Jak odnaučit psa štěkat?

Od: Datum: 07.04.14 15:31 odpovědí: 13 změna: 08.04.14 18:57
Poradí někdo co se štěkajícím psem? Je mu už sedm let, takže se bojim, že už moc nezmůžu. Ale od doby co jsme se přestěhovaly z paneláku do bytovky a slyší na chodbě každé šustnutí štěká jak o život. Sousedům už to leze na nervy :(
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.04.14 15:49

Pes prostě štěká , hlídá - s tím nic nenaděláte, kdyby uměl mluvit ,neštěkal by.

Ohodnoceno: 1x

Od: mishellin*
Datum: 07.04.14 15:57
Jo to já vim taky..ale vysvetlete to sousedum, kteri si na to neustale stazuji majitelce domu..uz mi volala, ze s tim mam neco udelat nebo to zacne resit..rada bych to zmirnila aby aspon v noci nestekal..
Datum: 07.04.14 16:00

Tak jim zkuste vysvětlit, že kdyby v noci necourali po chodbách tak by pes neštěkal:)

doplněno 07.04.14 16:00:

A probůh, hlavně ne elektrický obojek

Ohodnoceno: 2x

Datum: 07.04.14 16:09
Jojo to jsem jim rekla hned..ale ocividne to nejsou milovnici zvirat a vysvetlovani nepomuze. Ale na druhou stranu uz me to dohadovani nebavi :-
Datum: 07.04.14 16:15

Tak zkuste naučit povel "ticho", to se učí tak, že vezmete palmsek a když pes přestane štěkat, dáte povel "ticho" a odměníte. Časem zjistí že za to že je zticha je odměňován, pak odměny odbouráte... Mě tedy taky pes štěká, ale tady to nikomu nevadí vyjma mě (budí mě to) tak ho zavírám na noc do ložnice, odkud zvuky zvenku tolik neslyší.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.04.14 16:20
Dekuju ;) urcite vyzkousim :)
Datum: 07.04.14 15:59

Doporučuji k nahlédnutí http://www.chovatelka.cz/clanek/odnaucte-sveho-psa-stekat

Je patrné, že je více možností, asi bych se, ve vašem případě, rozhodl pro obojek jiný, elektrický. Zkuste zadat antištěkací obojek a zvažte, který vám bude nejvíce vyhovovat. Elektrický sice vypadá drasticky, ale jeho účinek má rychlé výsledky...

doplněno 07.04.14 16:05:

El. obojku se nebojte, je pro psa přijatelnější než neustálé kárání. Pes totiž při kárání nechápe o co jde. Impulz přichází v okamžiku štěkotu a pes velmi brzy pochopí. Impulz není nijak silný, je velice mírný a podle intenzity štěkání se pomalu opakuje a zesiluje. Kdo nezná, kritizuje...

doplněno 07.04.14 16:20:

No, jak myslíte, ale časem nepoleze sousedům na nervy pes, ale vy. Řešil bych to včas a v mezích možností, které máte. Až za půl roku pes přestane konečně štěkat, těžko se budete snažit najít cestu k sousedům...

Ohodnoceno: 3x

Datum: 07.04.14 16:05
Děkuju za radu..ale nejsem příznivcem těchto obojků..to radši snesu ty sousedy :))
Datum: 07.04.14 18:07
Pletete si obojek na výcvik s obojkem proti štěkání. Obojek na výcvik dává elektrický šok když stisknete dálkové ovládání. Obojek proti štěkání reaguje na zvuk psa a odpovídá psovi ultrazukovým signálem který psa neboli ale je mu nepříjemný. Proto pes přestane štěkat. Použijte vyhledávání na PORAĎTE a najděte si starší příspěvek s podobným názvem jako jste použil vy. Dával jsem tam odkaz na obojek za 7 dolarů. To je myslím částka kterou člověk snadno oželí kdyby to náhodou na vašeho psa nezabralo.

Datum: 08.04.14 18:21

No vy možná sousedy snesete, ale oni vás ne. Dobře že vedle vás nebydlím...Pochybuju, že 7 letého psa přeučíte piškotem...souhlasím se strejcem.

Datum: 08.04.14 18:27
Jiste..jenze kdyz slysim i ja sebemensi zvuk na chodbe, tak neni divu ze pes steka.. Pro upresneni- v byte jsou jako vstupni dvere dane pokojove, mezi dvermi a podlahou je asi 2 cm mezera tudiz hluk slyset je a pes proste hlida. Dokud majitelka nezajisti dvere, ktere zabrani tomu, ze pes vse uslysi, bude stekat.
Datum: 08.04.14 18:57

Něco jiného je hlídat, a něco jiného je hnusný uštěkaný čokl - a to mám psy hodně ráda. Ale pokud by mi štěkal denně a pořád a pořád, tak Vás coby sousedka taky nebudu mít ráda, to je pochopitelné. Někdo je třeba po noční a chce se vyspat, jinému není dobře, chce odpočívat, další má malé dítě, které spí. Ani jeden nemůže, protože pes štěká. A nezlobte se, není to vina sousedů, že pes štěká. Mají sedět tiše jako pěny, nehýbat se, nechodit, nemluvit a dát na dveře protihlukovou bariéru, protože cizí pes štěká? No, zkuste jim to říct.

Pes prostě štěkat bude, to je fakt. Pokud pes přítele štěká moc a bezdůvodně, dostane po zadku, aby věděl, že to nemá přehánět. Pak už jen sleduje s nastraženýma ušima a neštěká. Pes Vás prostě musí poslechnout a na slovní povel přestat štěkat - pokud to neumí, není vycvičený a hurá s tím něco dělat dřív, než si znepřátelíte všechny v baráku.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.04.14 16:17

Kritizuji právě proto, že znám

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.