Jak naučit štěně na podložku?

Od: Datum: 28.03.14 07:59 odpovědí: 3 změna: 28.03.14 11:21

Dobrý den,jak naučit štěně na podložku (plínu)? První dny byl hodný a ani jednou se nevyčůral mimo..Poslední dobou je vzácnost aby se tam vyčůral..Děkuji za každou odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: xixi*
Datum: 28.03.14 09:50

Jak je štěně staré? Pes nebo fena? Chodíte venčit i ven?

Prostě když se vyčůrá na podložku tak chválit, když jinam tak nekomentovat netrestat.

Ovšem já zastávám názor, že správný pes doma nečůrá. Učí ho to už fena, že do pelechu se nečůrá.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.03.14 11:07

Nedělejte to. Naučte psa chodit jen ven. Doma se prostě nečurá, budete mít problémy, věřte tomu. Už to začíná, on to prostě chápe tak, že se čurá doma a basta, nevysvětlíte mu to a jen mu budete nadávat a on nebude chápat co se děje, budete nešťastní oba dva... Urychleně to utněte.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.03.14 11:21

Všechna naše štěńata chodila ven opravdu až po očkování, šeltie byla z chovné stanice v bytě a byl od chovatelky naučený chodit na podložku (žádný problém), ostatní jsem prostě jak si dřepali na tu podložku dala a po vykonání potřeby chválila,netrvalo to dlouho a uměli. I když se stalo, že se vyčurali mimo, přenesla jsem je na podožku a vysvětlovala, že čurá se sem. Používala jsem podložku a na ni noviny, vždycky ten poslední list jsem nechala na místě. Během týdne uměli venčení venku, s žádným nebyl problém, na cizí lidi neštěkali, neskákali, s ostatními psy v okolí se buď kamarádili nebo si jich nevšímali. Nejsem žádný zkušený chovatel, naši psi byli kamarádi a mazlíci.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.