Řev ptáka

Od: Datum: 21.03.14 06:01 odpovědí: 34 změna: 08.03.16 18:38

Dobrý den

Mám dotaz , jak se zbavit ptáka který mě sedí každé ráno na zábradlí trasy a od 4.15 hodin neustále řve a to min. 2 hod v kuse součástí trasy je ložnice takže ho mám v podstatě 2m od hlavy dělí nás jen dřevěná stěna přez kterou je vše slyšet.

Začalo to už loni , to jsem se ho snažil vyplašit tím že jsem na něj z okna zařval , pak jsem na mobil nahrál zvuk dravce a umístil ho ven , když vetřelec přilétl a začal řvát tak jsem na ten mobil zavolal a vyzvánění (zvuk dravce) ho vyplašil ale za dva dny byl proti tomu imuní , pak jsem vystříhal z papíru dravce jako jsou u dálnic na těch skleněnych stěnách a to ignoroval sedl si vedle něho a vubec mu nevadil . Kočku nemám a ani nechci , střílet ho taky nechci . Docela věřím tomu že to vadí í sousedům oni taky maji ložnici na stejnou stranu a po ránu je to vážně dost hlsité . No a právě dneska se vrátil a zase mě po 4 hodině opět přvítal a to ani nemluvím o tom že je to zábradlí od něj celé posr. pardon znečištěné . Co to je za ptáka nevím nevyznám se v tom ale vím určitě že to kohout není . Pravda je že spívá hezky ale proč tak nahlas . Tak děkuji za rady .


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.03.14 06:34
avatar

To řve kos. Jediná pomoc je natažení nitě kousek nad zábradlím, aby si nemohl sednout... pomohla by i kočka ;)

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 21.03.14 10:12
Jo díky ten provázek natáhnu ještě dnedka .
doplněno 21.03.14 10:13:

pardon , -dneska-

Datum: 21.03.14 06:51
avatar

Slyšel jste někdy zpívat slavíka? Jeden by nevěřil, jaký kravál dovede dělat tak malý pták. Vydává zvuky podobné alarmu auta a rámus dělá takový, že je ho slyšet na kilometr.

No ale vám asi nezpívá slavík, ale kos. Zpívá proto, aby si vymezil rajón proti ostatním kosům. Není nutné jej hubit, protože za pár týdnů přestane sám od sebe.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nahodnychodec
Datum: 17.04.14 08:51

jo za pár týdnů... kéž by :( u nás teda konkrétně kosi většinou řvou i přes půl roku :( tak nevím...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jasn23
Datum: 29.04.14 08:13

Přesně... prej za pár týdnů... u nás jsou slyšet od půlky února, tak už by to mohlo přestat, ale nějak to nevypadá... je to hrozný, taky to nemám ráda. Nechápu, jak někdo může napsat, že je to balzám na nervy. Je zajímavý, že ostrej nepříjemnej přerušovanej zvuk někomu nevadí, ale kdyby to bylo cokoli jinýho, tak by nadával.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.04.14 08:52
avatar

"Nechápu, jak někdo může napsat, že je to balzám na nervy"

No dobře, tak balzám na nervy možná ne, ale je vidět, že jste nezažil každonoční řev sfetované skupinky hnědočechů pod okny 23:00 do 3:00 ráno. A po kosákovi můžete třeba něco hodit a na chvíli ho zahnat, ale když to hodíte po našich spoluobčanech, vytlučou Vám kamením okna.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jasn23
Datum: 26.05.14 16:55

A budí vás ti nepřízpůsobiví KAŽDOU noc? Je to nepříjemný, ale můžete na ně aspoň zavolat policii, ale co zmůžeme my? A hodit něco po kosákovi... hm, tak lehký to taky není, když ho ani pořádně nevidíte, jenom slyšíte, je schovaný někde v koruně stromu, stejně jako další opodál... a k ránu má člověk spaní lehčí, takže se vzbudí mnohem snáz než v noci. Určitě vás každej lituje, když řeknete, že vás budí cikáni, ale když já řeknu, že mě po ránu budí ptáci, tak se tomu každej tak akorát směje...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.14 07:27

