Andulka útočí

Od: Datum: 22.03.14 07:38 odpovědí: 3 změna: 24.03.14 00:06

Zdravím. Doma máme andulku. Přivezli jsme si jí v lednu a měly by jí být max teď tak 4 měsíce. Ze začátku byl klidný, ale po měsíci co se asi rozkoukal, začal na mě nějakým způsobem útočit. Například, když bych ho chtela nějak pohladit, tak už se ohání. Přijde mi, že ho hrozně rozčilují celkově prsty a to jak na rukou, tak na nohou. Nicméně jsem to já, která mu každý den vyměnuje zobání a vodu a celkove se stará o tu jeho klec, ale i přestohle si vybral spíše mamku, po které jako jediné neutočí a neohání se. Ještě večer, než jdeme spát, tak ho přikrývám nějakým hadrem a už i po tom hadru se ohání. Nevím, prosím poraďte. Tato andulka byla zakoupena u paní chovatelky, která je dokrmovala ručně, ale jeden chovatel mi řekl, že to byla chyba, protože by si měla už od toho dokrmování spíše zvykat na mě, než na paní chovatelku, takže to byl prý nevhodně zvolený vybraný pták a už s tím nic moc neudělám.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.03.14 08:25

To je normální, že si papoušek někoho oblíbí a někoho ne. Může být třeba z něčeho vystresovaný. Dalo by se zkusit ho ochočovat nějakým pamlskem a taky to chce čas.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.03.14 09:20
avatar

Maminka bude ta,kterou si oblíbil.Měla jsem doma aymaru,která když byla u mě tak se nikdo nesměl ani přiblížit.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.03.14 00:06

Andulky jsou různě tvrdohlavé, každá jinak. Doporučuju nehladit a ani jinak ji neobtěžovat. Musí si postupně zvykat. Pouštějte ji ven z klícky a nechte na ní, kdy se vrátí. Až si dostatečně prohlédne pokoj, usedne i na vás. Nejspíš na hlavu, či na rameno. Pak jí můžete nabídnout prst, možná sedne, možná uletí. Určitě se to na xkrát povede. Chce to jen trpělivost a delší výdrž, než ona.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.