Kocour - čůrání do postele

Od: Datum: 31.03.14 14:00 odpovědí: 6 změna: 10.04.14 12:56

Prosím poraďte, mám dva kocoury, dvouletý vykastrovaný, klidný a hodný, a půlroční divoch, snáší se dobře, nežárlí na sebe...ale jeden z nich mi začal chodit na wc do postele, a to nejen čůrat...bohužel nevím který, i když bych tipovala na mlaďase. Co s tím? Jsem zoufalá. Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bohemica*
Datum: 31.03.14 14:52

Začněte tím, že kocourům znemožníte přístup do postele.

Kupte si odpuzovací spray.

http://www.mab.cz/produkt.php?id=1233&kat=89&open=10

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 31.03.14 23:30
avatar

Zdravím,
kocouři tohle dělají, když se jim buď něco nelíbí (něco je třeba irituje - druhý kocour - žrádlo, které se jim nelíbí - záchod, který jim nevyhovuje - málo si o všímáte - atd. a nebo když mají nějaký problém (stesk po někom apod).
Chce to je sledovat a hledat příčinu z kočičího pohledu (co by mu asi mohlo vadit) a podle toho se zařídit.
Abyste nemusela stále řešit praní celých peřin (než přijdete na podstatu problému), hoďte přes postele igelit a překryjte ho nějakým hadrem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.04.14 07:24
avatar

Já si myslím, že vám do postele chodí jako na wc ten mlaďoch. Dospívá nebo dospěl a značkuje si své teritorium. Bez otálení nechejte vykastrovat, než tohle všechno začne být zlozvykem a pak už neodnaučíte, nevyřešíte snad nikdy. Objednat a nechat vykastrovat! ;) Jsou velké diskuze, od jakého věku kočky a kocoury kastrovat. V útulcích kastrují mnohem dříve a kocouři postižení nijak nejsou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.04.14 12:15

No to bych se hádala s tím kastrováním.-) Matka nechala vykastrovat thajského kocoura tak nějak brzy a vypadá jak upír. Nějak mu nedorostla hlava, ale zuby ano. Takže má velké tělo a malou hlavu ze které mu čouhají špičáky. Hormony nejsou pro srandu králíkům. Máme půlročního kocourka, včera načůral do lavoru s čistým prádlem. Všechno jsem musela opět vyprat. Ale radši 20x vyperu něž ho v půlroce kastrovat. Toť můj názor.

doplněno 01.04.14 12:19:

Mají kocouři vyčištěný záchod? Naši jak mají 1 hovínko v záchodě tak chodí jinam.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bosorie
Datum: 01.04.14 20:05

Díky za odpovědi záchod mají čistý...nevím. Na kastraci už je objednaný teď na sobotu, ale už jsem zase na pochybách jestli jo nebo ne tak brzo. Je mu 6 měsíců a má 5 kg, je to kus a nerada bych mu ublížila.

Od: kejki
Datum: 10.04.14 12:56

Někdy pomohou dva záchodky a s tou kastrací nepochybujte, zvlášť, když je pěkně urostlý.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.