Označení ježka!

Od: Datum: 18.03.14 15:54 odpovědí: 11 změna: 20.03.14 22:51

Dobrý den,prosím o radu jestli se dá nějak ježek poznačit,kterého jsme měli přes zimu v teráriu,aby jsme ho poznali třeba někdy do konce roku.

)

děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.03.14 16:33
avatar

Snad barvou na kov ve spreji, stříknout na zádíčka. Ale asi ani to ne. Bodlinky má mastné a první pořádný déšť to smyje. ;) Chybička se vám vloudila. Měli jste ho naučit na jméno. A přišel by na zavolání. (pouze pokus o humor) :-D Vyhrál s vámi život

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.03.14 16:54

k veterináři a nechat načipovat, případně tetování... nic jiného na něm nevydrží.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hm®
Datum: 18.03.14 17:05
avatar

Nechte ho nepoznačeného. On nebude mezi ostatními divný a vy se s ním definitivně rozloučíte s tím, že jste pro něj udělali rozumné maximum. Aspoň se na něj nebudete moci nijak třeba citově vázat.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: cervenamrkev
Datum: 18.03.14 17:16

máznout na hlavičku štětcem barvu vodou ředitelnou /např. Balkryl/, po zaschnutí barva vydrží i déšť

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.14 18:28

Můžu se zeptat kdy ho budete vypouštět ven? Budete ho vážit? Nebo dle počasí. Ať nemusím zakládat novou otázku. Nám se teď probudil, nevím zda ho mám ještě vykrmit nebo už pustit. Ale nejdřív ho musím najít, v pátek utekl a lítá někde v suterénu (máme podsklepený celý dům). Tak si dnes v noci vezmu baterku a nebo budu muset číhat u misky. Dík

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cervicek
Datum: 18.03.14 20:30

ahoj.Jo budeme ho vypouštět až koncem měsíce,vážit ho budeme,když jsme ho v listopadu sebrali měl 360gramu,nezdá se mi ale že by nějak moc přibral až zvážíme,tak uvidíme,vloni jsme jich měli na zimu 5 ježku,a to jsme už volali záchrannou stanici,aby si pro ně přijeli a potom jsme našli ještě jednoho a toho už jsme si nechali.To jste měli štěstí že Vám zimu prospal,nám nespal nikdy dýl než dva dny a hlasitě se hlásil vždy když měl hlad.Je u nás na zahradě dost ježku,tak jsem chtěl vědět jestli bych poznal letos toho našeho.

Datum: 20.03.14 09:56

Díky, ježek se našel. Taky nepřibral, ale ještě jsme ho nevážili. My tedy s tím vypouštěním taky počkáme. Díkes. Dejte si do googlu "označení zvířat sprej" a něco vyjede. Ale já bych to nedělala, nebo jen malinko.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.14 16:43
avatar

Nedělala bych to, přibarvený ježek by mohl být v přírodě nápadnější a tím snadnější kořistí pro své nepřátele.

Jinak já jsem předloni pouštěla ježka do přírody až koncem dubna. Ale je fakt, že letos to jaro přišlo dřív.

Ještě klidně krmte, tím nic nezkazíte. Naškrabané syrové hovězí a čistou vodu. To mi sbaštil pokaždé. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cervicek
Datum: 20.03.14 18:57

ano,koncem měsíce ho pustíme a živili jsme ho granulemi pro psa,nebo kočku a taky sežral všechno a když měl hlad,tak začal v terárku třískat miskou...a značit ho nebudu..

Datum: 20.03.14 19:24

Kdysi jsme také měli doma přes zimu ježka. Moc toho nenaspal, dost se dožadoval společnosti. Na jaře jsme se s ním rozloučili a vypustili ho na zahradu. Jaké bylo naše, když jsme zjistlili, že se ubytoval pod králíkárnou. A ještě víc jsme byli překvapení, že se nás nebál. při krmení králíků na nás koukal zpod králíkárny a dožadoval se také potravy. Pak se stával plachý a nakonec jsme ho skoro ani nezahlídli. Jenom jeho miska se žrádlem byla vždycky do rána prázdná. Říkali jsme si, že prostě pomaličku na nás zapomíná. Nezapomněl. Vlastně nezapomněla. Jednoho dne se vykulila ven i se čtyřmi malými ježčaty. Fakt nám je doslova přišla ukázat. Do podzimu se motali stále kolem králikárny a ani těm malým lidi až tak nevadili. Na jaře se mladí už neobjevili, ale ta jejich máma žila pod králikárnou ještě asi tři roky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cervicek
Datum: 20.03.14 22:51

hm...pěkný příběh,v loni jsme také dva odchovali a víme kde přes léto bydleli,ale ani si nás nevzpoměli,doufám že letos si na nás aspon jeden vzpomene.Máme jich každý rok na zahradě dost,už v loni jsme museli volat do záchranné stanice at si pro 3-4 ježky přijedou

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.