Proč pes neštěká?

Od: Datum: 12.03.14 11:48 odpovědí: 9 změna: 12.03.14 18:43

Máme pár dní psa z útulku, je to cca 6 roční kříženec středního vzrůstu. Předešlý
pes nám po 14 letech zemřel. Psa máme na hlídání, proto nás mrzí, že ještě ani
jednou nezaštěkal. Nereaguje-neštěká na lidi, ani na psy, co jdou okolo předzahrádky,
ani na jiné psy- když jsem ho vzal na vodítku na procházku a šel jsem schválně
ulicemi, kde se psů hodně, doufajíc, že našeho psa "rozštěkají". Díky za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 12.03.14 11:52
avatar

http://www.cz-pes.cz/diskuse/1_4068_0.html Záleží na rase,někteří neštěkají vůbec,někteří velice málo.A ten Váš,by mohl mít ještě jakýsi šok z toho,že změnil prostředí,nechte ho tzv.rozkoukat ;)

doplněno 12.03.14 12:57:

Teď jsem si vzpomněla ,v seriálu "Ulice" má Amálka pejska Máňu,a ten nezaštěkal co já vím,ani jednou:-;)/Nějaká pouliční směs/.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mata97*
Datum: 12.03.14 12:21

Je možný, že třeba nezačně štěkat vůbec. Něco Vám řeknu, slyšel jste někdy, byť jen ve filmu, že by štěkali vlci? No, oni neštěkají, oni to nepotřebují. A vítě, co by se stalo s tím největším štěkanem, kdyby zdivočel a zůstal by v lese, mimo lid? Přestal by štěkat. Je to zvláštní, ale tohle dělají jen psi z města a vesnice. Opravdu! :D :)) Váš pejsek pravděpodobně žil izolovaně. Byl to pes, který se moc nestýkal s ostatními. Nebo prostě ke těkání nemá důvod. Ale jestli ho máte k hlídání, ničeho se nebojte, je lepší když neštěká a HLÍDÁ, než když štěká, ale když se přiblíží cizí člověk zbaběle uteče (jako můj pes). :)) :D

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bohemica*
Datum: 12.03.14 12:34

Po několika dnech u vás, pes nemá potřebu hlídat si "svoje". Až bude pokládat svoje bydlení u vás za svůj domov, měl by mu každý cizí a neznámý být podezřelý a měl by štěkat.

Tvrdíte, že se jedná o mladého psa a navíc křížence. Pes potřebuje dospět a získat seběvědomí, ovšem jsou i plemena, která štěkají jen velmi málo a k hlídání se nehodí.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 12.03.14 12:48
avatar

Náš pes taky neštěká, je to kříženec jezevčíka búhví s čím :-D.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mirca
Datum: 12.03.14 14:15

Jste hodní, že jste si vzali útuláčka, jak píše rádce nademnou, pejsek ještě neví, že by měl něco hlídat, a časem příjde na to, že je to "jeho" území. I kdyby nezačal pouštět hrůzu, už to, že máte psa na zahradě spoustu nenechavých spoluobčanů odradí. Mě jednou stačilo jen zavolat "ke mě" žádného psa jsem neměla a tmavší pán ze zahrady zmizel jak pára nad hrncem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.14 14:32
avatar

Jako rádcové přede mnou si myslím, že se pejsek rozštěká. Můj příběh:

Před časem jsem odvedla z jedné zahrady fenku, jejiž paní odešla do domova důchodců. Ostatní příbuzní tam občas přijeli s nějakým krmením. Ani předtím neměla fenečka život moc pěkný, znala jsem ji jako mazla, co nikdy neštěká, jen u plotu škemrá o pohlazení od cizích. U nás se jí určitě líbilo a štěkání na sebe nenechalo dlouho čekat. V duchu jsem se smála a říkala si, že těm okolojdoucím lidem sděluje, že už nedopustí, aby ji zase někdo ukradl.

Aby pak náhodou toho štěkání nebylo na sousedy až moc!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.14 16:04
avatar

No on si musí uvědomit, že to tam je jeho. Taky je to pes z útulku, kdyby měl štěkat na každého psa co vidí, nedělal by celý den nic jiného :) Buďte rád, že je ignoruje a zbytečně neřve. Na odrazení stačí cedulka na plotě a pes sám, nemusí být otravný a řvat na všechny a všechno...ale někdy se to hodí, to je fakt, hlavně na podezřelé osoby.

Pokud se nerozštěká můžete použít "bubáka". Nějaký známý ať si dá na hlavu kapuci a za šera se může "krást" kolem plotu. Pokud psík zpozorní, ať se zastaví a třeba na něj houkne, ale opatrně, aby ho nepolekal. Vy psíkovi tiše, ale varovně říkejte "pozooor". Jakmile jen štěkne, popřípadě se k plotu rozejde, musí pomocník ukázat strach a couvat, když zaštěká ať uteče. Vy ho pochopitelně moc pochválíte. Ale počkejte až k vám pes získá důvěru (dejme tomu do podzimu) Musí vědět, že jste jeho opora a že je u vás doma. Nesmí nabýt dojmu, že mu u vás na zahradě hrozí nebezpečí. Vždy z tohoto trénování musí vyjít pes jako vítěz, nikdy ho pomocník nesmí zastrašit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.14 16:21
avatar

Je docela možné, že pes prodělal těžké trauma, které ho poznamenalo. Kdo ví, co zažil před a v útulku. Vydržte, až se toho zbaví a nabude jistoty, že je u vás doma. Začne bránit. A štěkat. Prozatím si není jistý. ;) Pohlaďte ho za mně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 12.03.14 18:43
avatar

To je dobře, že jste se rozhodli pro pejska z útulku. My máme už druhého. Víte, náš pejsek zprvu také neštěkal pár dní. Ale až poznal, že u nás je doma, že má svůj pelíšek a svou misku s vodou a s žrádlem, že ho hladíme, chválíme a odměňujeme, tak se rozštěkal a hlídá o život, jako vlčák. - pt

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.