Pes a chození ven

Od: Datum: 27.03.14 14:24 odpovědí: 11 změna: 28.03.14 23:53

Dobrý den,pořídili jsme si 2měsíční štěně čivavy-byli jsme na 2.očkování a tam nám bylo řečeno,že se s ním může chodit ven až po očkování proti vzteklině. chovatelé tvrdili,že s ním v pohodě můžeme chodit po 2.očkování.

čemu máme věřit?Děkujeme za odpovědi. :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 27.03.14 14:30
avatar

Dobrý den, já bych věřil tomu, co doporučil veterinář. Ale, zase ta možnost nakažení vzteklinou je vcelku malá, zvláště, když by snad každý jiný pes v okolí měl být očkován.

Přesto bych raději počkal. Zdravím!

doplněno 27.03.14 14:41:

Jinak, venčit kvůli potřebě pejska musíte, aby se to štěně naučilo - a pak hned domů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: skye*
Datum: 27.03.14 14:36

Asi bych také počkala, ale pokud to nemůžete vydržet, choďte alespoň na místa, kde se moc psů nevyskytuje ani běžně nevenčí. Takže NE do parku, okolo domů atd...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: caroline15
Datum: 27.03.14 14:38

Dobře,děkuji oboum za odpovědi.

Datum: 27.03.14 15:19
avatar

Dobrý den. Já bych se vztekliny nebála, na našem území se už přes deset let nevyskytuje. Naopak bych se psem ven chodila, v tomto věku je u něj důležitá socializace.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: susenka*
Datum: 27.03.14 16:48

Dobrý den, mám již teď pěti měsíční štěně, ale chodila jsem s ním ven normálně od dvou měsíců. Jen nechoďte na místa, kde se venčí příliš mnoho psů. A že by se nakazilo vzteklinou je opravdu malinká pravděpodobnost...

doplněno 27.03.14 16:53:

Vlastně právděpodobnost téměř žádná. A jak píší předemnou, nepodceňte socializaci, zvláště v tomto věku, co se pejsek naučí, to už nezapomene. Takže seznamujte s lidmi, psy, ruchem na ulici, auty atd.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.03.14 17:24
avatar

Vztekliny bych se až tak moc nebála, od té doby co mi štěně (nedokončené očkování) zemřelo na psinku už žádný náš pes nešel ven dokud očkování nebylo kompletní. Čivava je tak maličká, že to zvládnete doma na plínu, dokonce jsou u nás v domě, lidé co s čivavou v zimě vůbec ven nechodí. Já bych nespěchala a řídila se radou veterináře.

doplněno 27.03.14 17:55:

Xixi, všichni psi jsou očkovaní to ale neznamená, že tu psinku, leptospirozu nebo parvovirozu nechytí od nich ten můj, neočkovaný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: susenka*
Datum: 28.03.14 15:51

lidus - Ale v tomto věku je velmi důležité štěně socializovat, tj. chodit s ním ven a seznamovat ho. A učit psa dělat potřebu doma na plínu, to spíš si pořídit kočku..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xixi*
Datum: 27.03.14 17:43

Se psem můžete klidně ven už teď. Teď je období kdy se socializuje a to je pro něj moc důležité. DOkonce může být i v přímém kontaktu se psy, kteří jsou zdraví, očkovaní a majitel se o ně dobře stará. Neučte psa zbytečné čůrat doma na plínku, pak budete znova muset učit chodit čůrat ven. A pro psa není přirozené se vyprazdňovat doma, to ho učí už fena.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 28.03.14 07:43
avatar

Mi řekl vet, že v okolí není žádná nemoc, ať chodím se štěnětem co nejvíce mezi lidi a psy. Když tohle zanedbám, pes se nebude socializovat, nebude umět číst postoje a polohy ostatních psů, bude se bát neznámých lidí a neznámého prostředí. A budu mít uštěkaného psa, který kouše ze strachu a ne z potřeby bránit se. ;) Poslední záznam se vzteklinou u psa je z padesátých let. Ta je jen meti divokými zvířaty a i to hodně málo. Je velice nepravděpodobné, že by váš bobek vzteklinu dostal. Nepřeslechla jste se? Vzteklina je součástí obou prvních očkování.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: susenka*
Datum: 28.03.14 15:53

babkazov - Nám teda vet očkoval vzteklinu až ve třech měsících.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bohemica*
Datum: 28.03.14 23:53

Patříme mezi země, kde se vzteklina nevyskytla u volně žijících zvířat několik let, natož mezi psí , povinně proočkovanou populací.

Pro budoucí život štěněte je mnohem důležitější socializace a pokud není ve vašem okolí nákaza psinky, parvovirózy atd. tak se štěnětem choďte ven bez obav. Dnes je většina psů vakcinovaná . Více než vzteklina hrozí psincový kašel, žlouitenka (tu ale přenášejí třeba i hlodavci) atd. A veterináře změňte! Buďto jste ho špatně pochopili nebo je to diletant.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.