Očkování ovcí

Od: odpovědí: 3 změna:

Dobrý den, narodila se nám ovečka-první, a chtěli bychom poradit, kdy ji můžeme naočkovat proti tetanu a odčervit? Děkuji

3 odpovědi na otázku

 

 


1x

Sami nemůžete nic. Ani odčervováky si nekoupíte, potřebujete předpis od veta, s tetanovkou je to také tak. Po porodu se neodčervuje, ani neočkuje proti tetanu. To měla být naočkována matka a ta v podobě kojení předává protilátky jehněti. Stejně budete muset kontaktovat veta, tak se zeptejte na vhodný termín a objednejte si jeho návštěvu. I odčervovat je lepší injekčně, např. IVOMECEM.

 


0x
avatar ben

Dobrý den, asi nejlepší by bylo položit dotaz viz odkaz. To jsou chovatelé stejných miniovcí, jako je ta Vaše, mají zkušenosti a "svého"veterináře. Předpokládám, že by snad ochotně odpověděl i po telefonu. Zdravím!

minioveckyzceskekanady.cz/...

doplněno 19.03.14 23:04:

uska - jenom pro Vaši informaci. Dotaz je návazný na původní otázku o ovečkách viz odkaz.

poradte.cz/...

 


0x

Dobrý den, nebojte se, že budete muset pozvat veterináře, stačí se za ním zastavit do ordinace a říct, že potřebujete odčervení(tabletu) pro ovci - bude potřeba znát její hmotnost. Dá Vám nejspíše PANACUR - ten je účinný i proti tasemnicím narozdíl od IVOMECU. Obecně si ale myslím, že odčervování jen tak naslepo není nutné, pošlete bobky na koprologický rozbor a uvidíte zda je potřeba cpát do ovcí medikamenty. Očkování proti tetanu bych doporučil pokud jsou ovce v kontaktu s koněm.

 

 


 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]