To je velmi nepříjemné, docela vás chápu, určitě bych zkusila to s tou nití, viz výše, a případně to přetrpěla, než jeho rajonování skončí, jen mu proboha neubližte. Já jsem na ptáky vysazená, celou zimu jsem určovala druhy na krmítku:)

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 21.03.14 09:55
avatar
Na ptáky zatím spolehlivě zabírá pověšené cédéčko. Jenže v noci byste ho musel nasvítit aby to fungovalo. Záleží kolik do toho hodláte investovat. Číňani nabízejí solární lampičky aktivované PIR ale i Voice activated. Jenže za těch 14 dní než to z činy dorazí to taky třeba zpěváka přejde samo od sebe.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.14 10:15

néé neublížim mu . to bych ho odkrouhnul už loni

Od: nahodnychodec
Datum: 17.04.14 08:48

Hlavně tomu neublížit že... a co když je člověk už fakt zoufalej? Vsadila bych se, že kdyby to byl kohout, holub nebo pes, tak by se to tu příspěvky o vzduchovkách jenom hemžilo... Ale jak jde o "pěvce", tak je najednou každej citlivej, takových kosáků je přitom všude jak nasranejch... :( Docela by mě zajímalo, jak to nakonec dopadlo s tím pisatelem, řekla bych, že když tomu zamezil lítat na zábradlí, že si to sedlo třeba na střechu, ale pochybuju, že se toho zbavil... Mě samotnou ty mrchy často budí, mezi čtvrtou a pátou ráno, a nepomůžou ani "zaručeně zvukotěsná" okna :( Je to hrozná bezmoc... Nepříjemný to opravdu je, v tom s vámi souhlasím, jsem ráda že to aspoň chápete... :-/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.14 09:55
Vas problem je spatna izolace.
Ptaky bych prezila. Verte ze pejskari vencici cokly a kecaji a resi takyvy sr... jsou daleko horsi.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jasn23
Datum: 07.04.14 17:49

Mně nikdy nic tak nes.ralo jako vřeštění ptáků od čtyř ráno :(( bohužel ani nová plastová okna moc nepomáhají :(

a nějak nevěřím tomu, že to za pár týdnů přestane, jak tady někdo píše...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.14 23:55
avatar

Tak to znám. Spím u okna zvenku obrostlého vínem, a každý rok v tom víně hnízdí rehci. :) Takže to řeší jedině ucpávky do uší - potom ale zase člověk může přeslechnout budík. Ptáky mám velmi ráda, ale když mě vzbudí ráno ve tři, občas uvažuju, že tam na ně vlítnu. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.04.14 09:08
avatar

"Řev" ptáků mi nevadí, mám ho i brzo ráno docela rád a klidně při něm spím. Je to neklamná známka příchodu jara. Ovšem je pravda, že nemívám kosáka 2 m od hlavy. Docela Vám závidím, že Vám za oknem řvou jen ptáci. Já mívám v teplých nocích pod oknem skupinku opálených spoluobčanů, kteří tam řvou někdy i do 2:00 ráno. Když pak začnou řvát ptáci, je to přímo balzám na nervy.

Zkuste ostnaté zíbrany proti holubům, dají se koupit například v Buhausu (určitě i jinde). Je ale pravděpodobné, že si kosák najde místo někde hned vedle. Pak nezbývá, než vydržet. On opravdu za pár přestane sám od sebe.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jetohrozny
Datum: 08.05.14 22:28

To taky znám, ale bohužel se s tím nic nenadělá. Když je ta mrcha blízko a víte kde je, vidíte ho, tak je to snažší než když jich jsou mraky a všichni poschovávaní v korunách stromů nebo jinde. Nikdy jsme s nima neměli takový problém, až letos a je to hrozný. Řev od samýho rána ale i po celý den, teprve v 9 večer to konečně zmlkne. A ráno zas nanovo. Vím, že je to stížnost a ne rada, ale prostě to musím aspoň napsat když už s tím nic neudělám a když mě to už sere! Mnozí mě třeba nepochopíte, ale mě už fakt nebaví poslouchat ten odpornej jedovatej zvuk, to nemá s nějakým zpěvem vůbec nic společnýho. Kdo nemá podobný pocity jako já, ten nepochopí, jak to dovede znepříjemnit život a kazit náladu. Ptačí "zpěv" je přece něco jako pocta, že? Je to "přece příroda"... a každej kdo si na to stěžuje, je automaticky divnej...

