Pes vyvádí v kotci

Od: Datum: 17.03.14 16:37 odpovědí: 34 změna: 19.03.14 17:28

Dobrý den,

potřebuji poradit, mám doma 4 měsíční štěně a učím jej na kotec. Je to jen v době kdy budu v práci. Už to takto zkoušíme asi měsíc a půl, ale výsledek je takový, že v kotci strašně vyvádí ... :( Takže je tam jen asi 3 hodiny a pak ho pouštíme, pač to nikam nevede. Poradil by mi někdo jak na to aby se tam naučil být? Už mě napadlo i to, zda mu nepořídít nějaké utlumující prášky na začátek a pak je postupně vysazovat. Řešil jsem to i s veterinářem, ten mi řekl, že existují jakési prášky na přírodní bazi, které obsahuji nějaké výtažky z mateřského mleka či co, ale název jsem zapomněl :(


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: levlef*
Datum: 17.03.14 16:50

ach jo, kam ten svet speje, misto duslednosti a pece narvat stene praskama...

1/ je to stene. vazne cekate ze vydrzi dyl jak 20 minut na jednom miste?

2/ ma to byt jeho utociste, misto kde se citi dobre - hracky, jidlo, zazemi. takhle to bere za trest a bude se to zhorsovat

3/ pokud mate pracovni dobu 8 hod, vazne chcete psa na celych osm hodin zavrit do kotce o velikosti kolik, 2x2 metry?

nedivte se, ze vyvadi. chtela bych videt vas zavrenyho v komore osm hodin v kuse.

rada? naucte ho tam na chvilku, postupne prodluzujte o kousek, dejte mu tam dostatek zabavy aby neme duvod a cas se nudit, a popremyslejte nad tim, zda vam opravdu prijde v poradku zavrit psa na osm hodin do kotce.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 17.03.14 16:50
avatar

*palec**palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rostin
Datum: 17.03.14 17:01

Dobře, a kam bych jej měl zavřít po dobu kdy budu v práci? Chápu, že je to štěně, ale musí si hold zvykat. Spousta lidí to takto praktikuje uplně normálně.

Datum: 17.03.14 17:05
avatar

Jak dlouho jste denně v práci? Jaké jsou především rozměry a vybavení kotce?

Je nezbytně nutné tam štěně zavírat? Já zase znám spoustu lidí, co mají psa doma volně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: levlef*
Datum: 18.03.14 10:14

proc mate vubec potrebu psa nekam zavirat? kdyz si porizuju psa, tak prece ne proto abych ho nekam zavrela... nepochopim fakt.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.03.14 12:35
avatar

tak to samé mě napadlo. Když jdu do práce, tak potřebuji ať pes hlídá celý pozemek i s barákem a to se mu jaksi z kotce nepovede. Kotec je jen na nezbytně nutnou dobu, třeba když někdo přijde nebo když jedu s autem ven, než opět zavřu vrata, tak aby neutekl za náhodným kolemjdoucím psem a neroztrhal ho i s páníčkem, ale jinak je pořád venku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.14 17:09
avatar

Nacpat štěně prášky je fakt nesmysl, to se nedivte reakcím. Obecně to chce štěněti spojit kotec s něčím příjemným - krmit ho tam, dávat mu tam hračky a nezavírat, nechat kotec otevřený a ať si tam chodí a spojí si pobyt tam s příjemnými podněty. Postupně až začít zavírat a to jen vyběhaného psa, který si tam jde odpočinout, tedy nikoli štěně hned po probuzení. Postupně prodlužovat dobu pobytu v kotci, né hned začít na třech hodinách, to by vyváděl každý pes.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.03.14 17:31
avatar

Psíka tam zavírejte až je utahaný a vyvenčený. Zavřete ho jen na krátkou dobu, kterou budete postupně protahovat a nepouštějte ho ven když bude štěkat, to je důležité! Jinak si spojí řvu-pustí mě a bude hulákat pořád. Pusťte ho až bude potichu. Klidně ho můžete i okřikout když bude vyvádět, důrazně TICHO! Dejte mu najevo, že se vám jeho chování nelíbí. Jak přestane pochvalte a pusťte ven.

Na prášky se vykašlete, je to jen o důslednosti. On si zvykne nebojte. Co je to za plemeno?

