Ochočení andulky

Od: Datum: 16.03.14 16:22 odpovědí: 4 změna: 21.03.14 09:29

Mám doma už měsíc andulku, ale nevíme si rady jak jí ochočit. Pořád se nás bojí a nechce vlézt na prst. Má tu někdo zkušenosti jak jí ochočit aby se nebála?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.03.14 16:37
avatar

Pokud chcete andulku na prst, měl jste si vzít ručně dokrmenou, zvyklou na ruce. Ta vaše se rukou bojí, že? Nejlepší bude přestat ji nutit a cpát jí ruce jen tak do klece, Nejprve ji zkuste dávat dobroty z ruky, musí vědět, že ruce jí neublíží. Nebo dávat dobroty z dlaně, časem si na ruku vyleze, ale chce to moc trpělivosti a vysedávání bez pohnutí u klece :) V žádném případě byste ji neměl do rukou chytat, to by měla strach pořád.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nereg
Datum: 16.03.14 16:55

Ona právě nechce z rukou vůbec jíst. Buď poletuje po kleci,a nebo stojí a ani se nehne. Když se pomalu dostanu třeba prstem k ní a dám jí prst k nohoum, tak to s ní nic neudělá a ani se nehýbe.

Od: erikretr*
Datum: 16.03.14 18:04

Tento problém mám taky s andulkou.Nechce se ochočit.Musíte na ni pozvolna dát jí na ruku krmení a zkoušet to.Musíte jí dát skrátka čas.Měl jsem před ley samečka a taky se nechtěl nechat ochočit ale dal jsem mu čas a potom mi ají dokonce mluvil.dejte jí čas.Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ajaaapala10
Datum: 21.03.14 09:29

Pokud si chceš ochočit andulku musíš si k ní sednout denně aspoň na půl hodinky a mít u toho naprosté ticho.V pozadí nesmí nic hrát.Pak si s ní povídej jemnějším hláskem a nakonec si vem pamlsek jak je proso nebo medová tyčinka a skus jí na to nalákat.Opakuj každý den,pak se určitě podaří

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.