Umírání rybiček

Od: Datum: 31.03.14 21:59 odpovědí: 22 změna: 16.05.14 20:38

Zdravím poradí mi někdo jak mít správně zařízené a udržované akvárium aby mi neumírali rybky.Už jsem zoufalá vždycky akvárium vyčistím a pořídíme si rybičky po asi 2 měsících začnou umírat,začnou plavat na bok a ráno už jsou mrtvé.teď mám v akvárku 4 rybičky co přežili a drží se nejdéle cca 5 měsíců před pár dny jsme koupili 2 neonky a do rána umřela jedna z nich nechápu.Poradí mi někdo prosím jak správně postupovat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.03.14 22:10

Též zdravím, jak velké máte akvárium a jaký máte filtr? A čemu říkáte vyčistím akvárko?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jitkaadelka*
Datum: 31.03.14 22:13

1)v akvárku musí být odstátá voda-nejméně 24 hod

2)než zakoupené rybky vypustíš do akvárka-musíš sáček ponořit do akvárka a nechat sáček vložený alespon 12 hod(tzn.sáček+rybky=plout v akvárku=teplotní rozdíl)

3)už z obchodu můžeš donést poškozené zboží(rybky)

doplněno 31.03.14 22:51:

aroff-ale kopírovat písmenka umíš,to je důležité*jasne*

s pozdravem,,blábol,,-zkušenost*uspech*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: aroff
Datum: 31.03.14 22:25

"než zakoupené rybky vypustíš do akvárka-musíš sáček ponořit do akvárka a nechat sáček vložený alespon 12 hod(tzn.sáček+rybky=plout v akvárku=teplotní rozdíl)" *zed* *zed* Bože bože to je zase blábol.

Raději bych počkal až nadia odpoví na otázku ukulele®

Nevím proč, ale mám z tazatelčina dotazu pocit, že čištění spočívá v úplném vypuštění a vymytí nádrže a vpodstatě založení nové. To je všechno špatně, ale třeba se pletu a není to tak. Snad opravdu čistí (odkaluje) akvário každých cca 10 dní a provádí výměnu 1/3 vody atd. atd. To se ,ale opravdu dozvíme z odpovědi od nadia.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mata97*
Datum: 31.03.14 22:19

Přesně tak. Dříve jsem dávala rybu (betu bojovnici) do čerstvé vody a ona také začla plavat na boku. Hned jsem ji vyndala a nechala odstát vodu a to bylo užv pohodě! :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.14 22:34

Rád tě tu vidím are ! To víš, svět je plný blábolů a co se teď jen překládaj cizí knížky, které jsou dotované velkými výrobci akva materiálu, tak to je s českou akvaristikou na prd.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aroff
Datum: 31.03.14 23:25

ukulele® taky zdravím. Já tedy už moc na poradně nejsem a když, tak jen tak mrknu a "neradím" Bohužel tenhle výplod nesmyslů co předvedla jitkaadelka® na to ne nedalo nereagovat. Já jen žasnu kam se akvaristika řítí. Co všechno za blbosti se člověk ještě může "dozvědět" . Fakt je to zoufalé se znalostmi některých rádoby akvaristů.

Pokud někdo nechává ryby v sáčku 12 hodin a nebo dává Bettu do čerstvě založené nádrže, to je opravdu šílené, že takový člověk má ještě sebevědomí vůbec někomu chtír radit. Snad už by se měli zavést nějaké zkoušky jako mají rybáři :), , jinak je to spíše o týrání ryb než o akvaristice. Myslím, že hodně jedinců by mělo nárok jen na plastikové ryby pověšené u lustru.

Alespoň, že jm® dal slušnou odpověď a je vidět, že zná. Dej mu bod za mě. Díky ar

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jm*
Datum: 31.03.14 22:37

Nejprve potřebujeme vědět, jaký má tazetel akvarium, jaký filtr, kvalitu vody?