Mít psa 8 hodin v kotci, týrání není. Z toho si hlavu nedělejte, většinu času prospí, vyvenčit se může, tam to nikomu nevadí. Dejte mu nějakou hračku ať se zabaví. Zajímavé, že psi 8 hodin v bytě tady nikoho ze židle nezvedají...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.14 17:58
avatar

Já bych tedy psa radina neokřikovat, když vyvádí. Negativní pozornost je taky pozornost... Důležité je, aby pes CHTĚL být uvnitř. Ještě mě napadlo, už je teplo, tak sednout si tam třeba na hodinu s ním dovnitř aby se tam cítilo štěně lépe. Pak na chvilku odejít, zase se k němu vrátit atd. Samozřejmě v momentě kdy nekňučí/neštěká. Je to v podstatě stejné jako učení samostatnosti v bytě, akorát místo bytu je kotec. Je toho v literatuře spousta.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.03.14 09:49
avatar

Ano, máte pravdu i negativní reakce je reakce. Ale pokud je to už opravdu dlouho, může se z toho stát zlozvyk. Jako se to stalo u známého. Ten si psa co řval v kotci nevšímal vůbec a teď jsou psu 4 roky, pes sedí na prdeli a štěká, štěká, štěká...jen tak, pronic zanic, klidně i 30 minut.

Já, jelikož jsem trochu nervák a už jsem nevydržela, jsem párkrát na fenu vyletěla, nic jsem jí neudělala, kromě "seřvání do bezvědomí" Pochopila. Dobré je naučit psa povel "štěkej" a následně "klid". Pak dobře chápe, když se mu povel "klid" dá a pes ví že má být potichu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: erikretr*
Datum: 17.03.14 18:45

Jaké jsou rozměry kotce?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rostin
Datum: 17.03.14 21:54

Rozměr kotce je 3 x 2,5 metru. Uvnitř kotce má zateplenou boudu.

Co říkáte na psi feromony? Četl jsem, že se to taky dá použít na to aby se pes lepe citil v kotci ...

Od: hop®
Datum: 17.03.14 22:11
avatar

Neblbněte, žádná chemie, ani na "přírodní" bázi !

Jen výchova a důslednost a přizpůsobivost, Vaše i pejska. Po měsíci a půl žádný výsledek...
Předpokládám, že má doma nějaký svůj pelíšek a hračky, tak pesana učte, že ho jen na chvíli přesunete z domu (bytu) do jeho "náhradního" pelíšku i s jeho dekou (nebo na čem leží) a oblíbenou hračkou. Chtěl jsem psát dál, ale už to budete mít těžší, podcenili jste začátek výchovy a socializace, asi...

Doporučuji Vám návštěvu cvičáku. Na prvních pár lekcí klidně bez pejska. Jen abyste se Vy naučil ! Promiňte mi moji upřímnost...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rostin
Datum: 17.03.14 22:16

Samozřejmě že má doma pelíšek :) A už 3 týdny chodíme do psí školky, takže si myslím, že děláme co se dá :) Akorát toto se nám nedaří ... :(

Datum: 18.03.14 10:08
avatar

Takže vy máte psa doma? A kde je když jste v práci? Kde je v noci? Co je to za plemeno? Co vám poradili v psí školce?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.14 11:00
avatar

Na nejefektivnější radu je potřeba co nejvíce informací. A nesnažit si to co nejvíce ulehčit nějakou berličkou ve formě prášků. Pokud může být v domě a s vámi, nechápe, proč ho trestáte a odsunujete na samotku. Může pomoci: začít ho krmit pouze tam... zpočátku nezavírat... trávit tam s ním nějaký čas hraním...ideální by bylo, kdyby tam po hře i usnul...přenášet tam pelíšek, co má v domě...poschovávat mu tam nějaké dobroty... Všechno nejde rychle a podle našich představ.

doplněno 19.03.14 10:28:

Hafici.cz> O psech - psí plemena, pes> Československý vlčák

Československý vlčák

Povaha plemene

Československý vlčák je velmi temperamentní, vytrvalý a aktivní pes milující pohyb. Je odvážný, neohrožený a po svém původci vlkovi si uchoval nejen bystré smysly, skvělý orientační smysl a výborný čich, ale také sklon k nedůvěřivosti. Československý vlčák je přizpůsoben k životu ve všech povětrnostních podmínkách, nevadí mu horko, zima ani vlhko. Je proto vhodnější ho chovat venku, nejlépe s velkým výběhem. Svému páníčkovi je československý vlčák bezmezně oddaný, je učenlivý, ale výchova vyžaduje zkušenosti a trpělivost. Téměř neštěká, projevuje se vytím, případně kňučením.

