Stříhání drápků - problém :(

Od: Datum: 26.03.14 17:22 odpovědí: 2 změna: 27.03.14 06:48

Když jsem mému králíčkovi stříhala drápky (po prvé) tak jsem to triošku neodhadla a na předních nohách mu trošku tekla krev... :( Mám to něčím dezimfikovat? Mám strach aby se jí tam nedostal zánět... :( :(

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: cuca®
Datum: 26.03.14 17:35

Desinfikovat můžeš. Neco co doma mate na desinfekci ran.

Nejlepší

i je vzit si kralicka ven, na svetlo a kdyz vezmeš packu a das ji proti svetlu, uvidis tam, kam až je drapek vyzivovany krví. Zbytek muzes odstrihnout.Proste vidíš uvnitř drapku, jak je to cervene.takze neodhaduj!

A jestli jsi opravdu nevedela jak na to, mela ses poradit. To nejde jen tak vzit a šmiknout.bolí to.

doplněno 27.03.14 14:47:

Babkazov ano, musi se dobre drzet, ale odhadovat je nemozne.vy mate treba s pejskem praxi,ja mela kralicka 5 let a vzdy jsem musela zkoumat, kam az mohu střihnout. Protoze kdyz jsem ho strihla, to se teprve chudak mohl pominout.

Mne šlo ale u odpovedi hlavně o to, jestli tazatelka ví, že nemůže stříhat drápky podle toho, jak si mysli, ze by je mel mit dlouhe.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.03.14 06:48

Vůbec se netrap. Já stříhám psům drápky víc jak 30 let a občas se mi stane, že zastřihnu. Málokdy, ale stane se. Není potřeba s tím vůbec nic dělat. ;)

doplněno 27.03.14 06:54:

Cuca, je dost obtížné držet králíčka venku, kde je vystresovaný z nového prostředí, dívat se proti světlu a ještě pečlivě a přesně ustřihnout 2mm drápku. To je situace, kdy si dovedu představit, jak králíček mizí v nenávratnu a já, celá poškrábaná panikařím. Úplně to vidím. :-D

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.