Jak se starat o paví očka?

Od: Datum: 27.03.14 18:31 odpovědí: 6 změna: 28.03.14 09:27

Dobrý den, ráda bych se vás zeptala jestli byste mi neporadili jak se mám starat o mé paví očka, aby se mi začali rozmnožovat? Moc bych chtěla mladé, ale nějak se mi to nedaří. :( Prosím o pomoc a o rady, které by mi mohly pomoct :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.03.14 18:42

Tak předně je důležité mít samečka a samičku Bývá lépe, když je víc samiček a pak jen teplota vody nad 20 stupňů.Moc by určitě ocenily nějaké přírodní krmení. Prodávají se nítěnky, nebo nějaké mražené koretry, pakomáří larvy a případně taky, když by jste doma připravovali nějaké mražené ryby, tak jim z filetu naškrábat trochu drobných kousíčků.Maso se vločkami nikdy nenahradí.

doplněno 27.03.14 18:46:

Taky výměna vody (tak 10-20% bez chlóru max 2x do týdne) jim zvyšuje chuť k jídlu a celkovou kondici.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.03.14 19:15

Já se o ně nestarám nijak (kromě pravidelného krmení) a množí se mi jak králíci :) Vodu neměním, jen čas od času odsaju detritus. Topím na 21, akvárko 50l, původně dvě samice a dva samci, za půl roku deset.

doplněno 27.03.14 19:36:

Jo, rostlin mám taky víc než dost - ono je možné, že se ti množí, ale rodiče to vždycky sežerou. Rybám děti chutnají :)

Datum: 27.03.14 19:21

u nás teplota cca 24°C, pravidelná výměna cca 1/4 vody (týdně) a množí se taky docela dost. Je tam hodně rostlin (i jávský mech), takže mladé se mají kde schovat před požráním.

Datum: 27.03.14 20:40

Markétko,Paví očko rodí každé čtyři týdny,Teplota 24 stupnu,krmivo sušené nebo kupuji patentky-to jsou zmražení červíci.Musíš mít hodně trávy Do které se mimina skovají.Taky je plovoucí tráva ,která plave na povrchu a nebo si mužeš koupit umělou trávu a natrhat ji na kousky aby plavala na povrchu.

Datum: 28.03.14 07:34

Jako velké dítě jsem měla velikou kouli jako akvárium. Měla jsem ji hodně dlouho, až do doby, kdy jsem měla svou domácnost a děti. V kouli jsem měla paví očka, mečovky a kominíčky. Paví očka mívali velmi často mladé. Vždycky, když se malé narodily, schovaly se na listech těsně u hladiny, aby je ostatní dospělí nesežraly. Co je však zajímavé, že vždycky dospělé ryby sežraly tolik, aby všech rybek zůstalo v akvárku 16. Vždycky! Nějak věděly, že je dost prostoru, krmiva a vzduchu jen pro 16 rybek. ;) Máš i kluky i holky? A kluci se dvoří holkám? A jak je máš dlouho?

doplněno 28.03.14 10:34:

http://paviockabara.netstrank…chov/pavi-ocko-gupka-lat.html

Od: ala1970*
Datum: 28.03.14 09:27

To je zajímavé, protože zrovna paví očka se množí jak nic. Třeba zkuste nějaké vitaminy do vody. Ale já jsem jich měla vždycky tolik ,že jsme je musel dat jinam.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.