Hřbitov pro zvířata

Od: Datum: 31.03.14 17:58 odpovědí: 8 změna: 01.04.14 22:55

Ahoj:)

Umřelo mi morčátko, nikde nemám možnost ho pohřbít (po známých a tak), a zakopat ho někde venku, to ho pak vyhrabou psi.. O krematoria zájem nemám, jsou až přespříliš drahé, to si dovolit nemůžeme...

Nevíte kde je nejbližší hřbitov od Brna? Našla jsem jich pár, ale jsou moc daleko> Praha, České budějovice, Kutná hora.. Vše děsně daleko.

Za tipy děkuji:)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.03.14 18:11

Nechoď nikam daleko,zajdi na tvoje oblíbené místo,nějaká louka, les,... vykopej trošku hlubší díru,moráčtko dej do igelitového pytle,nebo dvou,ulož ho, třeba trošku pepře,kávy aby to psi necítili a zahrab ho a nahoru polož nějaký velký kámen. Takhle jsme v práci pohřbívali kočičky a nikdy je nic nevyhrabalo.

Ohodnoceno: 3x

Od: paw®
Datum: 31.03.14 18:40
Proc ten igelitovy pytel? To neni nutne. Jinak proti vykopani klidne pritizit vetsim kamenem. Ale zase nedotahnete balvan doprostred louky, to by ten, kdo to bude sekat dadost nemel.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 31.03.14 20:37

Myslel jsem někde u kraje louky,ne uprostřed kde se seká,a ten pytel je prevence. Oni víc jak psi škodí lišky. Ten pytel tan pach mrtvolky přeci víc eliminuje.

Ohodnoceno: 0x

Od: axus®
Datum: 31.03.14 23:21

Zakopavat v lese igelitovej pytel kvuli zdechline...*zed*

Jestli pak ten pozemek, kam si zahrabaval ty kocky byl alespon Tvuj, kdyz uz tam tahas takovej bordel.

Datum: 31.03.14 18:15
Ahoj, už mi takhle odešlo do zvířecího nebe spoustu zvířátek. Kocourka máme normálně venku v přírodě pod jedním stromem na chatě a morčátko, osmáky, králíčka máme normálně ve městě u Labe taky pod jedním stromem. Já bych se nebála, že ho něco vyhrabe. Můžeš někde najít větší kámen a dát ho nahoru, tím vznikne hezký pomníček. Budeš přesně vědět kde je a třeba mu tam občas donést i kytičku ;)
Ohodnoceno: 3x

Datum: 31.03.14 19:09

Nemáš možnost někde u lesa? Nebo někam pod strom či keř? Stačí přivalit kámen a pes ho nevyhrabe. A určitě nepoužij igelitový pytlík, to raděj papírovou krabičku.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 31.03.14 22:33

Tak mě napadá, kde máš to morče do té doby než se rozhodneš co s ním :( Znala jsem rodinu, co měla celou zimu uhynulou argentýnskou dogu v mrazáku než rozmrzne půda na chalupě natolik aby ji mohli pohřbít!

Pokud nemáš možnost nějakého soukromého pozemku, tak využijte nějaký hezký kout v přírodě na kraji lesa, parku atd. Igeliťák je BLBOST! Měli bychom vrátit přírodě co z ní vzešlo a to je to mrtvé zvíře a ne igelit, který se v přírodě nerozpadně ! Já osobně zvířata balím do netkané textílie, která se dává např. pod jahody., kupouje se třeba v drogerii. Ta se v zemi neškodně za čas rozpadne, je to ekologické

a svému účelu to poslouží. Můžeš ale použít i pytlovinu (jutu), plátno, bavlnu atd. prostě přírodní textil. Zabalené tělo zasypu v hrobě zasypu vrstvou nehašeného vápna (nebo chloraminem), zahrabu zbylou zeminou a případně zatěžkám ještě kamenem, ale to je spíš pro označení místa. Hrob takto ošetřený žádné zvíře neucítí a nevyhrabe.

Od: anges*
Datum: 01.04.14 22:55

Nám když umřel křeček tak jsme šli do lesa na naše oblíbené místo, dali jsme ho do papírové krabice a zakopali :) takhle už jsme to udělali 7x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.