Co proti klíšťatům pro psa?

Od: Datum: 03.04.14 20:19 odpovědí: 16 změna: 14.07.14 23:47

Co je dnes nejůčinnější proti klíšťatům? Před cca 15 lety mi tvrdili, že jedině sprej, pak to byly kapky do kohoutku a poslední rok byl nejlepší pásek na krk. A se vším mi pes i přesto klíšťata nosil, možná míň než bez přípravků, přesto vždy několik měl. Takže co je letos největší hit? dik

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: xixi*
Datum: 03.04.14 22:51

Hitem je obojek Foresto. A pak pivovarské kvasnice do žrádla a stříkat rozmarýnový postřik na tělo.

Já dávám psům ty kvasnice a venkovní psi mají scalibor obojek a domácí pes dostává za krk advantix spoton, přece jen je to mazel a obojek by se mi u něj nelíbil. Nic není stoprocentní, už jsem letos klíště tahal dvakrát.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.04.14 01:20

Já už několiok let nedbám na reklamy a neúčinné prostředky. Psy ( i koně) stříkám pravidelně roztolkem tea tree olejem nebo Neostomosanem. Podrobnosti v předešlých diskuzích.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.04.14 07:15

Bohemica, ten tea tree roztok, co to prosím, je? Kde to kupujete, jak vyrábíte? Prosím, napište to tady.

doplněno 05.04.14 06:46:

Bohemica, děkuji mnohokrát za naprosto vyčerpávající odpověď. ;)

Datum: 04.04.14 15:03

Tea tree olejíček kupuji v lékárně, ředím ho podle návodu a podle toho jak velké množství roztoku potřebuji. Stříkám psy podle potřeby, třeba obden, je třeba dávat pozor na oči! Olejíček nosím u sebe i na procházkách, je to malá lahvička a má široké možnosti použití. Sama si postříkám také nohavice a neředěný olejíček používám jako "parfém" za ušní lalůčky, na spánky,

na zápěstí a klíště jsem také zatím nepřinesla. Olejíček voní "větrově", působí jako repelent i proti různým jiným hmyzákům.

Je třeba kupovat "značkové" kvalitní, v lékárně a ne nějakou levnou náhražku.http://www.levnyobchod.cz/obchod.html?pod=/_p3058-cajovnik--tea-tree-oil----etericky-olej.htm

http://www.lekarna.cz/dr-mull…GEN-Tea-Tree-oil&utm_content=

doplněno 04.04.14 15:22:

Tea tree oil je tak trochu BIO přípravek, ale já také občas používám na koně a velké psy nebo na sanaci chov.zařízení přípravek Neostomosan. Nepoužívat u koček! Jinak je vynikající. Lze ho koupit v lékárnách nebo u veterináře. Při velkém balení vám ho odlijí do malého balení (cena cca 100Kč za 100ml na 10l roztoku, je třeba připravit dávku, kterou během 24hod. spotřebujeme).

uskvbl.cz/attachments/spc/0910f7c78016de0d.doc

S veterinářem se shodujeme, že antiparazitní "značkové" výrobky jsou velký byznys, nejsou vždy zrovna levné a hlavně ne vždy jsou účinné. Jakoby "moderní generace hmyzáků" byla vždy o krok dopředu a při dlouhodobém používání různých obojků, spot-onů tad. si vypěstovala určitou rezistenci. Proto je třeba přistoupit k tradičním prostředkům., které nejsou ani tak drahé jako ty moderní. Ovšem jejich používání stojí trochu času s přípravami a používáním atd.

doplněno 05.04.14 16:07:

Kamarádka teď má mimčo, tak také hledala něco BIO a někodného , účinného a objevila značku Merforsan. Teprve některé výrobky na svém psovi testuje, ale za zkoušku to určitě stojí.

http://www.krasa.cz/menforsan…tm_campaign=S_Krasa_Menforsan

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.04.14 07:13

Cokoliv jsem na psa použila, nic nebylo na 100%. Všichni dookola naříkají, co všechno a za jaké peníze použili a klíště se stejně přisálo, zdechlo a pak se to hodně špatně vytahuje. Už vloni jsem se na veškerou chemii vykašlala, psinu stříhám a každé pohlazení je kontrolou klíšťat. Mám z loňska pipetku, ale použiji ji jen když bude blecha. ;) Dorka se mnou spává a pomyšlení na chemii pod mou peřinou mě vůbec nedělá dobře. Ale Dorka je jork. Už jsem letos táhala 4 klíšťata a to chodíme jen po sídlišti! Ale pamatuji, že byly roky, kdy jsem kníračkovi vytahovala víc jak 60 klíšťat za sezonu. Pak začaly spreje, obojky a pipetky. I s tímhle opatřením jsem táhala mrtvá, napůl uschlá klíšťata a to ještš ne celá. *plac A co teprve velká plemena. To je peklo! Jestli něco z duše nenávídím a ošklivím si to, tak to jsou klíšťata a blechy. *plac*

doplněno 07.04.14 09:52:

Haninko, nene, já to nebyla. Ale slyšela a četla jsem to také. Ale jak se s tím pracuje, to nevím.