Jo a taky nevím, co si mám vlastně představit pod těmi "pár týdny". U nás je to taky slyšet už od února, tak by to teda mohlo konečně přestat... :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.05.14 20:33
avatar

Tak tohle já řeším už asi dva měsíce. Po druhé hodině ráno mi přistane na balkóně kosák a řve. Bohužel bydlím v šestivchodové a pětipatrové bytovce na sídlišti kde je bytovka na bytovce. Dokonalá ozvěna + spousta dalších kosích teritorií. A těch kosáků tu je dost a přeřvávájí se navzájem. To by ovšem nebylo to nejhorší. Do jejich křiku se přidává postupně řev nevychrápaných lidí, takže v ranní kakofonii zvuků je slyšet nejen vícehlasý kosí zpěv násobená ozvěnou, ale i : "Jdi do p... ty ptáku zas...", nebo "ku..a, tady se nedá chrápat" a mnohdy i horší. Většinou mě chytne záchvat smíchu a mám taky po spaní. Takže buďte rádi vy, komu řvou jen kosáci

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jirina*
Datum: 22.05.14 11:52

A vy se těm lidem ještě divíte, že nadávají? Mně by takovýto řev ptáků vadil taky, sama jsem to zažívala několik let po sobě a nejhroší je ta bezmoc, kdy člověk ví, že s tím bohužel stejně nic moc neudělá... :(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jasn23
Datum: 26.05.14 17:02

Přesně, už mě to sere, a to mám jinak zvířata ráda a kosi mě doposud nijak nevadili, ale letos jich už mám po krk :( Kdyby to trvalo aspoň třeba měsíc a ne od půlky února doteď :( a nebo aspoň kdyby to nebylo tak hrozně nahlas... Opravdu nechápu, jak se ještě někdo může divit tomu, že to někomu vadí a že se najdou dementi, co se vám ještě smějou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mahan
Datum: 22.05.14 21:22

Také mě ráno o čtvrté budí kosi,máme jich plnou zahradu,ale ten jejich křik není nic proti ječení pěti koček pod okny a to v noci to je hrůza a děs,a když vyjdete ráno na zahradu a vidíte tu spouš co ty svi.. nadělali polámané kytky,zválená zelenina v ní nasr... tak jsem z toho na mrtvici.Poraďte jak na ty mrchy?Jen mě neraďte ,že mám vstanout otevřít okno a na ně zařvat to dělám každou noc a oni jsou tam za chvíli zase.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.05.14 09:08

Copak už se tu všichni úplně zbláznili? Zpěv ptáků vadí? Tak hlavně že vám nevadí beton, smrad a randál z milionů aut. Tak si, člověče dejte špunty do uší - ten kos má prostě radost ze života a z nového rána a nedělá nic, co by odporovalo přírodě. Na rozdíl od nás lidí, my jsme přírodě stále dál a dál, jak je vidět...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.05.14 17:58
avatar

Ale on tu nikomu nevadí zpěv ptáků, jako takový. Když bude sedět někde na střeše na anténě, nebo kousek dál od domu na stromě, je to hezké. Ale když vám sedne na baklón dva metry od postele, je to hodně hlasitý zpěv. A v půl třetí ráno, když máte za dvě hodiny vstávat do práce a do večera makat... Není to zase taková selanka ;)

Dejte mi adresu a já vám jako projev svojí radosti ze života přijedu v půl třetí ráno oprásknout elektrickou kytaru před okno ložnice Možná budu i lepší, než ten kos :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.05.14 18:26

