Zánět slinných žláz?

Od: Datum: 03.04.14 09:11 odpovědí: 3 změna: 23.03.15 00:32

Dobrý den,

mám doma skoro 5 měsíční štěně a před týdnem se mu objevila boule na krku. Hned jsem to řešil s veterinářem a ten mu dal injekce proti odplasknutí a antibiotika. Prošel také vyšetření krve (kompletním) i rentgenem a z výsledků je pouze patrné, že v těle má zánět, nic víc se nepodařilo zjistit. V bouly se nenachází žádná tekutina, je to čisté. Po týdnu lečby je otok menší, ale i přes to se mi zda, že to asi jen tak nezmizne. Zkoušel jsem hledat na internetu a jediné co sedělo s jeho problémy bylo zánět slinných žláz. Máte s tím někdo zkušenost? Mám obavy, že to asi nezůstane bez trvalých následků, co?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 10.04.14 01:57

Dobrý den, zkušenost s tímto nemám, ale pokud je v těle zánět, tak by ho měla ta antibiotika nalézt a zničit. Předpokládám, že stále chodíte s pejskem na veterinu a na kontrolu, tak je již vidět nějaký posun. Myslím, že ta boule časem zmizí a pejsek také ještě roste, tak se kůže srovná. Veterinář by toho měl vědět více nebo ho můžete změnit a jít s pejskem jinam. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x

Od: janeeh
Datum: 09.03.15 18:27

Dobrý den, právě řeším podobný problém s kocourem. Můžete mi napsat, jak to u vás dopadlo?

Od: conuska
Datum: 23.03.15 00:32
Nase 16let stara kocicka take mela bouli na krku a jednalo se zanet slinne zlazy.veter.rikal,ze se ucpe a sliny se hromadi az se vytvori boule.kocicka si ji drbala az si ji protrhla.vytekla cira tekutina a rana se zacelila.pote se asi vytvoril zanet a znovu si kocicka protrhla.dostali jsme mast-antibiotika a meli ji cast vymacnout do otvoru-protrzeneho,ale neslo to.tak jsem ji s tim 2x denne ranu potirala a jeste trochu dostala polknout do tlamicky. Dnes je to jiz vice nez 1mesic a zanet nema,ale ranu si udrzuje skrabanim otevrenou.trochu z vyteka cira tekutina,ma jen trochu mokry kozisek.a uz je opet hrava a v pohode.je asi dobre,ze je rana otevrena,jinak by se asi opet vytvorila boule.To jsem ale spisovatel,ale snad to nekomu pomuze.Liba

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.