Datum: 07.04.14 09:32

Dobrý den, už jsem se Vás chtěla zeptat jednou. Myslím, že jste to byla Vy kdo loni nebo kdy psal návod na repelent s Alpou a hřebíčkem. Udělala jsem ho, ale nevím zda se dá použít na psy. Díky

Datum: 07.04.14 11:13

Tak to asi byla babajaga. Jinak krásně voní a až půjdu příští týden na houby tak použiji. Zkusím napsat jí. Díkes

Od: skye®
Datum: 04.04.14 11:44

Já myslím, že si musíte vyzkoušet, co zabírá na Vašeho konkrétního pejska. My jsme toho vyzkoušeli hodně, všelijaké pipetky frontline, sprej, obojek. Nic nezabralo. Nakonec jsme objevili Duowin contact. Stojí kolem stovky a vydrží cca měsíc až dva, ale už ho používáme tak třetím rokem a za tu dobu neměl jediné klíště!

Ohodnoceno: 1x

Od: mon
Datum: 04.04.14 15:07

Zkuste antiparazitní šampon Rival.

Datum: 04.04.14 20:07

Používám už několik let Duowin spot -on , zatím bez klíšťat. Vydrž cca 2 měsíce . Podle toho jak moc se psi koupou .Letos zatím bez klíšťat, snad se ty potvory od loňska zase nevyvinuly a nebudou na něj imunní .

Od: adviser*
Datum: 08.04.14 10:03

Na shodné téma byla zodpovězena už řada vyčerpávajících odpovědí a rad - viz odkazy:

https://www.poradte.cz/zvirat…ostredek-proti-klistatum.html

#klístata+psi

Opakovaně se zapomíná, že se registrací každý zavazuje dodržovat pravidla, např. Z6:

https://www.poradte.cz/pravidla-poradny/

& Výňatek z netikety:

„Než se zeptáte, zkuste se porozhlédnout po existující odpovědi. Použijte vyhledávací službu, podívejte se do archivu konference či na často kladené dotazy a odpovědi. Pokud zopakujete stokrát zodpovězený elementární dotaz, snadno sklidíte podrážděné reakce.“

http://www.lupa.cz/clanky/netiketa/

Od: kathri
Datum: 10.05.14 13:36

Já mám pro svoje psy obojky kiltix a můžu jen doporučit :)

Od: evulinka89
Datum: 23.05.14 22:10

Dobrý den,
náš zlatý retrívr nosí obojek Scalibor a co se týče klíšťat nemůžeme si ho vynachválil. Letos s ním klíště ještě neměl (během loňského roku asi 2), nebo jsme ho zatím nenašli. Když se pes s obojkem koupe v rybníku nebo řece, tak poté až je pejsek suchý mu obojek sundáme, "vyšponujeme" ho (aby se z něj zase drolily účinné látky) a nasadíme zpátky na krk.
Myslím si, že je to s pejskama jako s lidma. Na někoho jde hmyz více, na někoho méně. Možná jsme ta druhá skupina (ještě že tak :)).

Jinak musím ale říct, že jsme (pes:)) loni chytnul blechy na sídlišti. Ale bylo to někdy po 4-5 měsících nošení obojku, takže pravděpodobně splňoval to, co bylo předepsné. Pokud člověk chce, aby na pejska nešla žádná havěť, musí kupovat obojek cca 4 měsíce.
Na závěr bych asi chtěla napsat, že pro psi, kteří milují vodu, nebo jsou čuňata a je je potřeba často koupat :)) se vyplatí tyto obojky a ne olejíčky mezi lopatky. To by jsme se alespoň my s našim čochtanem nedoplatili.
Krásný večer

Od: zdenca2014*
Datum: 25.05.14 00:05

Mě se osvědčil obojek od Bayera. Stojí skoro 500, ale ty levné jsou k nicemu

Od: lida*
Datum: 14.07.14 10:06

Pro nás suprově funguje obojek Arpalit Neo 7M. Je to jednoduché a účinné. Doporučuju vyzkoušet.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.