Hubení myší vs okolní kočky - ochrana?

Od: Datum: 06.01.13 18:50 odpovědí: 6 změna: 06.01.13 21:37

Jak je to když soused likviduje potkany granulemi a vedle sousedi přes plot mají psy a kočky.Musí likvidátor potkanů zabezpečit svúj prostor aby se granule neroznesly a potakani mu nepřišli na pozemek a tím ohrozil život koček a psů? Existuje nějaká vyhláška?

Děkui


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: momo®
Datum: 06.01.13 19:08
avatar

Deratizátor je povinnen klást nástrahu tak, aby se k ní nemohla dostat domácí i hospodářská zvířata. Pes nebo kočka se můžou otrávit jedině sežráním otrávených hlodavců. A to je asi na vás aby se to nestalo.Bohužel. M.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: uska®
Datum: 06.01.13 19:35

Toho bych se nebála. Naši psi i kočky si otráveného hlodavce ani nevšimnou a né potom, aby jej sežraly.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: momo®
Datum: 06.01.13 20:13
avatar

To je jen dobře. Otrávený hlodavec hned neuhyne, doba je závislá na množství pozřeného jedu a velikosti zvířete. Ale nějakou dobu, 1-3 dny, je málo plachý a pomalý, malátný. Tady hrozí, že jej domácí zvíře "uloví".M.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: citroen*
Datum: 06.01.13 20:37

Nám se totíž stalo, že náš kocourek sežral granule od sousedu,na naši zahradě kam to přenesli potkani.Myš nezvracel pouze co snědl a to byla zakýsaná smetana.Mám zmonitorován celý den pohybu naši kočky poslední venčení bylo okolo 19 hod.Ve 22 hod Křeče,naříkání,ochrnutí zadních končetin a zpomalování dechu - to jsou jasné příznaky otravy granulemi.Toto utrpení trvalo něco přes hodinu a půl .Nikomu to nepřeji zažít vidět to utrpení.Měli jsme ho jako pejska a mazla i když máme ješte tři psy .Jsme tím poznamenaný , jak můžou takto být sousedi nezodpovědné a tráví hlodavce granulemi, a nezabezpečí prostor kde to tráví a nebo plot zahrady.Vždyť jim musí dojít,že se to může roznést a pak jsou katastrofické následky.Ještě štěstí , že to nepozřeli naši psi- Máme chovnou stanici labradorů.

Od: momo®
Datum: 06.01.13 21:11
avatar

Nynější nástrahy na hlodavce obsahují antikoagulanty. Ty zamezují srážlivost krve a tak otrávená zvířata "vnitřně vykrvácejí". Granule obsahují taky všelijaká ochucovadla, třeba makrely. Moderní jedy nezpůsobují bolest, křeče a ochrnutí. Potkani taky nijak nemůžou granule přenést. Zjednodušeně řečeno ani neví, že jsou otráveni. Soused asi používá nějaké staré - nyní zakázané- jedy. Buď se s ním domluvíte aby vám alespoň řekl kdy pokládá nástrahy a vy izolujete svá zvířata a nebo pak při problému, raději ani nepomyslet, dát své zvířátko nebo třeba jen zvratky na rozbor. Jso to smutné příběhy, které jsou třeba v TV ale lidi jso takoví jací jsou. M.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.01.13 21:37

já jen nevím jak si představujete aby to zabezpečil.. ti potkani to mužou roznést všude i na váš pozemek i do vašeho domu klidně .. oni to ne vždy sežerou na místě... nosí si to do hnízda a mužou to roztahat všude možně.. ale docela se divim že tak rychle ji to postihlo.. to musel být nějaký extra silný jed a musela toho hodně spořádat.. to i ti potkani se ještě několik dní motají..

doplněno 06.01.13 21:41:

jinak je mi vaší kočky opravdu líto... jinak ono chytání potkanu není tak jednoduché... na mechanické pasti většinou kašlou.. jediné co na ně platí jsou právě granule...

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.