Pokud se zakládá akvárium, tak se založí a nechá se zaběhnout aspon měsíc. Ale bez ryb! Po celou dobu co se zabíhá, se o akvárko staríte, jako by tam byly rybky. Tj, puštěné topení, filtrace , odkalovaní atd.Po měsící, kdyžje vše ok, i hodnoty vody, může zkusit do akvária pustit, pár rybek. Jak bylo psáno, vložíme sáček s ryby a necháme 12 hod je blbost. Sáček stačí vložit na 2 hodiny, aby se vyrovnaly teploty. Odkalování se provádí tak, že každých 10-14 dní se odpustí 1/3 objemu akvária, odkalovacím zvonek se odkalí kal . A dopustí se voda. Vodu je leší dát den předem odstát.Pokud čistíte akvárium tak, že vylejete veškerou vodu, properete kameny, tak to je špatně.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 01.04.14 07:20
Zdravím. Jak tady již bylo napsáno, důvodů může být hodně. Nebudu je opakovat. Jen mě napadlo, nechat si zkontrolovat vodu, kterou do akva lijete a případně upravit. M
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 01.04.14 07:37
avatar

Přidejte se k nám na Rybičky http://rybicky.net/ tam se toto téma neustále probírá...

To plavání na bok se mi zdá na špatný koloběh dusíku, otrava NO3, jak často měníte vodu? Jak často odkalujete?

doplněno 01.04.14 07:46:

i když u Vás to bude spíše syndrom nového akvária.. Nenecháte akvárko pořádně zajet. a vhodíte do něj rybky, když v něm ještě nejsou správné nitrifikační bakterie, které "odstraňují nečistoty z vody"... Až budete začínat příště, nevymývejte dno, nechte 14 dní bez ryb, pak můžete vypustit jednu - dvě nenáročné rybky, nebo šneka, nějaké mollly, nebo paví očka, a až po měsíci založení doplnit osádku.. i tak je lepší ryby do akvária dávat po pár týdnech, aby se na ně akvárko, (nitr. bakterie) "připravilo"

doplněno 01.04.14 08:46:

Dobrý den :)

Já mám 300l a měním vodu 1x za dva týdny - rostliny si vodu vyčistí samy, ale u Vás musíte akváriu pomoci častěji, opravdu tak jednou týdně. Máte s kamarádkou stejné ryby, stejné rostliny? Ne každá ryba se hodí do každé vody, stejně tak s rostlinami - podle kamarádky se neřiďte. Tyto "menší" nádrže bych doporučila opravdu zkušeným, pro laika jsou vhodné od 150litrů více, :)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: nadia
Datum: 01.04.14 08:38

Moc Vám všem děkuji za rady hodně pomohli.Já mám akvarko 55L a když ho měním odpustím 1/3 vody a pak properu kameny a vyčistím dekoraci.Filtraci mám kamínek+ molitanový filr.Všimla jsem si že na skle se mi tvoří i malé řasy.Měním vodu každé 3 týdny.Je pravda že máme hodně tvrdou vodu.Jen jsem chtěla ještě říct že má kamarádka má akvarko které nečistila cca 4 měsíce vodu jen dolévá a rostlinám a rybyčkám se tam neuvěřitelně daří vubec to nechápu!No zkusím akvárko založit úplně od znovu podle vašich rad a jestli mi začnou zas umírat rybky tak ho zruším, už se stím trápím přes rok a stálo to už hodně peněz i životů. :(

Datum: 01.04.14 09:25
avatar

Právě proto, že kamarádka nechává akvárium napokoji se jí tak daří. Akvárium se musí nechat zajet a jen udržovat. Já kameny neperu, vodu doleji když odkalím ( jednou za 2 měsíce) nebo se odpaří. Sem tam protrhám rostliny a jen odstraňuji škrabkou řasu ze skla. Filtr jen promačkám když odkalím, ve vodě z akvária. Pokud ho perete v teplé vodě a nedejbože ještě nějakým saponátem (jak můj známý) zničíte bakterie, které udstraňují z vody škodliviny.

Tím čištěním a praním nadělate víc škody jak užitku. Tak se to nedělá. Nic nezakládejte znovu, nechte akvárko napokoji, filtrujte, sviťte a až nedřív za měsíc běžte a kupte rybičky.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 01.04.14 11:05

Já mám 120 l akvárko.Je to těžké když člověk nemá znalosti.Já je taky neměla a bylo to moc těžké a to jsem ještě něměla internět.Mám hodně rybyček tak musím prát filtr častěji.Mám tam dva strojky takže čistím každy zvláštˇa ve vode z akvárka.Dám si do hrnku vodu a v tom přeperu molitan a už pod tekoucí vodou nepropírám.Taky se mě osvědčilo přídávat vodu po malych částech.Odkaluji moc málo a kameny se nesmí propírat snad tak za rok.Odpustíš čistou vodu z akvárka do kyblíku ,vyndáš kamínky a ty propereš ve zbytku vody z akvárka.špinavou vodu vyleješ A kamínky v čisté vodě z vodovodu už nepropírej.Kamínky dáš do akvárka a naleješ tam puvodní vodu z akvárka co jsi dala do kyblíku.Počkáš až se voda pročistí a usadí a mužeš tam dát rybky.Potom postupně přidáváš odstátou vodu z akvárka.pridej 10 % vody za deset dní.

