Tibetská doga, spaní na zahradě

Od: Datum: 03.04.14 07:57 odpovědí: 9 změna: 12.04.14 22:41

Zdravím, chtěl bych Vás požádat o radu.
Pořídili jsme si štěně Tibetské Dogy, pes, 9 měsíců.
Už u nás poprvé spalo, když jsem ho měl vedle své postele, a pes byl ve svém pelechu s načichlýma věcma od jeho maminky. A jelikož si psa neplánujeme nechávat na věky doma, chtěli by jsme ho co nejlépe naučit na spaní venku.
A chci se zeptat, po jaké době, nebo zhruba v kolikátém týdnu by to bylo vhodné, alespoň teoreticky. Prakticky si to budeme muset ozkoušet sami.
Děkuji za rady,
přeji hezký zbytek dne


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: xixi*
Datum: 03.04.14 10:29

9 měsíců nebo 9 týdnů? :)

Bude mít venku kotec s boudou nebo bude jen v boudě? Na obojí ho musíte zvykat postupně, aby si svoje místo (boudu, kotec) nespojil s něčím nepříjemným. Nejdřív mu místo jen ukažte, hrajte si poblíž. Můžete ho zkusit nalákat do boudy hračkou, pamlskem, dejte mu tam ty věci od feny, ale nenutit. Dávejte mu žrádlo jen tam, u boudy, v kotci. Do kotce ho zatím nezavírejte, to můžete zkusit, až si tam bude chodit sám od sebe.

Myslím, že během dvou tří dnů si na kotec/boudu zvykne (včetně zavřených dveří) a můžete ho nechat spát venku. Během těch dvou tří dnů, kdy ještě bude spát doma, ho nechte spát v chladnější místnosti nebo na chodbě, aby přechod nebyl tak prudký. Předpokládám, že bouda je dobře zateplená. Pes není hloupý a když mu bude zima, zaleze si do boudy, tak se nedivte, pokud bude spát třeba venku před boudou. Moji psi se nachají klidně zachumelit.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: myse®
Datum: 03.04.14 10:39
avatar

Měla jsem tibetskou dogu. U tohohle plemene není problém se zimou a spaním venku. Naše čubina spala venku v každém počasí od štěňátka a do boudy zalézala jen v období velkých mrazů. Jinak chrněla přede dveřmi pod střechou.

Tibeťáci nesnášejí, když je někam zavřete - takže kotec NE! My naše miminkou jednou nechtěli vyhánět ven do deště, tak jsme ji nechali doma - a do rána vydrápala kolem dveří omítku až na cihlu a ožrala dveře jak chtěla ven... Od té doby spala jenom venku. Tibeťáci můžou být přivázaní - to jim nevadí, je to jejich přirozenost (v Tibetu chránili domy před lupiči uvázaní na řetězu) ale jak je zavřete, budou dělat cokoli, aby se dostali ven. Jejich oblíbené místo bývá nějaká vyvýšenina, aby krásně viděli na celou zahradu a mohli hlídat...

Takže - nechala bych psíka venku, ukázala mu boudu, nalákala ho do ní např. piškotama - aby si tam vlezla, lehla a hladila ji v boudě (ale myslím, že tam stejně spát nebude). Prostě ji nechte venku, ona si zvykne... Zimy se nebojte, už je teplo...

Ohodnoceno: 3x
 
Od: tibetak
Datum: 03.04.14 13:51

9 týdnu, přepsal jsem se :)
Kotec rozhodně mít nebude, to už jsme se dávno ujistili že tibeťáci do kotce ne-e, takže by na pejska venku čekala bouda. Spíš mi šlo o to, aby jeho rychlý umístění do boudy nezpůsobilo nějaké trable, aby se pak nebál, nebyl zamlčenej apod.
A hlavně mě to zajímalo z toho důvodu, že když spal vedle postele tak to bylo v poho, ale o půlnoci se na půlhoďky vzbudil, kňučel, pak zase usnul a zhruba od půl páté ráno už jsme vzhůru, opět probuzení kňučením a skákáním na postel.
Tak aby když bude přes noc v boudě, sám když ho nikdo neutěší tak aby k něčemu nedošlo.
A ještě když je to štěně co se rádo mazlí, tak aby nedošlo ke kráděži, jsme v ČR a tady se závidí i nemoci, za pár měsícu až pes vyroste tak bych se krádeže už tolik nebál :-D

Datum: 03.04.14 15:02
avatar

Doga by měla mít měkkou madraci. Jinak bude mít strašné otlaky na kloubech loktů.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: myse®
Datum: 03.04.14 15:27
avatar

německá doga asi ano, ale tibetská vypadá úúúplně jinak...

Hlavně dávejte pozor na výživu, opravdu musí být dobrá, doporučuji přidávat něco na klouby nebo občas vařit vepřové nožičky (želatina) tihle psi hrozně trpí na klouby - rychle rostou a jsou těžcí... Naše Čikita na to dojela...bohužel *plac*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mon*
Datum: 03.04.14 20:30

Vaření vepřových nožiček nemá smysl, psovi to na klouby nepomůže.. takže jen jako mlsku... :) Spíš doporučím hydrolyzovaný kolagen.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maty43
Datum: 06.04.14 16:56

Máme tibetskou dogu rok. Hned po dovezení 8 týdnů byla venku. Loni 1 dubna u nás napadlo metr sněhu ,byla u nás 3 den a ve sněhu si libovala,to samé v dešti .Má svůj kotec stále otevřenou branku a v něm boudu ,když chce vleze si tam,ale nejraději spí u brány na betonu.Neučte ho v domě .Pak se Vám tam bude cpát při jakémkoliv otevření dveří,bude Vám na ně škrábat způsobí škodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maty43
Datum: 06.04.14 17:00

Ještě foto naší slečny

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tibetak
Datum: 12.04.14 22:41

Všem děkuji za odezvy.
Malej ( no malej, už má přes 10 kilo :) ) Kimmi už spí venku v boudě, doma strávil jen 2 noci, od té doby ( přes týden ) už spí ve svém pelechu.
Děkuji za rady, pomohly :)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.