Tohle asi hovoří za vše...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rostin
Datum: 18.03.14 14:11

Problém je v tom, že je doma můj otec. Je řemeslník a přes zimu bývá každoročně doma, ale v dubnu už půjde do práce a tak nebude moct být sám v baráku. Stačí co udělal jednou, když jsem se jendou zdržel déle na záchodě a nikdo nebylo doma. Od té doby vím, že sám v baráku zůstat nemůže. Kdybych měl jistotu, že nic neprovede, tak prosím, ale v této fázi mi nic jiného nezbývá. Ale jak jsem psal výše, zkoušíme ho zavírat do kotce skoro měsíc a půl, ale pokaždé tam strašně vyvádí. Je to csv. Jídlo jsme mu tam dávali i s ním čas trávili v kotci. Ale výsledek je stále stejný. Je to asi tak, že od té doby co jsme si ho přivezli byl vždycky s někým doma. Večer spí také doma, ale v obyváku sám. To mu nevadí. Jde nám jen o tu dobu c budeme v práci, pak zase bude s námi.

Od: cervenamrkev
Datum: 18.03.14 15:11

nezavírejte psa do kotce, ale věnujte mu kus zahrady, jestli je otec řemeslník, ať oplotí podle dispozice domu a zahrady větší pozemek, součástí může být kotec, pes bude mít svůj velký, dostatečný prostor a nebude jak ve vězení, já vždycky lituji zvířata v ZOO, nemají tam podle mě dost prostoru, i když se to již někde lepší, takže přimlouvám se za Vašeho pejska, za člena rodiny, rozšiřte mu jeho teritorium, tam se bude moci více proběhnout, pohrát, se starou botou, i na ten záchůdek si dojde někam do rohu, ať není jak *vezen*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cervenamrkev
Datum: 18.03.14 15:15

pozemek samozřejmě musíte odepsat, žádné kytičky tam časem nebudou a občas mu tam budete muset uklidit

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rostin
Datum: 18.03.14 16:34

No už jsme si hráli s myšlenkou koupit elektrický ohradník a nechat ho na zahradě. Pro upřesnění takový ten co se zakope do země a pes pak nosí elektrický obojek. Co říkáte? Něco takového:

http://aukro.cz/ag161-elektri…k-obojek-psa-i4020570004.html

Datum: 18.03.14 16:46
avatar

Chce se mi brečet... prášky... eletrické šoky... Proč jste si toho psa pořizovali proboha?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: cervenamrkev
Datum: 18.03.14 17:32

kolikoli souhlas, pořídí si psa, pak neví co s ním a řeší to prášky, elektrošoky a el. ohradníkem, já být chovatel, od kterého pejska mají, tak si pro něj okamžitě jedu a beru zpět,

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.14 17:38
avatar

Ale no tak, zadavatel je zoufalý a aspoň to chce řešit a zeptá se. Znám pitomce, co elektriku pořídí a nic řešit nechtějí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.14 17:35
avatar

Váš problém je, že pes není naučený samotě. Večer spí s váma doma, pak je s otcem a pak zase s váma. Klasika. To se nedivím, že vyvádí. Hrubě jste to zanedbal. Kus oplocené zahrady to nevyřeší, bude vyvádět i tam a akorát bude ničit pletivo a naučí se utíkat. Rozhodněte se co chcete, pes bude buď v kotci a pouštěný na zahradě, nebo doma a pouštěný na zahradě. Takže když se rozhodnete pro kotec, pes už do chalupy nesmí! Obejděte sousedy, připravte je na několik dní řevu, ale jiná cesta není. Pelech do kotce a psa tam nechte. Doma jak píšete, ho nechat samotného nemůžete, tak to dál neokládejte, bude to jen horší a horší. Stejně by do kotce šel. Využijte toho, že je tatík doma a může psa vypustit několikrát za den než příjdete z práce, ale ne aby sním trávil celou dobu. Krmte v kotci, než ho zavřete rozhažte po kotci a boudě piškoty. Musíte se obrnit a vytrvat.

