Se psem do ZOO

Od: Datum: 12.04.14 11:55 odpovědí: 20 změna: 04.05.14 17:48

Je dobrý nápad jít se štěnětem do ZOO?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 12.04.14 12:00
avatar

Sušenko,moc dobrý nápad to není,štěně z toho může mít trauma a ta zvířátka v Zoo asi také!

doplněno 12.04.14 12:09:

Trošku si rýpnu,nic ve zlém-je to jako tahat dříví do lesa ;)

doplněno 12.04.14 16:06:

Promon,to ovšem mění naprosto situaci.Tak dotaz položen nebyl...A navíc,toto je ještě štěně...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.04.14 15:48
avatar

Rýpat můžete vesele, ale vžijte se do situace, kdy jedeme s dětmi a psem za dědou na Moravu, přičemž po cestě se stavíme v ZOO na Sv.Kopečku. Fakt si myslíte, že by tomu psovi bylo líp, kdyby zůstal přes víkend sám doma, nebo po dobu návštěvy Zoo zavřený třeba v autě?

Takhle jsme s ním prošli ZOO, ačkoliv kokr je lovecký pes, byly mu ostatní zvířata naprosto šumák. Pro něj to prostě byla vycházka jako každá jiná, nemyslím, že bychom mu připravili jakékoliv trauma.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.04.14 19:39
avatar

JO, jemu mohla být zvířata v ZOO naprosto šumák. A názor protistrany?

K dotazu - není to moc rozumné, v ZOO každoročně vedeme dětský tábor a z návštěv psů nejsme nadšení. Malí psi štěkají, páč si asi potřebují něco dokázat, a naprostý opak řečí, že to zvířatům nevadí, vidíme každý rok. Sice moc nereagují, protože si většina zvířat zvykla, ale příjemné jim to není - zvlášť třeba psovtiým šelmám nebo opicím.

doplněno 13.04.14 20:23:

Za a) to není školka, za b) to nejsou ukřičení harantíci a za c) je to tábor pořádaný přímo v ZOO *smich*, takže je nikam "nebereme".

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ria®
Datum: 13.04.14 20:14
avatar

Dobrý den, více než zvířata jsou jim nepříjemní malí ukřičení harantící, tak raději neberte školku do zoo, z který jsou zvířata naprosto vystrašení.

doplněno 13.04.14 20:28:

souhlasím, že s malým psem bych do zoo už nešla - každý majitel by měl odhadnout, jak se bude jeho pejsek v přítomnosti jiných zvířat chovat. Ale ukázněný pes je pořád lepší než malý všezvýdkový děcko.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: susenka*
Datum: 12.04.14 16:18

No právě, je to štěně, tak bych chtěla, aby poznala i něco novýho.. :)

Datum: 12.04.14 12:03

Nepřijde mi to vhodné a píš mě překavuje, že to některé ZOO připouštějí. Peníze zřejmě vítězí jako vždy. http://faunanet.sweb.cz/psi/n…c/postrehy/do-zoo-se-psem.htm

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.04.14 12:09

S naší čubinou jsme prošli pražskou ZOO. Chtěli jsme vidět, jak bude reagovat na zvířata a pachy, které nezná. K našemu překvapení - absolutní nezájem. Pouze vstávající tygr za sklem ve venkovním výběhu zhruba metr od ní ji přinutil k intenzivnímu vrčení. K pobavení ostatních. Čubina má šest kilo.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bohemica*
Datum: 12.04.14 12:29

Některé ZOO povolují vstup se psy, ale musíte počítat s tím, že ne všude je tam psům dovoleno vstoupit. Znamená to tedy ,

že zpravidla do pavilonů se psem nemůžete a proto by neměla jít se psem jen jedna osoba aby psa mohl venku někdo hlídat

a pes nemusel být sám přivázaný venku.

Jinak je to procházka v rušnějším prostředí, jako každá jiná. Pokud chcete štěně "otrkávat" v neznámém prostoru s neznámými lidmi, zvířaty atd. můžete psa s sebou vzít, ovšem za předpokladu, že máte štěně už plně vakcinované a imunní .

Je to něco podobného, jako jít se psem na procházku na výstavu psů. Některý pes je extrovertní povahy a bude ve svém živlu

v rušném prostředí a některý má raději klid a soukromí.

Ačkoliv v ZOO nedochází k přímému kontaktu se zvířaty, jedná se o neznámé prostředí, s cestováním na místo, hodně cizích lidí , dětských kočárků, dětí

a psů atd. Je tedy na zvážení majitelů, jestli se rozhodnou, že psovi bude lépe samotnému v klidu domova nebo bude spokojenější když bude doprovázet svojí lidskou rodinu kamkoliv.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.04.14 16:40

Není to dobrý nápad, jít se štěnětem do ZOO a ani s dospělým psem. Třeba do ústecké ZOO psi nesměj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 12.04.14 18:38
avatar

Od kdy? Na podzim jsme byly v ústí v Zoo s pejskama, na mýho labradora reagovala zvířata docela dost, kámoška má malou čivavu, o tu jsem se docela bála, cpala se zkrz ohrady pod nohy velbloudů, zeber atd..

