Norsko - jak převážet psa v autě?

Od: Datum: 17.03.14 11:31 odpovědí: 6 změna: 17.03.14 22:41

Všechny zdravím,
v létě se s přítelem chystáme autem do Norska na třeba 14 denní výlet. Nic neplánujeme, pojedeme tam, kam nás nos dovede Ale diskuzi jsem založila úplně kvůli něčemu jinému. Mam takovou myšlenku, že bychom možná s sebou vzali našeho jezevčíka. Je mu pět let, má rád ježdění v autě, přímo to miluje a snáší to dobře. Ale tady se jedná o dálku, tak pořád jen přemýšlím. Mohli bychom ho jinak dát k rodičům, ale bude bez nás hodně dlouho a na to není vůbec zvyklý. Posledně z toho zhubnul několik kilo, ale to byl u cizích lidí...

Každopádně kdybychom ho s sebou vzali, bojím se, aby nás pustili přes hranice do Norska. Vůbec totiž nemám zkušenost s tím, jak do zahraničí převažovat zvířata. Tady ho jen dám do kufru na volno nebo ho mam na klíně. Ale v Norsku jsou dost mastný pokuty a tak nechci udělat nějakou pakárnu.

Je možné, že ho vůbec nevezmeme, ale kdybychom se náhodou rozhodli, budu muset do auta pořídit nějakou klec nebo něco, v čem ho budeme převážet. Nemáte s tím prosím zkušenosti?

Nedaleko nás je tento obchod s autodoplňkama a už jsem tam kdysi nakupovala a ještě k tomu mam poukaz na slevu sto korun ,takže bych pravděpodobně šla něco sehnat tam, ale nechci vypadat jak úplný pako, tak třeba tu někdo s tím má zkušenosti a poradí mi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.03.14 13:29
avatar

Zdravím, jedině takhle: na zadních sedačkách, přikšírovaného, nebo popřípadě v kleci. Je tím zajištěna bezpečnost psa při havárii a pes neohrožuje řidiče. Pes musí mít platný cestovní pas.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.14 15:34

aktuální info o psích dokladech máte na webovkách norského velvyslanectví v Praze http://www.noramb.cz/Cestovan…vani_se_zviraty/#.UycHSs6x2So

"Nová pravidla platná od 1.5.2013 Při cestě do Norska musí Vaše zvíře mít:

Pas zvířete v zájmovém chovu - jednotný doklad platný ve všech členských státech Evropské unie (EU passport). Každý pas je označen kódem země (pro Českou republiku písmena CZ) a pořadovým číslem, přiděleným Státní veterinární správou ČR. Pas musí obsahovat informace o majiteli zvířete, číslo mikročipu, datum očkování proti vzteklině a datum odčervení.

Mikročip nebo tetování - zvířata, která byla označena po 3.7. 2011 musí mít mikročip. Tetování je akceptováno pouze v případě, že je dobře čitelné a bylo provedeno před 3.7. 2011. Číslo musí být uvedeno v pasu zvířete.

Ošetření proti echinokokóze (odčervení) - musí být provedeno a potvrzeno veterinárním lékařem. V pase musí být zaznamenáno datum a hodina ošetření, název přípravku, výrobce a podaná dávka. Účinnou látkou použitého přípravku musí být praziquantel. Ošetření musí být provedeno 24 - 120 hodin před vstupem do Norska.

Platné očkování proti vzteklině - dle vakcinačního schématu požadovaného výrobcem. Vakcína musí být aplikována minimálně 21 dní před příjezdem do Norska.

Kontrola celním úřadem- zvíře, které vezete ze země EU musí být zkontrolováno celním úřadem. Při přechodu hranic :

a) letecky - po příletu musíte na letišti projít "červenou zónou"

b) autem - zastavit na hraničním přechodu a předložit celní správě ke kontrole dokumenty"

další info o psím pasu http://www.pesmujpritel.cz/cestovni-pas/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 17.03.14 17:47

hlavně NE, jako se to běžně dělá ČR. pes v řidičově klíně olizuje okno, nebo řidiče, někdy poslušně čumí skrz volant.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anges*
Datum: 17.03.14 20:18

myslete na jeho bezpečnost, bud pásy pro psy kvalitní, testované.. nebo psa k nohám u řidiče spolujezce Jeli jsem takhle se psem do chorvatska ještě když nebyla v EU a v pohodě může se to pokud nepobíhá volně po autě a je u spolujezce na podlaze tak je to v pořádku :) Jinak pokud nechcete mít starosti tak kupte dostatečně velkou klec pro vašeho psa aby se v tom mohl otočit postavit protáhnout a lehnout s nataženýmima nohama :) Ale musí si na to zvyknout :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 17.03.14 21:23
avatar

Dobrý večer. Určitě svého psa milujete, nechte ho doma u rodičů. Představte si, jak jdete na dovolené do restaurace, obchodu, na výstavu, psa musíte nechat v autě, venku 35 v autě až 45 a více stupňů. Pro psa, hotové muka i když okénko bude částečně otevřené. Vy si užijete krásnou dovolenou a s pejskem se budete mazlit, až se vrátíte domů. Máme dva pejsky. Jen můj názor. Viky

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.03.14 22:41

Taky je dobré si uvědomit, že se budete chtít podívat někam kam psi nesmí. Příklad z loňské návštěvy pražské ZOO. Psi v poho, můžou tam. Pak jsme chtěli do pavilonu šelem a šel přítel, já zůstala se psy venku. Přítel se podíval, přišel, hlídal psy a šla jsem zase já sama. Blbý. A takle ve všech pavilonech. Co když narazíte na jediné ubytování široko daleko a psi tam nebudou smět? Je prostě spousta "atrakcí" kam pes nesmí. A taky si zjistit jak jsou na tom Norové se psy vůbec. U nás v národě pejskařů může pes do skoro každé hospody, ale v Norsku? Nevím. Ale tohle všechno je potřeba zvážit.

doplněno 17.03.14 22:44:

Pardon, nějak jsem přehlédla příspěvek nade mnou. A taky bych ho nebrala.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.