Sprej proti značkování

Od: Datum: 04.04.14 12:08 odpovědí: 13 změna: 06.07.14 00:21

Dobrý den,

už kdy si jsem psala že máme rotweillera a že nám očurává na dvoře rohy a vše co je po ruce .. Před 14 dny jsem si dala ke dveřím keramický květináč s kvitečkama a celou dobu si toho nevšiml a dneska jsem vyšla na dvůr a zjistila jsem že je to učůraný .. Takže bych se chtěla zeptat čím to můžu zabránit aby všechno neočůrával,chodíme pravidelně ven,všimla jsem si že čůrá jen přes noc nebo nad ránem .. Už jsem přemýšlela i nad tím sprejem ale zase 230,- je docela dost za pár mililtrů roztoku,potřebovala bych vědět jestli to opravdu funguje-pokud ANO tak neváhám a koupím ho! Zachvíli budeme mít miminko tak jsem si i říkala jestli třeba něco necítí a nezačíná žárlit :( Nevíte co s tím? :( Na internetu už sedím druhý den a nemůžu pořád nic najít :(

Děkuji za jakýkoliv odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: levlef*
Datum: 04.04.14 12:16

zkuste nejdrive obycejny kuchynsky pepr... psum smrdi a drazdi je a vyhybaji se vecem, ktere jsou peprem citit. nam to pomohlo :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.04.14 12:22

To už jsem taky slyšela,tchán mi dá pár feferonek tak je dám do vody a trochu to povařím a zasypu to pepřem,třeba to opravdu pomůže,a ty skvrny vyčistím savem .. nebudu se odpoledne nudit :D

Od: levlef*
Datum: 04.04.14 12:28

feferonky nevim, nasi psi je ukusuji z keriku, takze by se spis nalakali nez odpudili :) nno, zkousejte :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.04.14 12:40

No tchán mají doma skoro roční fenku kokršpaněla a okusovala jim thůje a stromky a když jí dal na čumák kousek feferonky tak to přestala dělat .. zkusím a uvidím no,kdyžtak ten sprej koupím

Datum: 05.04.14 06:52
avatar

Když něco nastříkáte a tím psovi v čurání a značkování zabráníte, najde si jiné místo a po čase se na to staré vrátí. On prostě musí někam čurat. Musí nějaké místo považovat za své wc. A protože je to pes, potřebuje těch míst několik. Tipuji to cca 10 míst. Takže, kam má chodit čurat a značkovat, kde vám to nebude vadit? ;) Nezlobte se na mě, nejprve si pořídíte psa a pak vám vadí, že je pes, že se chová jako pes! *zed*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.04.14 10:37

Já si toho psa nepořizovala,když už bych si pořídila psa tak fenu! Přítel si ho koupil a chtěl psa,jenže nevěděl že se tak rychle nastěhujeme a on začne žárlit !

Od: bohemica*
Datum: 05.04.14 10:46

No, ono pořídit si psa znamená zpravidla změnu na nějakých 9-15let!

Pes neprojevuje žárlivost tím, že značkuje!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bohemica*
Datum: 05.04.14 10:38

Na internetu můžete "sedět" třeba týden, ale jak změnit psí přirozenost tam asi nevyčtete.

Každý kdo si pořizuje psa, měl by počítat s tím, že bude muset poněkud změnit a přizpůsobit svůj životní styl.

Pes v bytě znamená zvýšenou intenzitu domácího úklidu a zároveň bývá nutné se smířit s tím, že se psem v domácnosti už prostě nebude doma takový pořádek jako dřív i kdybychom se přetrhli!

Zrovna takové to je, když máte psa na zahradě nebo dvorku. Pes prostě značkuje a s prominutím, někam a nějak čurat musí.

Když máte potřebu mít někde vystavené květináče s kvítečky, oddělte "dekorativní" část dvora a "užitkovou", kterou bude obývat pes.

Čekáte dítě, takže předpokládám, že váš život bude plný změn možná natolik, že nějaký pokropený květináč nebude váš hlavní problém.

Nějaké pokusy s feferonkami nemají valného smyslu, můžete květináč postříkat ředěným octem , zápach tím odstraníte, ale pes se na to místo bude vracet. I psovi se dá vyrobit záchod. Nějaký sloupek instalovaný do pískoviště, ale to slouží k vykonávání potřeby. Pes prostě má potřebu značkování. Méně (nebo vůbec) značkují vykastrovaní psi.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bohemica*
Datum: 05.04.14 16:10

Tady si můžete vybrat nějaký prostředek na přírodní bázi, ale zkušenosti s tím nemám ani já ani nikdo z okolí, tak je to bez záruky!

http://www.krasa.cz/menforsan…tm_campaign=S_Krasa_Menforsan

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.14 11:10

Zkuste ten pepř, já takhle pepřím místa, kde psi hrabou díry jako po granátu. Už teda nehrabou, bývávalo, pepř zabral. Pepř musí být namletý v mlýnku, ten klasický kupovaný se ihned rozfouká a nemá takové aroma. Jinak naši očůrají úplně všechno. Jsou to holt psi. Vždycky jsem hotová když přijdu z nákupu, nechám igelitku venku a během vteřiny je označkovaná oběma miláčky. Ale psí moč nesmrdí. Vždycky ale poznám kde se vyčural náš 6-ti měsíční kocourek, to je teprve žůžo. Buďte ráda, že psa máte jen jednoho, protože jak se někam vyčůrá jeden pes tak druhý to jde ihned přeznačkovat. Přítel který je líný chodit do patra na malou se taky někdy vyčůrá venku a stojí za ním fronta na přeznačkování

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.14 16:09

Tak jsem ty skvrny vydrhla savem s vodou a jarem a zkusím ten pepř a pokud tohle nepomůže tak to vidím na ten sprej :/

Od: pajo68
Datum: 05.07.14 11:32

Sprej máme,pejsek vesele značkuje dál !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.07.14 00:21
avatar

Já si myslím, že pokud to pes dělá bez Vaší přítomnosti, tak se to odnaučit nedá. Spreje jako takové jsou většinnou neúčinné, je to jen tahák peněz z lidí. Naši psi žijí s námi tzn. jsou na zahradě, když jsme tam my a jsou domě, když jsme tam my. Tudíž pokud dělají neplechu, mohu hned zasáhnout. Takhle jsem psa odnaučila očurávat fasádu domu, prostě nachytat při činu a okřiknout. Co poradit ve Vaší nepřítomnosti ale nevím, já bych psa brala dovnitř, pokud to dělá jen v noci a nad ránem a Vám to tak moc vadí. Osobně by mi ale počuraný květináč ani nestál za pozornost, natož to nějak řešit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.