Pro mě je to procházka, mám ukázněnýho psa, který zvířata nevidí jako lovnou zvěř. Naopak je vtipný sledovat třeba opice, jak na sebe reagují..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.04.14 18:59

Aha, tak když jsem do zoo chodil dříve, tak nesměli, tak si to asi pejskaři vydupali.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ertl
Datum: 12.04.14 19:11
Chodime do ZOO se psy uplne bezne a nikdy zadny problem. Ani se psy, ani se zviraty, ani s lidmi..
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.04.14 21:11

Do ZOO uplne bez probelmu, se svymi psy chodim pravidelne a vsichni si to uzivame. Vetsine zvirat jsou moji psi jedno a treba opice z nich maji dost zabavu ;) Pro stene to bude dobra socializace, hodne lidi, ruzne pachy, to mu rozhodne prospeje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sara111*
Datum: 18.04.14 22:50

myslim, ze ne...byla jsem tam jednou a nasi pejskove byli jak utrzeny z retezu, citi ruzny pachy a nic moc pro ne...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.04.14 13:59
avatar

Přidávám čerstvou dnešní zkušenost ze Zoo u Olomouce. Naštěstí jsme vyrazili velmi brzy, takže tam ze začátku moc lidí nebylo, ale ke konci prohlídky už jich přicházely davy. Dost jich mělo psa, většinou ty malé, uštěkané rasy. Chudák jeden pudl si sedl na zem u lavičky, evidetně dost vysílený, a odmítal jít dál. O kus dál se prali dva jezevčíci, kteří si majitelé nedokázali zpacifikovat, rvali se zrovna u pavilonu opic a chudáci opice vřískaly a vřískaly. O další kus dál stála čivava opřená o plaňky výběhu a zuřivě štěkala na kozy, které od ní prchaly. Majitele toho odporného dusivě štěkajícího smetáku ani nenapadlo, aby si psa uklidnil, však je to sranda, že se tak rozčiluje, že jo. A o jakémsi mopsovi, který evidetně utekl stejně vyžrané paničce a vydal se až k plotu výběhu vlků, ani nemluvě. I když, dlouho jsem neslyšela vlka tak krásně výt. Za paní dokonce přišla i ošetřovatelka a to, co jí řekla, rozhodně neznělo jako prosba. A není nic lepšího, než vodítka natažená přes půl cesty, to je v davu plném kočárků a malých dětí naprosto ideální.

Tudíž jedno velké NE.

doplněno 22.04.14 10:23:

Maňásek - asi tak, lidi si prostě pořídí psa jako hračku a pak ho všude tahají a myslí si ještě, bůhvíjak se pes nebaví. V zoo bylo k vidění dost ucapkaných psů, kteří byli docela hotoví.

Promon - otázka ale nezněla, kdo o čem rozhoduje. Nýbrž jestli se mi to zdá jako dobrý nápad.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: manasek*
Datum: 21.04.14 23:38

Záleží, jak se majitelé psa k tomu postaví. Když jsem byla se svým psem v Zoo Olomouc já ani mě nenapadlo nechat ho jít na straně výběhu vlků, spíš jsem ho držela u sebe, aby je zbytečně nedráždil. Naopak opice na něj reagovaly podstatně lépe, takže jsem ho nechala, ať se na ně podívá zblízka. Co se štěkání týká, tak krom chvilky, když jsem si odskočila na záchod, tak ani nemukl.
Majitelé svých psů musí zhodnotit, zda na to jejich pes stačí fyzicky a psychicky. A když nějaký psychicky v zoo zaostává, pak si jej jeho pán musí umět srovnat. Ale vše je o vychování. A to hlavně lidí, některým holt příjde normální to, co jste popsala vy a takovým vstup se psem do zoo nedoporučuji. Nebo spíš jim nedoporučuji ani pořízení psa, krom plyšového.

Ohodnoceno: 1x
 

 

Datum: 21.04.14 23:51
avatar

To martinaa - k Vaší čerstvé zkušenosti - tak jednak byly velikonoce, což je den, kdy je v ZOO (nejen na Sv. Kopečku) vcelku slušně našvihnuto. To, že spousta pejskařů nená psa zvládnutého, to je stará písnička, to je ke spatření nejen v ZOO. Kombinace obojího pak nutně vyústí v cirkus, který popisujete. Naštěstí však nebývá podobný nátřesk každý den a naštěstí o tom, jestli mohou psi do ZOO nerozhodujete Vy, takže není problém do některých se psem zajít.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: susenka*
Datum: 22.04.14 19:35
Martinaa- bohužel někteří lide by si psa pořizovat neměli, to co jste viděla byli nevychovani psi a panickům to bylo zcela jedno. To jestli pes Zoo ujde nebo ne záleží na plemenu, taková čivava či mops toho moc neujde. Jinak pokud pojedeme na moje narozeniny do Zoo, tak fenku vezmu, aby poznala něco nového. Samozřejmě ji budu mit na krátkém vodítku a hlídat si ji tak aby nikoho neobtezovala. Jinak děkuji za Vase zkušenosti a názory. :)
Datum: 22.04.14 10:44
avatar

Dřív se v Brně do ZOO se psem nesmělo, dnes se za psa platí 30kč, vše je jen o penězích, bez spousty psů, tu bylo líp. Říkejte si co chcete ale pes by měl zůstat doma, jistě, pokud to nejde jinak, tak ho vemte a košík + voítko je podle mého názoru samozřejmnost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.05.14 17:48
avatar

Dobrý den, podělím se i o svou malou zkušenost. V Německu jsem loni byla na návštěvě ZOO se svojí malou jorkšířicí. Všechno ok až na to, že když jsme přišly ke sklu kde byli lvi. Ti když jí viděli byla pohoda ta tam. Netvářili se zrovna nadšeně, doslova začali zuřit a lidé mě proklínali, protože jsme jim kazily focení. Takže za mě, do ZOO bych psa nebrala i když se to někde smí, není to přijemné jak pro psa, tak mnohonásobně více i pro zvířata v ZOO. :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.