Jak odnaučit angl. bullteriera spat v posteli

Od: Datum: 25.03.14 13:02 odpovědí: 10 změna: 27.03.14 19:08

Dobrý den, prosím o radu ... máme 8 měsíční fenku anglického bullteriéra a máme problém, že v pokoji kde tráví čas bez naší přítomnosti si z pelechu přeleze do postele. (odcházíme do práce je v pelechu, vracíme se z práce je v posteli). Díky za každou reakci nebo radu pokud by se s tím dalo něco dělat.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.03.14 13:37
avatar

Zdravím, po příchodu z práce nekompromisně shodit a s důrazným povelem "nesmíš". Bohužel, pokud máte pelech a postel v jedné místnosti, zabráníte tomu těžko.

Zkuste se poptat na nejbližším cvičáku, tam by měli mít páky snad na všechno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: winki1*
Datum: 25.03.14 15:01

Stačí prut. Zpráskat ho a prut nechat ležet na posteli. Ručím za to že už tam nevleze.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.14 16:33

Bulteriér? Ručím vám za to, že ten prut zlikviduje a v posteli ležet bude. Navíc bude "milovat" lidi s prutem. Obzvlášť vhodné tam, kde jsou děti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anges*
Datum: 27.03.14 19:06

To je hodně špatný postup! Normálně odejděte dejte mu povel místo a když tam zustane 5 minut pochaval a zvyšujte časový limit, nebo ho z té postele zhodtě a řeknete nesmíš... ale nevěřím tomu, že si tam skáče sám, určitě jste když byl jako štene podlehly jeho krásným očím a nechali jste ho tam, nebo ste si ho tam brali ne? :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.14 15:02

Je to prostě velké pokušení, psovi je smutno a jde za vaším pachem. Odnaučit? Nevystavovat pokušení. A nebo spěte na zemi a pelech mu přestěhujte do postele. Až přijdete z práce domů, bude ležet na vašem lůžku na zemi. :)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.03.14 15:56
avatar

Co tak zatarasit přístup na postel - třeba položit na okraj židle?

8měsíční fenka je v pubertě a zkouší, co si může dovolit. Klade to velké nároky na důslednost. Když povolíte, budete se navzájem trápit ještě roky - nevycválaný pes a naštvaný pán :(

doplněno 25.03.14 17:21:

borax - igelit mi připadá jako skvělý nápad, a nejlíp nějaký odporně šustivý.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.14 17:05
avatar

Měla jsem tam doma německého ovčáka. Když jsem odešla byla v pelechu, když jsem se vrátila byla taky v pelechu, ale v posteli byl vyležený teplý důlek :) Věděla, že tam nesmí a jak uslyšela klíče v zámku hupla dolů :)

Možná trestem docílíte stejného výsledku :)

Ale vážně, jaký má pelech? Bulíci rádi měkoučko. Možná by pomohl podobný měkký pelíšek jako máte peřiny. Taky jsem slyšela, že zabral igelit, natažený na celou postel na nějaký čas. Popřípadě psa odstěhovat do jiné místnosti nebo nějakou zábranu, aby tam nemohla a poslední možnost - zvyknout si :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.14 08:31
avatar

Já si myslím, že kdykoliv zapomenete udělat opatření, které vám rádci navrhují, do postele se bulík nastěhuje. Pomohou jen zavřené dveře ložnice. A to ještě nemusí být pravda, když se naučí dveře otevírat. Celé ty manévry se zákazy spaní v posteli, si pes vysvětlí tak, že se může, ale nesmí se dát nachytat. Nemáte šanci zvítězit! Vím to naprosto jistě! :-D Bude asi snadnější vyřešit povlečení, které lze snadno udržovat. Např. krepové. https://www.poradte.cz/volna-…kde-spavaji-nasi-mazlici.html

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.03.14 17:27
avatar

a proč to jako vadí?:(

Ohodnoceno: 1x
 
Od: anges*
Datum: 27.03.14 19:08

Tak at si tam spí, přes den, ale když přijdete domů nebo jdete spát tak tam taky u vás leží?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.