Ten ohradník je na nic, je to laciný šmejd co nefunguje a kldyž už funguje tak blbě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trucho
Datum: 18.03.14 17:43

Rozhodně prášky bych vynechal, a jiné prostředky. Já to znám, nějaké odpovědi typu: "proč ho zavíráte? na co ho máte?" si strčte někam, jelikož se najdou i tupci, kteří vám vejdou na pozemek a vrata nechají otevřené a pes je fuč. Psa prostě musíte nechat vyřádit, běhat, ať se prostě fyzicky vyřádí a věřte mi, že pak bude rád, že má někde klid :) Pokud se jedná o ráno, kdy je přes noc odpočatý a ráno chce řádit, tak ho prostě nechte vyřádit se v kotci no, on si nebude určovat kde bude, to mu určujete vy. On si za pár dnů zvykne, že prostě v tu dobu v kotci bude a už nebude dělat bordel a časem, jak zestárne, tak ho to už ani nebude bavit dělat nepořádek (po roce, dvou). Dejte mu tam třeba i nějakou hračku, se kterou si rád hraje a máte.. Zbytečné starosti s tím a hliupé rady tady některé fakt :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.14 19:09
avatar

Něco jiného je zavřít psa na chvilku, aby neutek (nebo něco podobného) a něco jiného je chtít ho dopovat práškama, aby ve čtyřech měsících vydržel 8 hodin v kotci, když je po zbytek doby doma.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.14 19:50
avatar

Samozřejmě, že si zvykne. Otázkou je ovšem, jak se chudák pes bude cítit, když ho někam zavřou, není to hračka.

Případné dopady na chování mohou být velmi negativní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rostin
Datum: 19.03.14 06:56

Ještě jsem nic nepořizoval, takže žádné obavy. Chci aby se pes cítíl dobře a v pohodě. Zeptám se tedy jinak. Existuje nějaká hračka či věc, se kterou by si pes dokázal hrát dlouhou dobu aby se zabavil? Našel jsem hračku s nazvem KONG, máte s tím někdo zkušenosti?

Datum: 19.03.14 10:00
avatar

Na dlouhou dobu ho nezabaví asi nic. Z této hračky vypadávají granule, můžete ji pořídit. Také třeba kloub z hovězí kosti (syrový) je zábava na delší dobu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rostin
Datum: 19.03.14 10:46

Kloubovu kost jsme zkoušeli, ale je to otazka max. hodiny. Asi zkusím pořídit toho KONGa ...

 

Datum: 19.03.14 16:52
avatar

Nic nezabaví psa na několik hodin...to neřešte, pes nejvíc času prospí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cervenamrkev
Datum: 19.03.14 17:19

Vrátila jsem k této otázce. Teprve nyní jsem zjistila, že se jedná o ČSV! Tak pozor, všechny rady jsou k tomuto plemeni zbytečné. To je pan pes, inteligentní, náročný na výchovu, pouze pro zkušeného chovatele. Pokud máte psa, tak počítejte do dvou let, že si užijete, bude pokusovat. Výchova je velmi obtížná, a musí bít důsledná, ale ne tvrdá, nesmíte psa bít, jinak z něj vychováte zlého psa. Minimálně dvakrát cvičák. Školka úplně super. V žádném případě kotec. Je to smečkové zvíře. Bude spokojený pouze s Vámi s rodinou. Odložení ven považuje za trest. Pokud mu dáte to, co pes potřebuje a vychováte ho dobře, věřte mi, že jiného psa již nebudete chtít. Je to pes, který přemýšlí. Nezapomeňte, že má v sobě kus vlka /i když již trochu méně, než dříve, viz chovatel Hartl/ a má velkou výdrž, z Vašeho pohledu ve zlobení. Škrábání na dveře apod. Ty první dva roky jsou ale opravdu záhul. Tam se vlčí štěně projevuje v plné míře. Spojte se s chovateli a spolupracujte se zkušenými chovateli tohoto plemene. Ještě je zajímavé, je to čistokrevné ČSV? Ptám se proto, protože tyto psy neslyšíte moc štěkat, je to velmi vyjímečné , spíše vyjí, ale určitě je na vytí ještě moc mladý, to příjde později. A je to moc krásné, když vyje, je to úplně jiné vytí než u obyčejných psů. Jinak počítejte, že budete mít doma přece jenom nějaký nepořádek, a dost věcí okousaných. Potřebuje si mléčné zuby zakusovat, zatlačovat. Hračky, boty, starou matraci, koště. Pokud by hodně zlobil, tak sbalit noviny, časopisy do ruličky a plácnout, později stačí ruličkou pohrozit, nikdy rukou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cervenamrkev
Datum: 19.03.14 17:26

doplnění- el. obojkem a ohradníkem toho psa akorát zkazíte, možná, že budete mít nyní pocit, že se psovi věnujete a výsledek žádný, ale opakuji, trvá to většinou dva roky a pak se to jenom lepší, dělá takové skoky, v šesti, v sedmi letech bude pejsek úplně v pohodě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cervenamrkev
Datum: 19.03.14 17:28

opravuji hrubku - musí být důsledná

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.