Jak zkvalitnit vodu v akvárku

Od: ® odpovědí: 3 změna:

Zdravím, mám 7 litrové akvárko s jednou bojovnicí. Bylo mi řečeno, že tato rybička nepotřebuje okysličovat vodu, jelikož jí stačí nadechovat se u hladiny. Ta stojatá voda se mi ale moc nelíbí. Stačilo by, kdybych pořádila pro větší kvalitu vody toto?

ezoocentrum.cz/...

Díky za odpovědi a rady.

3 odpovědi na otázku

 

 


2x

Filtr pro nanoakvária... mk-zoo.cz/...

 


0x

Filtrace je základ veškeré akvaristiky, ale nevím, zda se o ní dá mluvit u akvária o obsahu 7 litrů. Nechtěla by jste raději zvýšit rybce luxus většího životního prostoru? Myslím, že vámi vyhlédnutý filtr udělá v nádržce jeden velký vodní vír, takže nedoporučuji.

 


0x

Tady je problém, že jakejkoliv filtr v 7 litrovým akvárku vyplní mnoho už tak vzácného prostoru pro rybku, navíc v takovým malým akvárku se vytvoří silný vír a to rybku vyčerpá a zahyne. Co takhle koupit alespoň 30l nanoakvárium, kde bývá filr již přibalen a nebo existuje novinka, externí filtr pro nanoakvária ale to už se pohybujeme nad tisícovkou.

Celkově je v malých akváriích problém vytvořit ty důležité podmínky pro "kvalitní" život rybky. Stačí malinká chybka a je zle. Ale jako nevím nemám zkušenosti s tím co skutečně bojovnice potřebuje. Myslím, že je někteří jejich chovatelé taky mají v malých nádržích, ale jakou péči jim darují aby prospívaly netuším. Možná by stačilo 2× týdně vyměnit 1/3 vody a krmit přiměřeně co rybka stačí pojíst aby krmení nekleslo na dno.

Ale jsem pro pořízení většího akvíria.

doplněno 23.03.14 20:00:

A pokud tedy kupovat filtr tak něco na tento styl: akvaristika-ostrava.cz/...

Což je velká plocha vlastní filtrační hmoty plus regulovatelné čerpadlo. Ty minifiltry s plastovým tělem obsahují strašně malou filtrační houbu co moc nepomůže, spíš uškodí právě silným prouděním.

A nebo klasický "bublifuk" což je opět velká filtrační hmota a poháněně je to vzduchovým motorkem. Současně vonu okysličuje, ikdyž bety to tolik nepotřebují. Co vidím jako nevýhodu je na můj vkus velká hlučnost.

petdiscont.cz/... + nějaký vzduchový motorek.

 

 


 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]