Obojky proti blechám pro kočky

Od: Datum: 23.03.14 14:05 odpovědí: 12 změna: 27.03.14 14:03

Zdravím, používáte pro Vaše kočky obojky proti blechám a klíšťatům? Koupili jsme pro naši Frontline, ale nezabral. Do týdne od aplikace přinesla domů klíště. Proto chci koupit raději obojek a vyzkoušet ho. Jak účinkují? Smrdí? Nebo je není vůbec ničím cítit? Používáte někdo značku Beaphar? Prosím o rychlou odpověď! :) Děkuji ;)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pb®
Datum: 23.03.14 15:37

Frontline (fipronil) nemá repelentní účinek, takže klíště umírá až po tom, co se napije krve hostitele. Je tedy úplně normální, že na kočce nacházíte klíšt´ata.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 23.03.14 18:22

Ale ono to klíště se už v tom kožichu drží 2 dny! To už přece není normální! Já jsem strašně měkká, nemůžu to klíště vytáhnout pinzetou... Mám strach, že to klíště vytáhnu šptaně. .(

Od: pb®
Datum: 23.03.14 19:51

Je to normální, některé látky zabíjejí klíšt´ata až za 48hodin. Nemyslete si, že existuje něco, po čem nenajdete na zvířeti klíště. I s obojkem lze najít na zvířeti lezoucí i přisátá klíšt´ata, ale bude jich méně, než kdyby obojek nemělo vůbec.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.03.14 16:42

Může zde někdo nějaký obojek pro kočky doporučit? Z naší už začaly padat klíšťata a ten frontline už nechci. Ve zverexu Vám prodají kdee co, dám na doporučení.Díky moc

Datum: 23.03.14 16:48

hlavne dat pozor, aby se vam nepovedlo koupit kocce antiblechac pro psa (treba na internetu), do par dni zemre...

doplněno 24.03.14 14:20:

latka ktera se pro psy pouziva je jed pro kocku, jedna chytra pani nakapala takovou tu modrou kapsicku do srsti kocce, a to utrpeni toho zvirete bych vam nepral ani videt... vozil jsem ji s ni na veterinu

doplněno 24.03.14 14:30:

jinak ano muj kocour taky chodil s psim obojkem asi 2 roky, po prihode s pani s mrtvou kockou, jsem mu to hned ustrihl, taky nevypadal, ze by mu to nejak vadilo, rok na to jsem ho nasel polomrtveho na zaprazi a jel jsem okamzite na veterinu... skoro kazdy organ byl jeden velky nador a lekar mi rikal ze tohle jeste nevidel a doporucil jej utratit, ze to nejde zachranit... myslite, ze to hralo nejakou svou roli? ja fakt nevim

Datum: 24.03.14 09:56
To bych si s váma dovolil nesouhlasit. Naši kocouři odchodili s obojky pro štěně několik sezón a vůbec na nebožtíky nevypadají. Navíc to byly nejlevnější a přes to ty nejúčinnější obojky co kdy nosili. Nestalo se že by přišli s klíštětem. Pak jsme se teprve od veterináře dozvěděli že se to nemá. Teď dáváme obojky kočičí ale přes to že jsme vyzkoušeli levné i drahé, tak výsledky jsou proti psím mizerné.

Datum: 24.03.14 11:13

MIcinko, vůbec se neobávejte klíště vytáhnout. Řekněte taťkovi o elektrikářský krokodýlek. Ten má ve špičce takové jako V a celé ho nezmáčknete, jako třeba pinzetou. Akorát byste z něho do ranky vymačkala obsah. Klíště na chvilku natřete prstem namočeným v oleji. Ono dýchá zadečkem a tím olejem se začne dusit. Pak krokodýlkem ho uchopte a vytáhněte. Když utrhnete a hlava zůstane v rance, nic se neděje. Tělo vytvoří okolo stroupek a po zaschnutí stroupek i s hlavou seškrábnete. V žádném případě samotnou hlavu nijak nevytahujte. Stejně se vám to nepodaří. Ale v žádném případě klíště zakouslé, v komkoliv, nenechávejte! Tím jen umožňujete namnožení virů, které klíště přenáší.*cert* Pořiďte si ten krokodýlek nebo speciální pinzetu na klíšťata.

doplněno 24.03.14 11:14:

http://www.novinky.cz/zena/zd…formuje-paraziticka-mapa.html

Od: pac
Datum: 25.03.14 07:04

Jestli ta číča běhá po venku, tak nedoporučuji ! Naší kočce jsme to koupili a na druhý den už ho neměla , protože ho ztratila. A navíc je tu riziko že by se mohla nějak oběsit, uškrtit ,když bude prolízat nějakou dírou v plotě atd,

Od: kikk
Datum: 25.03.14 07:07

Já jsem mojí kočce koupila takovou vodičku za krk ( dá se koupit i pro psy ) ve zverimexu a nemůžu si stěžovat :)

Datum: 25.03.14 19:24

My jsme taky používali "vodičku", která se jmenovala Frontline. Nedá se tomu úplně říkat vodička, jedná se spíše o takový gel, který se aplikuje mezi lopatky. Loni nám to fungovalo na jedničku, ale teď přes víkend nám číča přinesla klíště, které už bylo přisáté. :( A měla aplikovaný Front, nevím čím to je. Momentálně má ten ant. obojek a nevím, vypadá, že asi bude účinovat, akorát se někdy poškrábe v oblasti obojku, ale myslím, že je to normální... holt kdyby se tam škrábala pořád, to by se už mělo řešit.

Od: kejki
Datum: 26.03.14 21:45

Používám Stronghold, ale stejně se stane, že oblblé klíště donese kocour domů a shodí někde u mne. A používám dělený psí, jsou stejné složením.

Datum: 27.03.14 14:03

Stronghold je hodně drahý. Měli jsme ho na koťátko, když bylo chudinka zablešené a začervené. :(

doplněno 27.03.14 14:06:

Tákže... :D Máme speciální pinzetu na klíšťata. Kočka nám včera zase přinesla klíště, toho se nedivím, protože ten obojek co teď má prý začne plně fungovat až za 4 dny, necelé 4 dny ho už má na krku, tak by měl snad dnes už účinovat. Ale řeknu Vám, ta pinzeta je fakt věcička. Takovou rychlovku s vyndáním klíštětem jsem snad ještě nikdy nezažila *palec*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.