Jenže vám s kytarou určitě příroda nevelí hulákat někomu pod okny, jenže ten kos za to nemůže a do té přírody se svým zpěvem patří. Špunty do uší z lékárny stojí asi 10,- Kč, dejte adresu, koupím vám je *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.05.14 18:38
avatar
To byste se milá zlatá divila, co všecko mi příroda velí Jsem od mládí tělem i duší muzikant a bohém. A příroda je mocná čarodějka
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mmarry
Datum: 28.05.14 11:36
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jasn23
Datum: 28.05.14 09:20

Jo, "zpěv" ptáků vadí. A špunty jsem pro Vaši informaci vyzkoušela a už bych si je do uší znovu nedala. A jestli je kos příroda nebo nepříroda, je mi úplně u prdele, prostě je ten jeho řev hroznej. Nevadí mi psi, nevadí mi kočky, hrdličky, holubi, vlaštovky, sýkorky, rorýsi a další, ale tohle se fakt poslouchat nedá! :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.14 09:23

Tož to neposlouchejte *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jasn23
Datum: 28.05.14 09:25

Ještě dodám, že je OPRAVDU peklo, když vám u baráku přes dvě hodiny něco vyřvává že nemůžete spat a potom hned vstávat do práce a musíte nějak fungovat. A tak je to denně...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.14 09:24
avatar

Nad zábradlí natáhnout špagát a na něj pověsit pár starých CD.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mmarry
Datum: 28.05.14 11:46

Tady se teda rozhořela diskuze No chápu svým způsobem obě strany. Ale je mi třeba divný, že ptáky lidi tolerujou víc než třeba psy nebo kočky, i když hlasový projev je zhruba na stejné úrovni...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: iveta*
Datum: 08.06.14 13:24

Zdravím,

máme už třetí rok na zahradě tohohle debilního uřvanýho ptáka, je to fakt šílený a nemá to NIC společného se zpěvem ostatních ptáků. Začíná se svítáním a končí za soumraku, celá rodina z něj začínáme být na nervy, ani návštěvy nechápou, jak může tak hlasitě řvát, pomalu neslyšíme rozhovory, neslyšíme televizi, nemůžeme spát,.. mít třeba malý mimčo, tak ho snad vážně odprásknu. Dneska je neděle a já už se těším na zítra, až půjdu do práce a bude tam svatý klid ...Nevíme, co s ním, mají u nás teď hnízdo, takže bychom jim neublížily, ale uvítala bych radu, jak se příští rok vyhnout tomu, aby vůbec přiletěl. Prosím poraďte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jana123
Datum: 09.07.15 16:56

Já se vám divím, že to takhle trpíte, já bych ho už dávno vylifrovala. Něco jinýho je, když člověk bydlí třeba v paneláku, tam toho moc nezmůže, ale kdyby to bylo na mým pozemku, tak je to jednodušší. I já tohle znám a je to někdy šílený, a smutný je, že ostatní vám často ani nevěří, že je to opravdu tak hrozný.

Nevím, ale doufat, že příští rok třeba nepřiletí, to mi přijde dost naivní. Radím vám, pokud u vás ještě je, zbavit se ho. A se to někomu líbí nebo ne, ale jiná možnost není. Mně zvířata nevadí, ani ptáci, dovedu být celkem tolerantní a nesnáším třeba týrání, ale zase na druhou stranu čeho už je moc toho je příliš.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.15 11:19
avatar

Jano, jak zbavit? Na to se právě tazatel ptá. Poraďte? Jak?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jana123
Datum: 08.03.16 18:38

Hm tak nejúčinnější metodou by byla jednoznačně vzduchovka, ale to by se většině z vás asi nelíbilo... tak potom snad likvidace hnízda, kočka, příp. speciální plašička ptáků (zvuky dravce). Ale věřím, že tato poslední metoda by zabrala asi jen na krátkou dobu, že by si na to pták zvykl. Likvidace hnízda a kočka... nejspíš by se jen přesunul o kousek dál, ale nezmizel by. Tak zbývá asi fakt jen ta první možnost...

Mimochodem - docela by mě zajímalo, jestli se zadavatel příspěvku toho řvoucího ptáka opravdu zbavil nebo ne tím, že natáhl provázek nad zábradlí. Podle mě si kosák prostě sedl jinam, třeba na střechu...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.