Zvláštní chování sýkorky

Od: Datum: 06.04.14 13:44 odpovědí: 4 změna: 09.04.14 19:14

Už asi šest dnů k nám do okna létá sýkorka modřinka a snaží se dostat do místnosti. Na okně je mříž, tak mezi jednotlivými pokusy odpočívá. Ale je neúnavná, zkouší to od rána do večera. Ještě jsme se s takovým chováním sýkorek nesetkali, jen občas v zimě, když bylo v okně prázdné krmítko, někdy klofly do skla, to abychom už konečně nasypali. Setkal se někdo s takovým chováním sýkorek? Co je asi příčina? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 06.04.14 14:12
avatar

Dobrý den, a nevidí v tom okně svůj odraz? Možná bojuje s konkurencí a chudák neví, že je to její vlastní "obličej". Zdravím!

doplněno 06.04.14 14:20:

Také je možné, že se chce množit a vidí tam vhodný protějšek.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 06.04.14 15:38
avatar

Takhle mě nějaký ptáček chudák, nalétával na okno na půdě, když jsem slyšela ty rány, hned mě to trklo a nalepila jsem na sklo papír. Vidí ten svůj odraz, jak popsáno výše. Něčím to zalepte, chvilku to tam ponechejte a on odletí.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 06.04.14 16:04
avatar

Kdysi v televizi bylo video s čermáčkem. Vypadalo to, že se zabije. Ve skle viděl svůj odraz a pokládal ho za soupeře. Neměl ani čas stavět hnízdo a věnovat se své družce. Jen bránil své území. Na okno dejte něco, aby se ve skle neviděl.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: jip*
Datum: 09.04.14 19:14

Tři dny už mám okna zvenčí zakrytá - jedno papírem a druhé silným igelitem, aby šlo dovnitř světlo. Obojí pomohlo. Sýkorka, či možná sýkorák, to zkusila první den jen jednou: u okna s papírem byla uprostřed asi 13mm široká mezera. Tu jsem hned zakryla a pak už se sýkorka neukázala. Jen doufám, že si nenalezla v okolí jiného protivníka. Zítra budu papír i igelit sundavat. Děkuji všem za rady!

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.