Jak na jezevce

Od: Datum: 25.03.14 14:52 odpovědí: 2 změna: 26.03.14 14:37

Dobrý den,s jarem se opět na naší zahradě objevil nezvaný a neviditelný host,po kterém ráno zůstává na mnoha místech narytá zahrada.Prý to dělá jezevec-nemáme zahradu oplocenou a za silnicí,která ze zahradou sousedí je lesem porostlá skála.Není to jako od prasat,jen jakoby nosem nadzvednutý kousek trávníku,ale skoro po celé zahradě.Existuje něco,nějaký přípravek,kterým by se dal jezevec vyhnat?Nebo aby se už nevracel?Prý pomáhá hluk,ale dělat kravál v noci by sousedi asi příliš neocenili.Zabít ho také nechcem,není to tak dlouho ,co se do našich lesů v Krkonoších vrátil.Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.03.14 20:58

Zdravím! Pokud tam nemáte domácí zvířata, použijte elektrický ohradník. Je to ochrana účinná i proti liškám, norkům apod. Umístěte ho ve dvou řadách, tak 15- 20 cm a 35- 40 cm od země. Musíte ovšem kolem udržovat nízkou trávu, aby jste po dešti nedostávali od něj šoky!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: bohemica*
Datum: 26.03.14 14:37

Jezevec je celoročně chráněný, takže odstranění zabitím je trestné. Navíc v tomto období má pravděpodobně mláďata (pokud se jedná o samici), což je pravděpodobné, když shání potravu i v blízkosti lidských obydlí.

Ovšem před časem byl chycen do kuní pasti jezevec i v půdních prostorách jednoho divadla v Praze, nedaleko Václavského náměstí. Údajně byl ve velmi dobré kondici a ve vnitřnostech mu byly nalezeny zbytky natrávených potkanů, což byl zřejmě důvod jeho "pobytu" v civilizaci. Pravděpodobně žil v nějaké zahradě nebo parku v centru Prahy. Žije tak nenápadně, že je ve dne téměř nepozorovatelný a za potravou se vydává v noci.

Protože se jedná o lasicovitou šelmu, takže si zkuste opatřit elektonický plašič, který se doporučuje např. proti kunám ap.

Na netu je odkazů dost!

Babské rady jako lidské vlasy, trus šelem ze ZOO atd. jsou většinou neúčinné a pokud ano, tak krátkodobě. Fridex do vajec nebo jiné nástrahy, jako i různé jedy jsou zakázané vzhledem k ochraně jezevce a neetické vzhledem k utrpení zvířete. Pasti i sklopce a následné vypuštění zvířete by asi také fungovalo jen krátkodobě a pokud má opravdu samice mladé, tak se bude v okolí nory stejně zdržovat.

Pozeptejte se také u silničářů nebo myslivců, proti jaké zvěři a na jakém principu funguje nastříkaná tvrdnoucí pěna,

kterou používají na kůlech u silnic aby zvěř nevbíhala pod vozidla.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.