Jak naučit psa být venku?

Od: Datum: 19.03.14 20:26 odpovědí: 7 změna: 20.03.14 15:31
avatar

vzali jsme si půlroční fenku, křížence zlatého retrievra, je moc milá, ale... před vchodem do domu má boudu a v noci v ní spí, ale velmi nerada - přes den je na zahradě a my v práci, odpol. s ní jdeme na dlouhou procházku, pak jí vezmu dovnitř a je tam s námi do večera, hrajeme si, dostane najíst a na noc ji pošlu spát ven do boudy - a v tom je právě problém, vzala si do hlavy, že chce zůstat s námi uvnitř a musím jí ven doslova vynést - pak už se s tím smíří a jde spát do boudy, ale dostat jí ven je pokaždé martýrium - nemáte nějakou radu, jak na ni?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.03.14 21:16
avatar

Je ještě malá a nejpíš bude ještě nějaký čas zkoušet Vás ,,ukecávat.,, Nejhorší pro ní je , když vy jste všicni doma a ona musí ven. Zvolila bych trochu jiný postup , večer bych ji vzala na kratší procházku a po procházce bych jí dala jídlo venku a už bych jí domů nebrala. ten přechod z domu ven bude pro ni pozvolnější.To jídlo až po procházce , protože velcí psi by měli po jídle zůstat v klidu , ( kvůli náchylnosti k torzi ). Tedy pokud jste 100 % přesvědčeni , že nikdy v budoucnu nezměníte názor a nenecháte ji přes noc doma .

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 19.03.14 22:12

Čubina chce být s Vámi. Proto se ji nechce ven. Jestli z ní chcete mít venkovního psa, neberte je dovnitř a už vůbec ne pravidelně. Takto to jenom zhoršujete.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.03.14 23:21
avatar

A je takový problém, aby zůstala uvnitř? Stejně jí tam večer berete...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.03.14 08:37
avatar

díky za názory, shodujete se v tom, že pokud má spát venku, nebrali byste jí dovnitř - ale na 2.stranu, ještě je štěně, a když např. celý den prší, tak s ní venku nikdo být nechce - a chápu, že chce být s námi, tak jí to chci umožnit... zatím spala vždycky venku v boudě a chci, aby to tak zůstalo - jenom jí potřebuji vysvětlit, že když jí odvedu ke dveřím, otevřu a zavelím, má poslechnout a jít ven... zkusím to přes pamlsky natrénovat... žádný lepší postup mi asi nikdo neporadí

Od: myse®
Datum: 20.03.14 08:51
avatar

nejlepší radu má jakoola... vemte ji na 10min procházku večer ještě jednou, nebo jdeěte s ní na zahradu a chvíli jí házejte míček...pak dejte jídlo a nechte venku... Musí si spojit v hlavě - že jít ven není za trest, ale že venku je sranda...

nekrmte doma... Domů ji vemte každý den na pravidelnou dobu - např 18-21 nebo tak...Navykne si na to a bude v pohodě...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 20.03.14 14:29
avatar

to je pravda... nedošlo mi, že jakoola má na mysli jen krátkou procházku, u nás je každá aspoň na hodinu :)) - to by šlo - vzít ji chvíli ven, pohrát si s ní, obejít zahradu, dát jí najíst a už ji nechat tam - díky :)

Datum: 20.03.14 15:31
avatar

:-D Směji se, když si představím, jak vynášíte velké psisko :-D Ale nesměji se zle. Jen mi to přijde jako dobrá sranda, která může být jen u velice hodných a laskavých lidí. ;) Jakoola má pravdu a já jí dávám bod. Jen tak se to dá. ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.