraví ale i smrt.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 16.04.14 23:04
avatar

Podle mě jste moc přísní, já dostala kotě ve dvou letech a do mých 24 se mnou spávala v pokoji, dvě desetiletí jsem měla kočičí parťačku, byla to moje první "větší" zkušenost se smrtí, je strašně těžký se s někým tak důležitým rozloučit, já bych prostě nemohla zavolat, veta, aby jí dal injekci, proto jsem ráda, že to mí rodiče udělali za mě a nenechali jsme kočičku trpět o nic dýl, ale vybrečela jsem si oči..

Vím, že tyto stádia platí pro lidi, ale i pro důležitý čtyřnohý členy rodiny:

NEGACE šok, popírání

AGRESE hněv, vzpoura

SMLOUVÁNÍ vyjednávání

DEPRESE smutek

SMÍŘENÍ souhlas

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.04.14 12:31

Děkujeme :) ano, bylo to opravdu těžké, ale nakonec jsem přemluvila rodiče, aby tam s nim zajeli, protože jsem viděla jak už se jen trápí. Sama jsem tam ani nejela, protože bych nevěděla, jak bych to tam zvládla. Nakonec jsem byla opravdu ráda, že ho tam vzali :/. Protože ledviny už se mu nikdy nespraví. A on už nejspíš žádnou šanci podle veterinářů neměl. Mrzí mě, že ostatní lidé mě tady odsuzují, ale jsme jen lidi, kteří chybujou a nemají se vším zkušenosti. Navíc já jsem už řikala rodičům, že s nim něco není v pořádku, kdybych je nedonutila ten den tam jet tak bychom nejspíše ani nezjistili, co mu je. A kdybych je opět nepřemluvila ať jedou na eutanázii, že nemá ani žádnou léčbu nic, a že mu doktor nedal žádnou šanci, že nám nic vůbec nic za peníze nenabídl! A i kdyby to byla otázka peněz! Ne, na penězích opravdu nesejde! Jak tady někdo psal!.. tak by taky nejeli.

Od: sara111*
Datum: 18.04.14 22:41

vzdycky je nejaka sance...napr. dr. mi rekla ze morce neprezije noc a zilo dalsich 5 let...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 19.04.14 14:26

ano, ale když vám selžou ledviny tak dále bez nich nemůžete žít. Vaše morčátko mělo nejspíše štěstí...

Datum: 17.04.14 12:24

Prosím Vás přestaňte mě urážet! Žádnou léčbu nám nenabídl a opravdu bysme se nebáli dát za něj jakoukoliv částku! Na tuto otázku jsem se zeptala večer před dnes, kdy jsme měli jet, abych věděla, co nás tak může čekat. Nemusíte se bát jelikož jsme ho nechali utratit. Ale opravdu žádnou léčbu ani nic nám nenabízel takže laskavě o tom tady nepiště, když nevíte jak to bylo!

Od: myse®
Datum: 17.04.14 12:33
avatar

Lucko, udělali jste dobře! Svědomí máte čisté, nebojte se.

Koucourkovi už je dobře, už ho nic nebolí...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.04.14 12:39

Asi už to tak bude.. :) Víte, on má štěstí nejdříve ho srazilo auto, potom byl podchlazený a teď zase tohle. Ale všechno to bylo kvůli té nehodě. Ale vždy jsme ho z toho dostali, proto nám bylo líto, že teď to prostě nejde.. Ale i tak můžeme být rádi, že tady s námi mohl ještě být! :)

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.