Může kočičí rýma zabít tři neočkované kočky?

Od: Datum: 28.03.14 14:44 odpovědí: 9 změna: 30.03.14 15:57

Dobrý den prosím o radu,
v prosinci nám zemřel kocourek 13.let,o týden později kočička 7.měsíců stará.Kočička měla asi dva týdny rýmu,která se jí pak začala lepšit,ale 28.prosince odpoledne nastal poté co den předtím běhala z ničeho nic obrovský zvrat,přestala jíst měla mžurku přes půl oka,naříkala od bolesti bříška,třásla se,měla trochu i zalepené oči,a dokonce se počůrala.Umřela ve tři ráno.Předevčírem zemřela její sestřička,která z ničeho nic přestala jíst v dopoledních hodinách,začala polehávat,narozdíl od její sestřičky,které teklo očičko, a která měla rýmu a občasný průjem,ona žádné takové příznaky nikdy neměla,ale občas z ničeho nic zvracela narozdíl od sestřičky,která zemřela 28.prosince.Trpěla snad ještě věčími bolestmi,než její sestřička a poté co za celý den do sebe dostala kousek krůtí šunky,který nakonec vyzvracela a byl naprosto nezpracovaný,tak zemřela o půl noci.Obě kočičky byly od stejného majitele ze stejného vrhu.Nebyly očkované,ale byly celý krátký život pouze v domácnosti,nikdy nevyšly ven.Jediné co mě napadá je,že to byla nějaká forma kočičí rýmy od perské kočičky,kterou jsme si vzaly z Prahy z útulku a která měla brát antibiotika na rýmu... Rýma se projevila až po několila měsících co u nás byla, očičko jí teče pořád a už několikrát ji tekla i krev z nosu. Perská kříženka měla být donesena cikánko a prý chycena na ulici, paní byla moc ráda, že kočičku zadala, také z důvodů toho, že byla hodně agresivní nejen na zvířata a jiní majitelé ji už vrátili. U nás se začala příznivě povahově měnit až po půl roce. Tak v listopadu se perské kočičce udělala nad okem lysinka,která ji nejspíš i značně svědila.Po několikerém namazání clotrimazolem se ji to zlepšilo.Třem členům rodiny se objevily na dolních končetinách malé kožní léze,na jednom i dvou místech červené svědící flíčky.Chtěla bych poradit zda kočičí rýma může až takto zabít tři neočkované kočky? Děkuji za případné rady, kočičkám to už bohužél nepomůže. Předem dík Sylva


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.03.14 16:08
avatar

[ Obsah příspěvku byl skryt moderátorem z důvodu porušení pravidel poradny. ]

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.14 16:16

Ano, tato "rýma" může koťata zabít. Nebo "pouze" vede k tomu, že koťata mají stále slepená očíčka a později z toho oslepnou. Přenašeč může být i dospělý jedinec, u ktrého se příznaky nemusí projevit. No, chtěla jsem napsat, PŘÍŠTĚ si ihned vyzvednout u veta prášky na přeléčení. Ale ve Vašem případě bych radila, aby žádné PŘÍŠTĚ nebylo. Přeloženo: pořiďte si tak nanejvýš kočku plyšovou.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: sylvanka*
Datum: 28.03.14 16:25

Kočičce flek ihned zmizel a již se neobjevil a u nás také se nic dalšího se neobjevilo.S kočičkami se nedalo nic dělat přišlo to jako z čistého nebe navečer, den předtím dokonce obě běhaly a mazlily se a vrněly.Bohužél byl to tak rychlý zvrat ať 28.12 tak i 24.3. Na veterinu jsme volaly, že kočička nejí, ale dostaly jsme se odpovědi, že máme počkat do rána, že je normální, že kočička někdy nejí. Bohužél rána se již nedožila ani jedna.Nevíme co to mohlo způsobit, ale bylo to opravdu rychlé a silné, ani veterinář by tomu nepomohl.

Datum: 28.03.14 16:15
avatar

[ Obsah příspěvku byl skryt moderátorem z důvodu porušení pravidel poradny. ]

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sylvanka*
Datum: 28.03.14 16:27

Já se jen chtěla zeptat zda může něco takového způsobit kočičí rýma.Nic jiného mě nenapadá.Kočičky byly jinak zdravé a dobře živené.

Datum: 28.03.14 17:00
avatar

Dejme tomu, že jste zaváhali u první kočky i když popisujete bolesti. Já mít zvíře v bolestech tak hned letím na veterinu i o půlnoci (dnes už jsou pohotovostní veteriny). No a nechat na to umřít další kočky to už je prostě o tom, že jste se na ně vykašlali. Minimálně po úmrtí první kočky jste to měli konzultovat s veterinářem. Vaše konstatování, že by stejně nic nezmohl, se prosím opírá o co?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.14 16:49
avatar

To je jak román od Hitchocoka .Ano ,neléčená kočičí rýma může zabít velmi mladé nebo staré kočky. Kdyby jste byla u veterináře , tak odpověď už víte. Takhle si jen myslíte , ale tohle nemusela být rýma.Bez laboratorního vyšetření se to ani nedovíte

Na vašem místě bys se zarazila nad červenými svědícími fleky u členů rodiny . Nechte koččce udělat vyšetření , ať víte co vaše rodina chytla.Kočka může být přenašeč ( nemusí se příznaky projevit). Takže s kočkou na veterinu a s rodinou na kožní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.14 22:45
avatar
Šmarja a nemohla kočička sníst někde nějaký jed na krysy nebo sníst nějakou jedovatou pokojovou kytku?
Během jednoho dne takový zvrat a rychlý konec je divný :(
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kejki
Datum: 30.03.14 15:57

Klidně to mohla být FIP, nádherná koťata kolem šesti měsíců odejdou během hodin až dnů. Sklon k tomu jde po vrhu, takže sourozenci to dostanou oba.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.