Jsem hrozná citlivka ohledně zvířat co s tím?

Od: Datum: 15.03.14 08:04 odpovědí: 7 změna: 16.03.14 20:01

Mám takový menší problém... :( Od té doby co mám králíka mě dráždí spousta věcí např. babička a děda mají králíky a chovají je proto aby jke mohly zabít... Já vím že to je úplně normální , že to je úděl některých zvířat ale mě to prostě dělán hrozně zle. Jednou když sem byla menší sem vyděla jak děda králíka zabíjí a tet se mi to pořád vrací... Hrozně mě rozčiluje jenom když jsem u babičky a slyším projíždějící aouto co hlásí KŮŽE , KŮŽE ... Od té doby co mám králíčka mi nechutná žádné maso - ani šunka nic takového...

Nevím co se sebou mám dělat maso bych jíst měla kvůli vitamínům atd. ale je mi těch zvířat strašně líto... :( a navíc mi maso VŮBEC nechutná. Nechápu jak někdo může zabít nměco tak roztomilého a krásného... Chtěla bych se toho nějak zbavit- ale jak? :(

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 15.03.14 08:16

Dobrý den, jste zřejmě hodně mladá a citlivá. Příroda už to takto zařídila, tak se s tím musíte vyrovnat - nejlépe rozumově. Láska ke zvířatům je správná, ale má i své meze. Zvířata potřebují naší ochranu a péči, ale některá jsou určena k chovu pro maso (a u králíků tomu tak je). Někdo potkany hubí a jiný si je chová doma jako mazlíčky.

Někdo hubí hmyz a jiný si ho doma hýčká. U nás chováme pejsky pro radost, ale v Asii jsou často chováni pro maso. Můžete se stát radikálním zastáncem práv zvířat i vegetariánem, ale většinovou společnost stejně nepřesvědčíte. Takže, asi nejlepší bude ten rozum. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.03.14 11:22

A co rodiče, vysvětlili něco? Na Vánoce u kádě kaprů ty ryby prodavač klepl, vykuchal a naporcoval, matky svým dětem zakrývaly oči. Bez problémů a nějaké psychické újmy, pochopila tříletá vnučka, že maso z ryby je řízek a hlava polévka, stejně tak je rozdíl mezi králíkem - mazlíkem a těmi co má děda v králíkárně, slepice je na snášení vajec a brojlerové kuře na polévku, prase chováme proto, aby vyrostlo a bylo z něj masíčko. Poslední vysvětlování bylo, že husa co bydlí na dvorku je na pečení ale labutě se nejí a jsou chráněné. Příjde mi špatné, schovat svou lásku ke zvířatům za to, že raděj umřu hlady. Vegetariáni, je to jen můj názor, ten váš vám neberu.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.03.14 11:32

Běžte se podívat do nemocnice kde trpí děti nevyléčitelnými chorobami. Bolí je to, jsou tam spoustu času i bez rodičů, jsou vystrašené... Neříkám že zvířat mi taky není líto ALE!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.03.14 12:24

Vím že zvíře není člověk... Vím že člověk maso potřebuje , ale každý se na to kouká jinak - já si prostě nemůžu pomoct...

Datum: 15.03.14 12:57

Na to se nedá nic říct. Tak maso nejezte a smiřte se stím, že zbytek světa ho jíst bude. Ale aspoň si můžete říct, že vy to neděláte, kvůli vám nic neumírá. Taky pozor na kožené výrobky.

Datum: 16.03.14 11:47
Jo pozor na kožené výrobky a hlavně proboha nečíst knížky . . . mohla byste se dočíst že i rostliny mají pocity což se projeví kolísáním elektrických proudů v pritomnosti člověka který jim ubližuje. To je měřitelné přístroji. Co budete jíst potom až si připustíte že i mrkev to bolí když ji někdo tahá z hlíny za vlasy?

Datum: 16.03.14 20:01

:D něco podobného jsem už měla napsané také. Na druhou stranu, když jí to vadí...každý jsme nějaký a když tím nikomu neblíží a neomezuje...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.