doplněno 01.04.14 11:09:

A na čištění skla mám ancistrusy a ostatní řasy ze skla odškrábnu žiletkou.Dostane se koupit škrabka.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hlaszvysociny
Datum: 15.05.14 08:15

Vydíte. Já jsem amatér. Mám dvě akvária. Jedno 180 l, druhé 120l. Jedno málo osazené - bezúdržbové (cca jednou za měsíc až 2 měsíce odkalím a dopustím trochu vody, případně propláchnu externí filtr)- několik drůhů řas zelená, černá, "vlasy", povlak na skle, sinice - vše v naprosti minimálním množství na malých omezených ploškách (listy, kameny) Kytky rostou divoce, voda v perfektních parametrech. Ryby se množí minimálně.

Oproti tomu Druhé hodně zarybněné. Řasy bují, čistit je třeba mnohem častěji (cca co dva týdny), hodně detritu, občasné plísně (překrmeno - krmí děti). Kvalita vody značně kolísá, někdy zůstane zarostlé a zanesené i třeba měsíc, protože není čas ho čistit a odkalit. A ryby se množí jako o život.

Myslím, že první je "krásné" na pohled a asi i rybám vyhovuje, ale "nemotivuje" je k snazě o přežití. Druhé je asi bližší přírodnímu stavu a odolné rybky jsou stesem dohnány k množení.

A k úmrtím: z nových ryb (když někdy něco dostanu nebo dokoupím) mi většinou v karanténě tak 1/3 uhynula. Bez karantény k tomu obvykle ještě pár "původních", které něco od nováčků pochytaly. Obvykle jde o plíseň (bílé potahy na těle rybek, zašedlé oči). Také mi často rybky jakoby "ochrnou" - pokřiví se jim tělo, špatně plavou a nakonec je buď odlovím, nebo uhynou (ale už se mi semtam nějaká i "uzdravila"). Plavání "na bok" jsem pozoroval jen při úniku saponátu do akvárka (někdo mi v kýblu na výměnu vody bělil plenky).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.14 13:20

Uhynulo mě asi 6. ancistrusu *ZEDˇ*

doplněno 15.05.14 13:21:

*zed* *zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.14 17:20

To mě mrzí, čím to bylo? jaké to máte filtry?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.05.14 17:49

Tedˇjsem koupila nový.Motorek venku.Takovy ten bublifuk.Ale asi jsem přidala moc čerstvé voda.Zakládala jsem šedesátilitrové akvárko a odebrala jsem z velkého vodu.Tudíš jsem chtěla doplnit tak jsem tam dala moc.A nebo novy molitan ale prodejce mě řekl že ho nemusím mít několik dnu namočeny tak jsem ho trochu proprala a dala do akvárka.Ale mrzí mě to protože to byli už deseticentimetroví pantáti. *neví*

doplněno 15.05.14 17:50:

*nevi*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ria®
Datum: 15.05.14 20:00
avatar

Spíš než vodu by bylo lepší vzít část dna a dát ho do nového akvária, + špínu ze starého filtru vymačkat do nového molitanu, a chvíli nechat se vzduchováním, aby se v něm rychleji uchytili nitrifikační bakterie. Jak se ancíci před smrtí chovali? lapali po vzduchu?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.05.14 21:18

Nechápu to namočený? ta ,,houba,, se pomačká pod proudem vody z vodovodu a nebo se vypere v kýbli se starou vodou a je lepší ho nechat zaběhnout ve staré nádrži. To je základ akvaristiky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 15.05.14 21:42

Molitany mám dva,je to strojek na dvě hadičky a jeden molitan byl zaběhnuty,spíš jsem myslels jestli jim nevadila novota u molitani a jestli ne tak jsem pridala moc vody.Andíci po vzduchu nelapali.Jen tak si umřeli. :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.14 21:47

ne, ta novota určitě nevadila, předpokládám, že jste tu houbu vyprala jen v čisté vlažné vodě? a že vám filtr běží 24 hodin denně?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.05.14 18:00

Ukulele přesně tak.

doplněno 16.05.14 18:00:

:) :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.05.14 20:38

To je nějaké divné, ale neznáme všechny podmínky, ale že by zemřelo šest velkých a poměrně odolných ryb?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.